Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Iestājeksāmeni 10.klasē

Kaapurs

Ne es pedagoģe, ne izglītības funkcionārs. Un pat ne matemātikas izcilniece.

bet iemetīšu savu piebildi, ka matemātika ir pareizi, ka atlases kritērijs . Tas ir loģiskas , strukturētas domāšanas pamats. Tas ir kritērijs .

Ne par velti pat daudzās it ka humanitārās fakultātēs apgūst saistītos priekšmetus.

Cita lieta, ka nav atsevišķi izdalītas programmas un iestājeksāmenu ļoti humanitāri virzītiem bērniem. Lai gan atkal- vai 15-16 gados var un vajag izdarīt tik kategorisku izveli kā ierobezot sevi talak ar atteikšanos no matemātikas un dabas zinātņu bloka.


Četri vēji

matemātika ir pareizi, ka atlases kritērijs
Bet ne kā vienīgais.

Vismaz ne situācijā, kad darbi ir sastādīti kā matemātikas (bieži vien diezgan niansētu un specifisku) zināšanu, nevis loģiskas , strukturētas domāšanas pārbaude.

Un joprojām uzskatu, ka VĢ ir paredzētas ne tikai matemātiski apdāvinātiem ģēnijiem, bet arī cilvēkiem, kas ir, piemēram, izcili lingvisti. Un tas var iet kopā ar matemātisku talantu (un arī iet gana bieži), bet var arī neiet. Vēl jo vairāk - bērns nav vainīgs, ja viņam posmā līdz 7. vai 9.klasei nav paveicies ar skolotāju matemātikā, un viņš tur ir viduvējība, tāpēc matemātikas latiņu kā vienīgo nepārleks (kaut citur izcilnieks). Un citā skolā, nonākot pie normāliem skolotājiem, atplaukst. Runāju no personīgās pieredzes, ir "atkopušies no stresa" pat bērni, kam pirms tam iepriekšējā skolā draudējusi nesekmība, ticis dāvināts četrinieks. Un klasē "atkopušies", nav runa par privātām apmācībām.

Papildināts 11.02.2021 17:05:

monitoringa darbi aizstāj eksāmenus 9.klasei
Rakstīs klātienē vai attālināti 13.-29.04.

Obligātie: matemātika un latviešu valoda (aprīļa pēdējā nedēļā - 27. un 29.04.)

Izvēles: mācībvaloda (tiem, kam nav latv.val.), vēsture, svešvaloda un dabaszinātnes (pirms obligātajiem).

Programmas pieejamas no 15.02.

Valodām mutvārdu daļa, ko varēs pildīt 2 nedēļu garumā, arī tiešsaistē.

Vērtēs procentos, neietekmē semestra un gada vērtējumu.

Pēdējās izmaiņas: Četri vēji, 11.02.2021 17:08.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

MazaisMurmulis

Četri vēji
Skolotājiem ir milzīga ietekme, tas neapstrīdami. Mans latvval uz nesekmības robežas balansējošais bosiks, nomainot skolu no parastas pierīgas vidusskolas uz 1.ģimn nokļuva līdz 6, vidusskolas posmā jau vispār neticu brīžiem atzīmēm... 8, 9... Ja 1.ģimnāzija iestājeksāmenos ņemtu vērā latv.val - netiktu, bez variantiem.

Problēma un " vecăku cepiens" par un ap skolām ir tieši tādēļ, ka nav visur normăla ( es pat neprasu - laba) izglītības kvalitāte. Un nebūs. Zelta vērti tie skolotāji, kas ar sirdi un dvēseli strādā skolās. Ir kautkāda ticība/ilūzija, ka dažâs skolās Viņi Ir.

Papildināts 11.02.2021 18:20:

.. un paldies par info, tiešraide neiet. Mans viedoklis par attālināto monitoringu - rīcības imitâcija. Nekādus ticamus rezultātus tas neparādīs.

adatainis

Četri vēji
Klau. Tu taču esi matemātikas skolotāja? Kāpēc iestājeksāmeni nav loģikas un strukturētas domāšanas paraugs? Es ar savējo cīnos jau sen: spēt atrisināt teksta uzdevumus rakstiski -> spēt uzdot pareizo jautājumu.

Nu, ideāli, protams, būtu iekļaut pāris uzdevumus no Bebra(s)...

Bet tik, cik no kursiem skatos: ideāla loģika un strukturēšana: izlasīt, saprast uzdoto un jautāto, uzdot jautājumu, uzrakstīt atrisinājumu.

Pēdējās izmaiņas: adatainis, 11.02.2021 18:40.


Četri vēji

Kāpēc iestājeksāmeni nav loģikas un strukturētas domāšanas paraugs?
Šis jautājums jāuzdod tiem, kas tos sastāda. Jo viņiem ir savi mērķi, ko grib ar to dabūt.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

adatainis

Četri vēji
manējam tagad ir kursi uz 7. klasi un tie IR loģikas un informācijas strukturēšanas paraugs (manā izpratnē).

Atklātajai un Valsts olimpiādei ir mazs sakars ar mācīto vielu. Es pat teiktu - nekāds. Un ģimnāzijām tur ir labi rezultāti. Tātad iestājeksāmens atlasa specifisku domāšanu, nevis standarta matemātikas vielas ekspertus?

Četri vēji

adatainis
Teikšu īsi, jo citādi jau aiziet beztēmā - viens otru neizslēdz, bet ne vienmēr viens izriet no otra.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

matemātika ir pareizi, ka atlases kritērijs . Tas ir loģiskas , strukturētas domāšanas pamats.

Ar nosacījumu, ja, piemēram, tie paši teksta uzdevumi ir loģiski, strukturēti sastādīti. Un izciliem lingvistiem reizēm ir problēmas nevis ar matemātiku, bet ar matemātikas valodu.

Četri vēji

Informācija no domes apstiprināta:

Izglītojamo uzņemšanai Rīgas Valsts ģimnāziju 7. un 10.klasēs paredzēts organizēt vienotu iestājpārbaudījumu matemātikā, ar papildu daļu svešvalodā tiem pretendentiem, kuri vēlēsies piedalīties konkursā Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā.

Apvienotā iestājpārbaudījuma organizēšana notiks saskaņā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta 2019.gada 22.marta iekšejo noteikumu Nr.7-nts "Apvienotā iestājpārbaudījuma matemātikā Rīgas valsts ģimnāziju 7. un 10.klasēs norises un vērtēšanas kārtība".

Iestājpārbaudījumu uz 10.klasi plānots organizēt 2021.gada 15.maijā, bet uz 7.klasi - 2021.gada 22.maijā un pretendentu reģistrāciju uzsākt divas nedēļas pirms iestājpārbaudījuma.

Atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai plānotie datumi var tikt mainīti uz vēlāku laiku.

Lūgums sekot informācijai ģimnāziju mājas lapās un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta tīmekļa vietnē www.izglitiba.riga.lv


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt


Vai parasto vidusskolu iestājeksāmenam ir zināms datums? Ļoti ceru, ka nesakrīt ar ģimnāziju iestājeksāmenu datumu! izglitiba.riga.lv vēl nekā nav.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18416219