Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Aukle/asistents bērnam ar smagiem funkcionāliem traucējumiem

Inda

Inda

Sveiki!

Varbūt kāda var padalīties ar informāciju vai pieredzi - meitai 1,5 gads, nerāpo un nestaigā. Ir piešķirta invaliditāte ar norādi, ka smagi funkcionāli traucējumi (līdz ar to arī pabalsts 300 EUR par šāda bērna kopšanu). Vēlos rudenī atgriezties darbā (sarunas par to ir ievirzītas un šeit problēmām nevajadzētu būt). Kā es varētu risināt bērna pieskatīšanu? Pēc piedzimšanas pieteicu tuvajos dārziņos, bet pat tad, ja mūs vasarā uzaicinātu, vai tad es varētu tā vienkārši aizgādāt savu bērnu uz dārziņu?

Kā ir šādos gadījumos - var cerēt uz asistentu? Kā tas vispār ir jākārto, kur lai interesējas (Rīga)? Normālu bērnu vestu uz dārziņu/privāto dārziņu/meklētu aukli. Tagad viss tikai uz vecāku pleciem, ja grib atgriezties darbā? Valsts/pašvaldība kaut kā palīdz, vai arī piešķir to kopšanas pabalstu un ar to skaitās viss atrisināts/nokārtots?

Leila.

Inda
Viss, ko varu pateikt - vēlu veiksmi un daudz naudas!

zobubirste

Leila

Tavs komentārs noteikti ļoti palīdzēja autorei un atbildēja uz uzdoto jautājumu. Vēl varēji novēlēt atrast īstos antidepresantus..

Izskats mainās atkarībā no rakursa.

Leila.

zobubirste
Mans komentārs raksturo reālo situāciju, kāda tā ir. Ir vajadzīga liela veiksme un daudz naudas. Un visiem nevajag antidepresantus, lai dzīvotu tālāk, tā kā tos nemaz neiesaku.

Kur tad tavi ieteikumi? Nevienu neizlasīju.

Melot, ka valsts un pašvaldība sadosies rokās, lai atrastu asistentu par niecīgu samaksu, kuram nepienāksies ne atvaļinājums, ne citas sociālās garantijas. Nemaz nerunājot par to, cik viegli būs atrast cilvēku, kuram uzticēt savu bērnu. Par to, kas notiek tālāk, kad bērns paaugās, paklusēšu.

Papildināts 18.03.2021 09:57:

Inda
Visu šo informāciju vislabāk varēsi atrast facebooka grupās, tur ļoti daudz par šo ir runāts.

zobubirste

Leila

Tracina komentāri, kuri nedod pilnīgi nekādu praktisko info.

Padalies, lūdzu, ar tām FB grupām, zem kurām info meklēt.

P.s. man pašai nav īsti jausmas kā realitātē Rīgā šādas lietas notiek.

Izskats mainās atkarībā no rakursa.

Inda

Pasarg, Dievs! Nebiju domājusi ar savu jautājumu izsaukt uguni!

Neesmu tik naiva, lai nezinātu, ka ar valsts atbalstu ir gaužām grūti. Vienkārši cerēju uz kādu reālu stāstu, ar ko sākt, kur zvanīt, interesēties, kur nav jēgas utml. Veco ļaužu tēmās visādi smuki ieteikumi bijuši.

Paldies par ieteikumu meklēt FB, bez ironijas - man tas nebija ienācis prātā.

Cik atceros, tad Tev, Leila. arī ir īpašais bērns, bet laikam jau paliels. Mana meita vēl pavisam maza, īstas diagnozes tā arī nav, tikai muskuļu vājums, tāpēc manī vēl ir cerība, ka viss var nokārtoties. Tajā pašā laikā ir skaidrs, ka vajadzēs aukli vai ko tamlīdzīgu.

OK. Meklēšu pati. Gan jau vēlāk padalīšos. Lai kādai citai mammai varētu noderēt šāda info. Jo Cālī neko konkrētu neatradu.

Inda
Pēc Invaliditātes likuma no valsts budžeta asistentu apmaksā bērniem no 5 līdz 18 g.v.. Taču Cālī ir bijusi tēma, kur Rīgas bērnam (4 g.v.) asistentu b/d ir apmaksājis Rīgas Domes Izglītības departaments. Varbūt sakontaktējies ar to mammu, tēmas autori?

Nu un vēl ir speciālie b/d, ar īpašas komisijas norīkojumu. Mazas grupas, vairāk atbalstošā personāla, taču netiek paredzēti individuālie asistenti.

Inda

esirte
O! Liels paldies! Tas jau ir kaut kas. Man jau šķita, ka varbūt jāpiezvana RD Izglītības departamentam, vai Rīgā ir kādi spec.dārziņi un ka tādos tikt.

Papildināts 18.03.2021 17:47:

Par to, ka no 5gadu vecuma, zināju. Bet tieši domāju, kā ir ar mazākiem bērniem, kur viņus likt?

Leila.

Inda
Diemžēl viss ir balstīts uz vecākiem pašiem. Kopumā, lai tiktu spec.dārziņā ir jāiziet Ped.med.komisija, jāsavāc visi dokumenti. Ja jums izdosies atrast asistentu, tad var laist parastajā, ja vien viņi ir ar mieru ņemt.

Es tiešām iesaku nākt uz facebooku, tur ir daudz grupu, ļoti daudz informācijas. Meklē zem atslēgas vārdiem - īpašais bērns. Noteikti jr grupas arī bērniem ar kustību traucējumiem.

Ir 2 veidu asistenti - pavadošais un mācību vidē, BET ar š.g.1.jūliju ir gaidāmas izmaiņas.

Ja ir cerība, ka viss sakārtosies un ja psihiskā attīstība ir laba, tad noteikti vajag mēģināt uz pašvaldības, ne speciālo. Naudu un nervus tas prasīs, bet ilgtermiņā būsiet ieguvēji. Vadājiet uz visām iespējamām rehabilitācijām, kamēr bērns ir tik mazs un ļaujās. Jo vairāk ieguldīsiet tagad, jo lielākas iespējas attīstīties tālāk. Lai izdodās!!!

Inda
Kā Laila saka piesakies kādās fb grupās, tur ir daudz lielāka aktivitāte. Principā ir 3 iespējas - speciālais dārziņš (attīstības iespējas ļoti apšaubāmas), parastais dārziņš + pašas algots asistents (par šo domātu kad bērns ir lielāks socializēšanās dēļ; asistents vienmēr būs jāalgo pašiem jo valsts apmaksātā summa ir tik maza, ka nav pat īsti jēga ar viņu krāmēties dažkārt), aukle mājās (es noteikti izvēlētos šo variantu, tikai aukle jāatrod tāda kas ar bērnu arī strādā nevis tikai pieskata, un paralēli vadā uz rehabilitāciju, tad varbūt arī attīstība ies un priekšu)

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18417387