Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Iestājeksāmeni 10.klasē

Kaapurs

Četri vēji

Jā. Un tagad Sindy teikto ieceļam klasē ar 25 - 30, kur, atšķirībā no individuālā darba, vēl jālīmeņo, jāpieskaņojas uztveres tipiem utt. Un saprotam situāciju un izredzes (ja kāds domā, ka skolotājs parastā klasē var iedot to, kas vajadzīgs šāda līmeņa eksāmeniem pirmajiam simtniekam).

Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

adatainis

Četri vēji
un tad Charly iesmej, ka 3 gadus gatavojām. Nē - gatavojām no 2 gadu vecuma, kad nopirkām pirmo galda spēli "Skaiti ar lācēniem". Sākām vākt kontaktstundas.

Es gribēju pa draugam pirms pāris gadiem ieskapēt Mārci Jurim Škuškovnikam (bridža draugs). Bet viņi ar sievu tikai meitenes iranizējot.

Charly

adatainis
Iesmeju gan. Jo ir diezgan traki, ka ir vecāki kuri 2 gadu vecumā izdomā, ka viņu lolojumam jāmācās tikai un vienīgi 1. ģimnāzijā un uz to dresē bērnu. Ja nemaldos tu arī kaut kur rakstīji, ka TAVS plāns ir ka viņš mācīsies Zviedros. Viņa viedoklis ir vai nu mazsvarīgs vai nu viņam jau ir iestāstīts, ka viņam ir tikai šāds ceļš. Un tapēc arī iesmēju, ka ja bērns netiks ģimnāzijā tad dzīvei strīpa pāri.

adatainis

Charly
ir vecāki, kuri dzīvo ar savu bērnu ikdienā un ir tādi, kuri palaiž savā vaļā. Ja viņam ļautu vaļu, tad viņš labprāt turpinātu veģetēt un pelnīt desmitniekus, bet pārējo laiku torčīt telefonā. Tagad viņam šī iespēja ir tikai vakaros.

Mēs diendienā esam savam dekoratīvajam cukurdūkulītim. Kontaktstundas savācas nemanot. Zviedros viņš varēs nemācīties. Tās bija maza bērna mammas ekspektācijas, kura smēlās iespaidus no apkārtējiem cilvēkiem (kuri lielākā daļa bija mācījušies zviedros un RV1Ģ - bridžs uzliek zīmogu cilvēka IQ un intelektam. Ja ikdienā padsmit gadus apgrozies tādu cilvēku vidē, tad gribi-negribi uzskati to par labāko skolu)

Jā, es esmu pateicīga TTA un dajebkam, ka mūsu dēls velk mums ar vīru līdz attīstībā. Ko viņš ar to darīs - pats izdomās. Līdz 14 gadiem par bērnu ir atbildīgi vecāki.

Papildināts 08.07.2021 17:24:

Un viņa viedoklis - man patīk mācīties un mani traucē tie, kuri trokšņo stundās.

Stulbi man taisnoties par savu sportiski un psiholoģiski veselīgo džeku, vieglāk iesmīnēt par tiem, kuriem "tās vīnogas ir skābas".

Kāpostgalva

Kad var gaidīt kādu ziņu no skolas, kurā klasē bērns būs (A, B utt), audzinātājs utml? Augustā kaut kad?

Viss panākams - kamēr vēl acīs skatās,Viss iespējams - kamēr vēl vārdā sauc.(I.Z.)

Сергей Жадан: ...и поэтому все, чего ты боишься, как оно ни зовется,
тебя не касается, пока не начнется.

Charly

adatainis
Tas, ka viņam patīk mācīties un tas, ka viņš labprātāk par mācīšanos torčī telefonā - nesaskati pretrunu? A par kontakstundām vispār nesapratu kapēc uzrakstīji. Es mājienu pat nedevu, ka jūs viņam laiku neveltat. Es vairāj par Tavu apsēstību ar 1. ģimnāziju. Tu, protams, vari teikt par psiholoģisko veselību, bet Tu bērnam no agra vecuma uzliki tādu pienākumu iestāties 1.ģ. un dzīvot ar domu "ja es tur neiestāšos tad vecāki būs manī vīlušies" ir baigā nasta. Jo katrs bērns baidās pievilt vecākus (pat ja vecāki saka bērnam, ka viņi nebūs vīlušies).

