Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vai atmaksāt hipotēku ātrāk?

Demara

Radās pārdomas, vai dzēst hipotēku ātrāk un vai jūs to darāt? Ikmēneša maksājums ir tāds, kas labi pavelkams un netraucē, bet kas zin, kas būs pēc 10 vai 15 gadiem? Ir vērts dzēst to hipotēku pēc iespējas ātrāk, vai ļaut visam ritēt savu gaitu?

Katram savs

Demara

Ja ir iespējams atmaksāt, kāpēc gan to nedarīt? Manuprāt, dīvains jautājums. Vai arī es nesapratu domu.

Ļoti labs raksts par šo tēmu - https://peisenieks.com/2021/02/10/aprekini-pret-sajutam/

Es katrā ziņā arī esmu par iespringšanu un ātrāku atmaksāšanu.

MioMioMio

Ja vien tev nav kāda laba un saprātīga ieguldījuma, kur atdeve ir lielāka, tad noteikti ir vērts. Ātrāk tiksi no saistībām vaļā, būs brīvāk visu ko darīt ar šo īpašumu vai, ja sagribēsies, iegādāt vēl citu. Un arī drošāk, ja maksājums kļūs mazāks, jo Euribors gan jau kaut kad pieaugs un maksājums būs lielāks, bet nezini, vai alga nebūs kādreiz mazāka.

Es diezgan bieži atmaksāju papildus, pēdējos mēnešus gan biežāk ieskaitu indeksu fondos.

Demara
Atver internetbankā hipo līgumu, noskrullē grafiku līdz lejai un paskaties, kāda summa rādās ailē-procenti... Tad skaties, cik ļoti esi armieru to maksāt par "viss rit savu gaitu".
Visas hipotēkas esam apmaksājuši stipri ātrāk kā līguma termiņš un ieguvuši pāris desmitus tūkstošu uz nesamaksāto % rēķina.

Ja nav ideju kā ar brīvo naudu pelnīt (vairāk nekā ietaupītos procentus), tad var atmaksāt.

tupele

Nē, neko ātrāk nemaksāju. Uzkrājumi pietiekami, lai dzēstu visu kredīta atlikumu, bet nafig. Īpašumā dzīvoju un pārsot neplānoju.

Brīvo naudu labāk ieguldu Uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā (ar IIn atmaksu vien 20%), fondos un akcijās (atdeve dažāda, bet ienesīga)

Gada griezumā viennozīmīgi nopelnu vairāk kā samaksāju procentus par hipotekāro.

Cik tad gadā sanāk nopelnīt ar to uzkrājošo? Swedbankai max bija 4tk, ko var ieguldīt. Tad no tiem gadā atnāk atpakaļ no VIDa 800€. Iemaksājot to summu hipotēkā, procentu summa noripo vairāk.
Mēs darījām tā, ka uz portfeļa piecgadi likām max summu gada beigās, tad max summu gada sākumā un tad visu uzreiz ņēmām un maksājām hipotēkā. Ieguvums no 8tk bija 2x800 no portfeļa+2,5tk noripoja no procentu summas.
Šaubos, ka kādās akcijās varētu izspiest tik lielu un drošu peļņu.

tupele

eseni
Kredīti un to procentu likmes, ziniet, ir ļoti atšķirīgi

MioMioMio

Klau, kā tur ir ar uzkrājošo? Es biju domājusi, ka puslīdz regulāri kaut kas jāmaksā iekšā, un tad rēķināju, ka nav izdevīgi. Tad sanāk, ka es varu atvērt 10g līgumu, lai vienkārši sāk tie gadi skaitīties (pilnīgi neko ar to nedarīt un neko tur nemaksāt)? Un tad pēc 10 gadiem iemaksāt decembrī 10% viena gada algas un janvārī 10% nākamā gada algas un tūlīt visu izņemt ārā, atgūstot no abu gadu iemaksām 20%? Tad jau varbūt jāatver tas līgums, lai stāv tādā standby režīmā. Tā tas tiešām strādā?

Papildināts 20.02.2021 18:26:

Banka par UDA komisijas ņem no iemaksātās summas, vai ne? Tad, ja viņi manu naudu uzglabā īsu laiku, tad arī komisiju % paņems maz?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18416559