Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Augšējo zobu izraušana

puke97

puke97

Sveiki. Bērnam izrāva 4 priekšējos augšējos zobus. Ejam pie audiologopēda un brīnās kāpēc nav platīte un vai ir zobu aizmetņu rentgens taisīts. Manā klātbūtnē neko tādu nedarīja, neteica. Platīti teica nevajag ,jo bieži jāmaina. Kāda Jums pieredze ? Jau 6m izrauti.

puke97

Paceļu...

puke97
Pirms zobu raušanas vnm būtu jānoskaidro vismaz 2 labu zobārstu viedoklis.

Cik vecs bērns?

Nekad nav par vēlu vēlreiz aizvest bērnu pie zobārsta vai kāda speciālizēta zobārsta.

Papildināts 08.05.2021 13:59:

Arī rentgenu uztaisīt nav nekad par vēlu.

puke97

Stomatoloģijas institūtā izrāva. Bija sabojājušies. Tur zvanot nepieraksta pie ortodobta,jo ir vecums pa mazu , žoklis līdz 5 g augot. Neesot jēga iztērēt konsultāciju,ja nevarēšot 3g neko izdarīt. Un nesēdētu man arī rtg viņa

mamite

Nu traki jums. Neesmu ārsts, bet pēc savas pieredzes, domāju, ka platīti vajag ne tikai, lai būtu skaidra runa, bet, lai saglabātu kaula zobiem vietu. Man meitenei arī bija drausmīgi piena zobi. Aizmugurējos laboja, bet priekšējos teica, ka nelabo un tā nu ar stumbulīšiem pavisam nobirušiem nostaigāja, kamēr izkrita paši. Neviens neteica, ka jārauj laukā. Tikai tad, ja sāpēt sāks teica, ka būs jārauj. Bet nesāpēja priekšējie. Sāpēt sāka viens sānu zobs, to izrāva. Tad nu līdz tam laikam, kad sāka augt kaula zobi, šī zoba vieta bija sabīdījusies šaurāka un kaula zobs sāka augt muzlas ārpusē uz lūpas pusi, bet pats kautkā iztaisnojies, nevajadzēs taisnot izskatās ka. Tagad meitenei 12 gadi, mutē visi kaula zobi veseli, neviens nav vēl bojāts un labots.

puke97

Sāka pamt, vajadzēja raut. Es vēl prasīju vai vajag.tad kam ,lai tic. Slimnīca laba,labi ārsti. Zin kas tālāk.

MonAmy

puke97
Jā, ir izrauti 4 priekšējie. Pirmais bērns jau liels, plates nebija, runas problēmu nebija, zobi izauga pareizi. Mazai arī izrāva 2 gadu vecumā, plates nav, runas problēmu nav. Tagad 5, bet kaula zobi vēl nav izauguši . Tikai piena zobi tagad sāka krist. Bet par plati neviens mums neko nav teicis, ka tādu vajadzētu. Ne toreiz, ne tagad. Bet atceros kādu paziņas bērnu, kurš nēsāja platīti. Bet es nepainteresējos, kāpēc un kas viņiem ieteica, ka tā vajag.

Papildināts 08.05.2021 20:51:

Nu mani bērni ir iztikuši bez tās.

Katram savs

puke97
Manam izrāva 4 augšzobus SI, ap 2 gadiem. Teica, ka platīti var mēģināt likt ap 4 gadiem, bet ne obligāti. Jo bērniem grūti pierast vai kaut kas tāds. Tā arī iztikām. Bet ar r burtu ilgi vēl bija problēmas, jaunie augšzobi gan labi.

Lolly

No sākuma vajadzēja minēt cik vecs bērns ir. Un kāpēc izrāva?

Papildināts 09.05.2021 00:04:

Ja jau mazam bernam tik ļoti zobi sabojājušies, ka jārauj ārā. Tad jautājums, kā un vai vispār bērnam zobi tiek pārtīrīti?

Hm,man arī jautājums par zobiņu kopšanu? Ne jau tapēc, lai kaut ko pārmestu, bet gan tapēc, lai citām varbūt ir iespēja mācīties no citu kļūdām. Vai zobiņus tīrījāt 2x dienā? Kāda zobupasta? Kas pašām šķiet, ka varēja būt pie vainas?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18416951