Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kad ir izdevīgi sniegt čekus VIDā?

Lauvaaa

Labdien! Vēlējos pajautāt, vai vīram būs izdevīgi sniegt čekus - medicīnas izdevumus (neesam nekad snieguši, ir sakrājies par vairākiem gadiem), ja viņam ir liela alga, 2 apgādājamie bērni un sieva, kura nestrādā? Kuros gadījumos VID liek vēl piemaksāt? Baidamies sniegt, jo ir dzirdēts, ka aprēķina vēl smuku summiņu, ko esi parādā valstij Paldies!


BTango

Parāds vai nu ir vai nav, neatkarīgi no tā, vai ir sniegti čeki. Patiesībā, ja nekad nav sniegta deklarācija, var gadīties, ka ir parāds, par kuru nezināt. Vai pārmaksa, kuru neesat saņēmuši.

Ar čekiem parādu var samazināt, ja tāds radies, bet ne uztaisīt (tie, kuri saka, ka sniedzot čekus, uztaisās parāds, nesaprot, kā darbojas deklarācijas ).

Tātad: lai vīrs iet EDS, ver vaļā deklarāciju par pēdējo iespējamo gadu (2017.?) un skatās, kas tur ir. Pievieno čekus (par sevi, par Tevi, ja precēti), par bērniem.

Atceries, ka čeki piesaistīti gadam - kura gada deklarācija, tā gada čeki

Lai izdodas

Papildināts 04.03.2021 20:32:

Respektīvi, valsts var uzrēķināt smuku summiņu, neatkarīgi no tā, vai sniedz čekus un pat neatkarīgi no tā, vai pat atver to dokumentu.

Bet parāds, ja izveidojies, nekur nepazūd, tāpēc labāk to uzzināt laicīgi.

Indza

Lauvaaa

Izveidojiet deklarāciju un paskatieties kāda ir situācija. Deklarācijas izveidošana un deklarācijas iesniegšana nav viens un tas pats.

Kuros gadījumos VID liek vēl piemaksāt?
Nav tādas saistības starp čekiem un nodokļu parādiem. Ja parāds ir, tad tas ir, un gan jau VID atradīs veidu kā parādnieku informēt arī bez deklarācijas. Un jā, Ar čekiem parādu var samazināt, ja tāds radies, bet ne uztaisīt.


The punishment sometimes don't seem to fit the crime.

Kāpostgalva

Lauvaaa
parāds lielākoties rodas gadījumos, ja mainījusies alga no mazākas uz būtiski lielāku un mainās nepliekamais minimums. ja vīram liela alga, tad, visticamāk, viņam nekāds neapliekamais minimums nemaz netiek piemērots un par to nav jāuztraucas. vēl laikam var kaut kas mainīties, ja nepiemērota IIN likme aprēķināta. pareizi meitenes saka, ja vīrs būs parādā, VID tāpat viņu uzmeklēs. toties, ja nekāda parāda nav un vēl neiesniegs čekus,tad VID varēs ietaupīt naudu un neko vīram neatmaksās

un pareizi Indza saka - deklarāciju var sagatavot, un var arī neiesniegt, ja nu pēkšņi kaut kas nepatīk.


Viss panākams - kamēr vēl acīs skatās,Viss iespējams - kamēr vēl vārdā sauc.(I.Z.)

Сергей Жадан: ...и поэтому все, чего ты боишься, как оно ни зовется,
тебя не касается, пока не начнется.


Paldies liels, meitenes, sapratu!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18417005