Četri vēji

Kāpostgalva
Teorētiski tas viss ir zināms jau tagad, bet parasti skolas nesaka, jo gadās, ka kāda bērna aiziešana un cita atnākšana vietā to sarakstu drusku pamaina, tāpat gadās, ka skolotājs, kurš piekritis klasi audzināt, kādu apstākļu dēļ atsakās vai vispār aiziet no skolas. Tāpēc ierasta prakse ir pateikt augusta pēdējā nedēļā. Bet ir skolas, kur to dara arī ātrāk, protams.

Papildināts 08.07.2021 18:22:

Kāpostgalva
Tagad ir jāmaina skolēna e-karte. Pašreizējo situāciju tur var redzēt, jo sistēmā jau bērni ir ielikti pa klasēm (parasti). Bet, protams, nav garantija, ka 100% tā arī paliek.

Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

adatainis

Charly
es, zin', ar' neteicu, ka bērnu piļīju ar 1. ģimnāziju Tas, ka es te izpaudu savas ekspektācijas nenozīmē, ka mājās par to stresoja. Es te par vīru arī žēlojos. Mēs bijām apskatījuši 2./3. ģimāziju plānus no 10. klases un jau izdomājuši par labu trešajai (jo neliekas, ka forši ir mainīt klasesbiedrus), bijām pat apskatījuši Puškina liceju un Kultūru vidusskolu, jo ērti nokļūt (tas gan bija tikmēr, kamēr valdība vēl nebija izdomājusi, ko darīt ar kovid-pozitīviem)

Ja man būtu bijusi tā laimīgā loze mācīties Rīgā ar normāliem vecākiem - es arī būtu pirmās absolvents. Kad sākām pamanīt savā bērnā apķērīgu un vietām pat izcilu prātu - darījām visu, ko normāli vecāki dara, lai savam bērnam dotu labāko.

adatainis

nespēju novērtēt zināšanas un to atbilstību 1. ģimnāzijas 7. klases līmenim.

Nesatraucies. Bērnus tur atlasa pēc matemātikas, bet ar pārējiem priekšmetiem, it īpaši latviešu valodu, iet kā nu kuram. Ja vajadzēs, varēs "pievilkt" jau procesā, līdz pārcelšanas pārbaudes darbam gads laika, un pēc 7. klases laikam ir latviešu valoda kā otrais priekšmets, angļu valoda pēc 8. klases. (Šogad pārcelšanas darba nebija kovid dēļ, tāpēc sīkāk nezinu.)

Taisnību sakot, arī ar matemātiku iet kā nu kuram.... Šī gada 7. klasēs tikai ģeometrijā ir zemāka vidējā atzīme kā latviešu valodā. - Labāk pamāci "būvēt" matemātiskos pierādījumus (arī algebrā vajag). Es ar savējo uz šī šobrīd sēžu. Un tas tur ir kolektīvs klupšanas akmens, ja spriež pēc atzīmēm

Bet kovid dēļ šo gadu nevar izmantot secinājumu izdarīšanai. Var būt, ka klātienes mācībās bilde būtu cita. Labi zinu, kā paši ar attālinātajām briesmām cīnījāmies. Apdāvinātiem bērniem, kuri raduši iztikt ar to, ko klasē dzird, un īpaši "nezubrīt", šis bija pamatīgs murgs.

Mēs ar vīru iesmējām, ka nākamgad ņemsim skolēnus uz sagatavošanos ģimnāzijas iestājeksāmeniem.

Es arī par šo Cālī iesmēju, ka tad jau labāk matemātiku bērniem mācīšu, kad Lima mani sūtīja uz slimnīcu kovidnieku podus nesāt.

Maksi

Četri vēji
jāmaina skolēna e-karte.
Pieteicu e-karti, vairs nav tā klase, kura tika minēta, kad ar pārdomāšanu un nokavēšanu tomēr aizgāja uz citu Vģ. Ceļ uz augšu pa klasēm pēc punktiem, ir citi apsvērumi?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18416219