Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vai atmaksāt hipotēku ātrāk?

Demara

Neredzu jēgu krāt,ja tajā pašā laikā maksā procentus. Man visa brīvā nauda aiziet hipotēkā. Nav tā, ka nakti mierīgi nevaru gulēt, bet vienkārši liekas muļķīgi maksāt mēnesī 35 eiro (tāds šobrīd ir mans maksājums) neskaitāmus gadus.

Runa nav par simtiem tūkstošu. Pirms diviem gadiem paņēmu kredītā dzīvokli un termiņu 20 gadi, jo pašai jau 40+, doma, ka līdz 60 gadiem jāmaksā liekas nedaudz satraucoša, ienākumi tagad ir labi, varu gada laikā atlikt 10tk un novirzīt šo summu pamatsummas dzēšanai un tā +/- piecos gados dzēst kredītu. Bet urda doma, ka kamēr vēl pieturas laba veselība, ir dzīvesprieks un vēlme, var būt labāk paceļot, apskatīt pasauli(kad varēs), kas zin, pēc pieciem gadiem sāksies karstuma viļņi un citas pusmūža likstas, var būt to vien gribēsies kā mājās uz dīvāna sēdēt.

Patricia L

Demara
Ja Tev jau tagad ir tie 10tkst, tad samazini kredītu, jo ceļošana parastā un tālā nebūs pieejama vēl kādu gadu. Kad būs iespēja ceļot, tad arī domāsi, ko darīt ar atkal uzkrāto.

Zinu, ka, piemēram, eseni tam kategoriski nepiekrīt, bet man gribas baudīt arī citus dzīves labumus, tāpēc nesteidzos atmaksāt ātrāk kredītu. Protams, visam sava cena procentu veidā, bet tā ir mūsu izvēle.

Tā kā pēc sajūtām jārīkojas.

Par to uzkrājošo dzīvības apdrošināšanu jau stàstīju. Man uz 5 gadi, atskaitot komisijas, peļņa būs 500 eiro (no vid atgūtā). Domāju domas, kā turpmāk uzkrāt.

TeoBarta

Demara
Esmu par veselīgu balansu- nevis krāt kredīta atmaksai un neko neatļauties šobrīd, bet daļu baudīt dzīvi, daļu- atmaksai. Es daru tieši tā. Un ir patīkami redzēt gan mazāku atlikušo kredīta summu, gan mēnesī maksājamos procentus.

MioMioMio

Ā, nu ar šo piezīmi jau tēmas būtība izklausās citādāk. Es droši vien mēģinātu kaut kā sabalansēt - neatdot hipotēkai visu ietaupīto līdz pēdējam, bet arī nenotērēt visu izklaidēs. 10k gadā ir pietiekama summa, lai tu varētu atļauties gan paceļot, gan novirzīt kredīta atmaksai. Būs labi arī, ja novirzīsi 5-8k.

Svarīgi, lai tev ir sajūta, ka kopumā dzīvo un baudi dzīvi, lai nav tā, ka vecumdienās beidzot būtu laiks to darīt, bet vairs nav spēka un veselība neļauj un tad domāsi, kāpēc nedzīvoji, kad varēji.

Patricia L
Eseni pamanās gan paceļot, gan kredītus dzēst, gan somiņu un smaržas nopirkt. Saprātīgu līdzsvaru vajag, lai ir pašam komfortabli.

Katram savs

Demara
jo pašai jau 40+, doma, ka līdz 60 gadiem
Nezinu, kādā jomā strādā, bet vēl viens apsvērums, ko der ņemt vērā - ja paliec bez darba (un tas var gadīties jebkurā labajā darba vietā), tad pēc 50 strajui mazinās iespējas atrast darbu.

Es, kā jau daudzas, balsoju par vidusceļu, piemēram, pusi "liekās" naudas atdot hipotēkai, pusi notriekt.

Esmu PAR ātrāku kredītu atmaksu sevišķi, ja ir augsti procenti. Tomēr, piekrītu vairākumam un brīvos līdzekļus sadalu gan kredītsaistību dzēšanai, gan uzkrājumiem un ieguldījumiem, gan vēlmēm. Viss jau atkarīgs, kas Tev pašai ir svarīgāks.

Es saprotu, ka vajag gan atlikt, piem., cita auto iegādei (jo ir jau skaidri zināms, kā tāda diena pienāks), gan izklaidēm un sevis lutināšanai, gan vēlos ātrāk tikt vaļā no bankas sloga. Kredīta apjoms un % nebiedē un netraucē dzīvot, taču, kā jau minēts - kas zina, vai mūžīgi būs tādi ienākumi un vai nebūs vajadzība "operēt" ar šo NĪ, kur banka varētu būt traucēklis.

Patricia L

eseni
Vai tad es esmu pret saprātīgam līdzsvaram. Tikai par.

Trīspadsmit

Es ar ik pa laikam iemaksāju pamatsummas ātrākai atmaksai, bet kaut ko uzkrāju rezervei. Nav nekādas sistēmas - iegribu un uzrakstu naudas atmaksas iesniegumu.

Man patika, ka sākumā man bija izvēle - ar atmaksu es nosedzu pēdējos maksājumus, t.i., saīsinu kredīta termiņu. Bet Luminor to drīz vien atcēla un tagad ir tikai viena iespēja - samazinās kopējā maksājamā summa.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18416559