Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Augšējo zobu izraušana

puke97

Es varu pateikt, kas manam bērnam ļoti sabojāja zobus, - inhalatora nekompetenta lietošana. Es nekur nebiju lasījusi, kā pareizi jāinhalē fizioloģiskais šķidrums kopā ar ārsta noteiktām zālēm. Nezināju (un šī info ir mazzināma, bet pat Cālī bija bums uz inhalatoru pirkšanu un lietošanu) ko pareizi ir jādara pēc inhalācijām un kā jāapkopj zobi pēc tam. Rezultātā zobi tika kapitāli sabojāti ar visu zobu kopšanu rītā un vakarā, kas bērnam patika.

Uzmanīgi ar inhalatoriem.

Lolly

mea
Jā. Tas arī ir ļoti no svara, tie inhalatori. Cik žēl, ka ārsti, kas izraksta tos inhalatorus, nevar pabridinàt vecākus kā pēc tam zobiņi ir jākopj.

puke97

Pudeļu karies bija. Mazgājam ar Elmex zobupastu .

FlairZing

Lolly
Nu lielākā daļa tos inhalatorus lieto pašdarbībā, bez ārsta ziņas. Cilvēki mēdz bērniem inhalēt medikamentus, kuri palikuši no citām slimošanas reizēm, kurus atdevušas draudzenes utt. Akmens gan arī dakteriem par to, ka neinformē un nepaskaidro, ka inhalēšana var sabojāt zobiņus

Man draudzenei doka lika dzer Tothema un nepateica, ka jāsargā zobi. Viņai reāli bija melni zobi un nemaz tas melnums nenāca nost. Zobi pelēki kā pīpmanim. Manējā uzreiz pateica, ka jādzer ar salmiņu un pēc tam obligāti mute jāizskalo

Izklausās labi, bet tā tas nestrādā

FlairZing
Tā jau ir, es ārstu nevainoju, jo pirkt inhalatoru bija mana iniciatīva. Par to, ka zobus var sabojāt, to gan neviens nekur neminēja un nebija rakstīts toreiz. Tas gan bija sen. Cerams, ka tagad ir plašāk pieejama info.

Arī par dzelzs preparātiem jāuzmanās. Daudziem iesaka sīrupus, bet esot bērniem arī nopērkamas dzelzs tabletes, kas ātri izšķīst un nekrāsojot zobus.

kallisto

mea
Vai vari, lūdzu, izstāstīt, kas tur ir ar inhalatoriem un zobiem? Kā tie ietekmē zobu stāvokli? Un vai pēc inhalēšanas jātīra zobiņi vai vēl kas cits jāņem vērā? Paldies, ka painformēji, šī man pirmā dzirdēšana par inhalāciju ietekmi uz zobu veselību.

Katram savs

LaasmaV
Ne jau tapēc, lai kaut ko pārmestu, bet gan tapēc, lai citām varbūt ir iespēja mācīties no citu kļūdām. Vai zobiņus tīrījāt 2x dienā?
Zobiņi jau izšķīlās tādi kā nestipri, pelēcīgi. Diez vai var pārmest tīrīšanas kvalitāti līdz gada vecumam. Nekādi iemeslu, kāpēc tā bija, nevaru izdomāt. Gan man, gan bērna tēvam nav diezko labi zobi - varbūt iedzimtība.

kallisto
Es neko vairāk nezinu par to, ko var sagūglēt. Bet ar to bija pietiekoši, lai savilktu paralēles, jo līdz pat četru gadu vecumam zobi bija perfekti un bez neviena cauruma. Un tad tik ātri sabojājās, principā sadrupa tieši piena zobu dzerokļi, ka nebija iespējams salabot. 7 gadu vecumā tika izrauti 8 piena zobi.

Par laimi īstie zobi saauguši labi, stipri un pareizajās vietās.

Inhalatoru vairs nelietoju un ar citiem bērniem tiešām nelietošu.

mea
kallisto
Man arī vienam bērnam zobi perfekti (tīrām vismaz pirms gulētiešanas, bet cenšamies arī no rīta dažreiz), otram - vairāki bojāti. Otram zīdaiņa vecumā bija smags bronhīts un inhalators bija jālieto vairāk kā 2mēnešus. Tur instrukcijā zālēm rakstīts, ka mute jāskalo, zobi jāiztīra, ko iespēju robežās centāmies darīt. Bet tā kā katra inhalēšana bija raudāšanas pilns pasākums, reizēm procesā zīdainīts iemiga, tad jau speciāli nemodinājām zobus tīrīt.

Kukazhaa

Mana daama inhalee un Inhaleeja tikai fiziologhisko shkjiidumu. Jau no gada vecuma. Nekaadu efektu uz zobiem neatstaaj. Tas taa, piebildei. Bet inhalee BEZ ZAALEEM.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18416951