Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Gribu ātrāk tikt pie pie informācijas, saistībā ar COVID19. Kur meklēt?

AgataM

AgataM

SanSu
AgataM

Par vakcīnām un zālēm. (Zāļu valsts aģentūras mājaslapa)

nmnmnnm

SanSu
mirx_
Resnā Žurka

Ja nu kādam aktuāli:

Ārvalstīs veiktu vakcinācijas fakta pret Covid-19 reģistrāciju e veselībā veic , ja Covid-19 vakcinācija personai tiek apmaksāta Latvijā.

https://www.vmnvd.gov.lv/lv/personas-kam-apmaksa-covid-19-vakcinacijas-pakalpojumu

Šobrīd datus personām par veiktiem Covid-19 vakcinācijas faktiem e veselībā var ievadīt par Eiropas Zāļu aģentūras (EZA jeb EMA -European Medicines Agency) reģistrētām Covid-19 vakcīnām:

  1. Vaxzevria (Covid-19 Vaccine AstraZeneca);
  2. Covid-19 Vaccine Moderna;
  3. Covid-19 Vaccine Janssen;
  4. Biontech-Pfizer Comirnaty;

Tuvākā laikā pēc veiktiem uzlabojumiem e veselībā varēs ievadīt datus arī par PVO reģistrētām Covid-19 vakcīnām. Vairāk informācijas par PVO reģistrētām vakcīnām:

https://extranet.who.int/pqweb/sites/default/files/documents/Status%20of%20COVID-19%20Vaccines%20within%20WHO%20EUL-PQ%20evaluation%20process%20-%203%20June%202021.pdf

Persona ar saņemto vakcinācijas sertifikātu ārvalstīs vēršas ārstniecības iestādes vakcinācijas kabinetā un ārstniecības persona pārliecinās par dokumenta autentiskumu:

  1. Ja dokuments izsniegts Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalstīs vai Šveices Konfederācijā, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē (izņemot tās aizjūras teritorijas), nav nepieciešami nekādi papildus apstiprinājumi (legalizācija vai apostille) to iesniegšanai Latvijas iestādēs.
  1. Ja dokuments ir izdots valstī, kas ir Hāgas konvencijas "Par ārvalstu publisko dokumentu legalizācijas prasības atcelšanu" dalībvalsts, tā īstums ir jāapliecina ar apliecinājumu apostille no attiecīgās ārvalsts, kura izdevusi dokumentu, kompetentajā iestādē. Ar apostille apliecināts dokuments ir derīgs iesniegšanai Latvijas iestādēs bez citas papildus apstiprināšanas.
  1. Ja dokuments ir izdots valstī, kas nav Hāgas konvencijas "Par ārvalstu publisko dokumentu legalizācijas prasības atcelšanu" dalībvalsts, tad to vispirms nepieciešams legalizēt attiecīgās valsts, kurā dokuments izsniegts kompetentajā iestādē (ārvalsts Ārlietu ministrijā vai diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā) un pēc tam to nepieciešams legalizēt Latvijas Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā vai Latvijas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā attiecīgajā ārvalstī.

Ja ārstniecības persona konstatē, ka personas uzrādītais dokuments ir autentisks, tad datus par personas vakcinācijas faktu ievada e veselībā, papildus norādot:

  1. Laukā “maksātājs”-cits;
  2. Laukā “indikācija”- vakcinēts ārzemēs;
  3. Laukā “Valsts”- valsti , kur persona saņēmusi vakcīnu.

Ārstniecības iestāde uzglabā dokumenta kopiju personas medicīniskā dokumentācijā, pamatojoties uz kuru ir veikta datu ievade e- veselībā.

Personai datu ievades e veselībā būs iespēja izveidot Digitālais Covid-19 sertifikātu, kas apliecinās, ka persona ir vakcinējusies pret Covid-19.

Par datu ievadi e veselībā personai tiek veikta bez maksas, ārstniecības iestādes pakalpojuma apmaksai uzrāda manipulāciju ārsta vai ārsta palīga apskate pirms vakcinācijas.


Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!


Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18416289