Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vai atmaksāt hipotēku ātrāk?

Demara

Patricia L

Ja kredītam nav ne gala, ne malas, tad liekos līdzekļus var novirzīt kredīta dzēšanai. Bet par kādām summām ir runa? Ja turpmākais maksājums atšķiras par dažiem centiem, tad es labāk ieguldītu kaut kur citur, kaut vai kaut ko derīgu nopērkot. Ja tūkstošos, tad ir vērts.

Es personīgi nekad neesmu dzēsusi vairāk, bet man ir mazi procenti un pašlaik dzēšu praktiski tikai pamatsummu. Un uzkrājumā stāv tik naudas, lai, ja nu kas, nodzēstu visu. Bet man svarīgāks drošības spilvens nevis mazāki %.

tupele
2% uz 20tk vs 2% uz 100tk noteikti arī ir starpība

Papildināts 20.02.2021 18:59:

Patricia L
Ja kredīta atlikums ir niecīgs, tiešām ir vērts izvērtēt, vai tā nauda nav izmantojama liederīgāk. Kad bija pēdējie padsmit tūkstoši, arī domājām, vai nav prātīgāk nopirkt jaunu auto. Bet izvēlējāmies tomēr dzēst hipotēku un vēl kādu laiku braukt ar veco auto

Katram savs

Manuprāt, dīvains jautājums.
Labi, ņemu savus vārdus atpakaļ. Man nebija ienācis prātā, ka var gribēt turēt visu kredīta summu zeķē nevis atbrīvoties no hipotēkas.

Es paturu prātā, ka kamēr ir hipotēka, tikmēr īpašums īsti nepieder man.

MioMioMio
Jap, pareizi visu saprati par tiem 10 gadiem (agrāk bija 5gadi). Un tādus portfeļus ik pa 2gadi jāver vaļā, uz priekšu...

Patricia L

Katram savs
Te nozīme arī psiholoģiskajam momentam. Ir cilvēki, kuri nevar gulēt, ja aktīvs kredīts, mīnuss kredītkartē utml.. Un nav runa par finansiālām grūtībām. Un ir kredītu cilvēki, kuriem to ir daudz un dzīvo mierīgi, tik maksā.

Ja ir trauksme, kā būs, cik pārmaksāts, mans, Tavs.... tad noteikti jāmaksā ātrāk.

tupele

eseni
Man nav 2%, tikai 0,8%

Katram savs
Turēt zeķē vnk turēšanas pēc nav prātīgi. Īpaši fascinē uzskats par sešu algu iesaldēšanu.
Bet pāris tk rezervē vajag gan, kādus 3-4, tīri kā spilvenu. Es to kontu saucu par personīgo kredītkarti Tik nav no bankas jāņem nekas, pats sev baņķieris.

Papildināts 20.02.2021 19:26:

tupele
Nu tik sena es neesmu, manā laikā hipotēkām reti zem 2% likmes piedāvā.

tupele

eseni
Nu jā, visiem jau nevar veikties

Patricia L
Bet vienmēr paliek jautājums par laiku. Ja 30 gados paņem hipo uz 25ciem gadiem. Tu nevari būt drošs, ka 50 gados būsi pie akurāt tāda paša darba un ar tādiem pašiem ienākumiem. Tīri no saprāta robežas ir jāmēgina pēc iespējas ātrāk tikt ar kredītsaistībām galā+ uzaudzēt kapitālu (citi īpašumi, pensiju līmeņi, portfeļi).

gaura

MioMioMio
uzkrājošajai dzīvības apdrošināšanai ir noteiktas komisijas - piem, prēmija par to apdrošināšanu; kaut vai izvēlies mazu apdrošināšanas summu, tik un tā zināmu prēmiju ir jāmaksā. Tāpat, vismaz SEBā, lai līgums sāktu darboties, ir jāiemaksā kkāda pirmā summa. Īsāk sakot, es 2018.g. atvēru plānu, iemaksājot 50eur, un 2020.g. vasarā komisijas un prēmijas (varbūt arī kāds kritums fonda ienesīgumā) bija noēdušas šo summu. Var jau būt, ka kkur ir medusmaize, ka atver un nemaksā neko, bet īsti neticu. Vismaz pirmie gadi, pat, ja iemaksā kko minimālu, piem, 50eur gadā, šķiet tāda naudas bēršana melnajā caurumā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18416559