Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Attīstošas rotaļlietas 2gadniekam

LaasmaV

LaasmaV

Mans 2 gadu vecumā teica tikai vienu vàrdu- mamma. Tomēr ar pūšanas vingrinājumu izpildes uzsākšanu parādījās dažādas skaņas, kas iepriekš nebija. Citi vārdi sāka parādīties, kad bija 2 gadi un 3 mēnešus vecs. Tagad jau ir ap 25 vārdiem, bet joprojām grib komunicēt tikai ar žestiem un ee skaņu.

Paskatījos tàs kokarotallietas.lv. Diezgan augstas cenas. Ja es vēl droši zinātu, ka mazais ar to spēlēsies. Citādi interese par jaunu rotaļlietu ir 10 - 15 min un tad mētājas stūrī. Es Toysplanet sapirku Hape koka puzzles. Tagad internetveikalā ir labas atlaides.

Piparmetra123

Citādi interese par jaunu rotaļlietu ir 10 - 15 min un tad mētājas stūrī.

Es teiktu, ka nav jāvadās tikai pēc tā, kas ieinteresē uz doto brīdi un uzreiz to mantu jānoraksta. Ja šajā periodā manta neieinteresēja, tad pilnīgi iespējams, ka iepatiksies pēc mēneša. Noslēpt prom no acīm un iedot vēlāk kā jaunu. Bērniņam attīstoties un augot arī skats uz rotaļlietām mainās, ar vienu un to pašu mantu var spēlēt savādāk kā līdz šim, bērnam parādās arī izdoma, fantāzija kā to mantu var vēl pielietot vai kā ar to var spēlēt.

Mums meitai patika šī puzle. Sākumā iemācās salikt kopā, tad kurš dzīvnieks, ko ēd.

Papildināts 06.02.2021 17:25:

Pamācīsies katra dzīvnieka nosaukumu un ēdiena nosaukumu.

Papildināts 06.02.2021 17:26:

Šim pat ražotājam ir dažādad jaukas spēles divgadniekiem, kartona kvalitāte laba, pietiekami izturīgs.

sovunya

Es droši vien nepatīkami pārsteigšu. Puiku NEKAS izņemot auto neinteresēja (ne Lego, ne vilcieni, ne puzzles, ne zīmešana, ne smiltis utt.). Runāt +/- sakarīgi sāka ap 4.5 gadiem. Tagad skola teicamnieks, ja kas.
Vislabākā un vislētākā un ar 90% garantiju, ka patiks un būs efekts loģiskā spēle ir runājoši vienaudži

Papildināts 06.02.2021 19:05:

Pirkām auto, kur viss iespējamais taisās vaļā (lai sīko motoriku attīsta)

Te jau daudz labu ideju, no savas puses pielikšu, ka manai gandrīz divgadniecei parādījusies interese šķirot krāsas.
salieku krāsainus spainīšus un blakus bumbiņas, lai sašķiro. Citreiz uzlīmēju krāsainas lapas uz grīdas un dažādus priekšmetus sametu kastē, lai saliek pēc piederības.

Puzles, laikam kā kuram bērnam, bet mums no 2 gabaliem līdz 9 gabaliem šķiet 2-3 nedēļas pagāja. Likās nulle interese un tad pēkšņi uzķēra.

kukainis

Vēl nav pieminēti knaģi. Dažādu krāsu. Divgadnieks kā reiz var sākt aptvert, kā knagis uzknaģējams uz spainīša maliņas. Lieliska izklaide un var sākt aptvert rindošanu un grupēšanu.

Mums mājās ir tāda ekstra kā krāsns, iekurinām kopā un bērna uzdevums ir saburzīt avīzi iekuram. Sākumā nemaz tik viegli nevedās.

Šajā vecumā motorika pa tiešo strādā arī uz smadzeņu attīstību.

kukainis
Knaģus tagad var nopirkt?

Mums ari ir knaģi un no dzeltena kartona izgriezts aplis. Var tā kā saulīti likt un arī acis un mute ar lipekļiem pielīmējas. Saulīte var būt bēdīga vai priecīga.

Vispār mans nu jau 3gadnieks, divos gados sāka ar a,e,u un i izrunu. Mums bija kariņas - mamma ar mazuli ( mazulis raud aaaa), ātro mašina ( brauc īīīīī), omīte ( sāp mugura - eeee) un kuģis jūra ( vējs gaudo uuuu). Un tā dažādi spēlējoties ar viņām iemācījās izrunāt patskaņus. Pēc tam sekoja divskaņi pēc līdzīga principa un tagad ir zilbju likšana kopā.

Papildinot Shulciite varu vēl ieteikt tai puzlei vienu pusi ietīt folijā un tā papildus trenēt sīko motoriku. Piemēram, es visus "ko ēd" ietinu folijā un viņš tin vaļā un meklē kurš dzīvnieks atbilst.

Vēl labi ir labirinti - izdrukāts labirints un pa virsu ceļam ar limes pistoli dažādos punktojumis/svītriņās ( lai tekstūra mainās) savilkts, kā arī diegs ar mezgliem uz tāda paša labirinta uzlimēts. Mazais ar pirkstu seko līdzi diegam un iziet labirintu.

Meitenes, paldies par superīgām idejām. Jau izmēģinājām follijas ietīšanu un turpināsim vēl testēt no jūsu ieteikumiem

LaasmaV
Varu vēl ieteikt šo pūšamo vilcieniņu ar plutaplasta bumbiņu, kur jāpūs un bumba jānotur gaisā. Gan 3gadniekam gan 1,4 gadniekam ļoti patīk. Jamācās kontrolēt to cik stipri pūš, ja pa stipru, tad bumba aizlido prom.

https://www.mantinas.lv/legler-lidojosa-bumbina/?search=lidojo%C5%A1%C4%81+bumbi%C5%86%C4%81&description=true

Un no cilindriem mums ir šie - var gan pēc krāsām sķirot, gan sīkā motorika. Cena ļoti pieņemama. Jau kādus 3 mēnešus bērns, kuram nepatīk sīkā motorika ar šiem ikdienā spēlējas.

https://www.mantinas.lv/legler-montessori-puzle-krasas/

Un sīkajai motorikai ļoti palīdzeja sudžoku masāžas gredzeni. 2 mēnesus ikdienā masējām - viņam nepatika, bet netika dota izvēle. Sākumā kukuļojām un multene fonā, kamēr viņam masē pirkstus. Ļoti liela starpība ko viņš ar pirkstiem varēja izdarīt decembrī un ko tagad.

kiryr
Liels, liels paldies, superīgas mantas, tas pūšamais jo īpaši pasūtīsim, paldies par ieteikumu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18416069