Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Aukle/asistents bērnam ar smagiem funkcionāliem traucējumiem

Inda

Nu kāds darbs ar 1,5gadīgu īpašo bērnu? Te katra diena ir no svara, lai bērnu max izvilktu. Rehabilitācijas darba vietā. Vaivari, Gaiļezers, Poga. Ikdienas nodarbības-fizio, ergo, mikrologopēds, mūzikas terapija. Pēc mērķtiecīgi izstrādāta plāna, piecas dienas nedēļā.
Speciālie dārziņi ņem tikai no 3 gadiem, daži vispār no 5ciem.
Parasti vecāki mēgina atgriezties "apritē" ap gadiem pieciem-septiņiem, ja paveicas.

Papildināts 25.03.2021 17:25:

Protams, ja alga laba, ir redzēti bērni ikdienas gaitās ar asistentu. Tad invaliditātes pabalstu+piemaksu par īpašo kopšanu novirza asistentam, pārējo piemaksā no savas algas. Plus vēl visas terapijas, kas sanāk diezgan sālīts cipars mēnesī. Te galvenais atrast TO cilvēku, kas būs ar mieru darī šo darbu. Un tas ir praktiski neiespējamā missija.


Adzika

Bieži vien kāds no vecākiem pats ir asistents, jo par asistenta naudu, ko sedz valsts vai pašvaldība, neviens nevēlas strādāt. Tā ir valstī noteiktās minimālās algas stundu likme - tātad, maksā tikai par nostrādātām stundām, atvaļinājuma nav, nekādas sociālās garantijas - nodokļus gan novelk. piemēram, ja bērns slimo utt, tad asistentu neapmaksā.. nu un daudz tādu cilveku neatrodas, kas gatavi būt par asistentiem. Ģimene, radi, tuvi draugi... Rīgas pašvaldībā Izglītības, kultūras un sporta departaments var palīdzēt ar Jūsu jautājumiem un Rīgā apmaksā asistenta pakalpojumu jau pirms tiem valsts noteiktajiem 5. g.v.

Protams, ja alga laba, ir redzēti bērni ikdienas gaitās ar asistentu. Tad invaliditātes pabalstu+piemaksu par īpašo kopšanu novirza asistentam, pārējo piemaksā no savas algas.

Jā, diemžēl. Ivalitātes un īpašās kopšanas pabalstu naudiņu + vismaz pāris simtus no saviem budžeta līdzekļiem klāt vajadzēs asistentam, lai veiksmīgi to atrastu. Tad arī nākas izvērtēt, vai mammai vispār ir izdevīgi iet strādāt - ja nu vienīgi, lai "izvēdinātu galvu" un pamainītu vidi.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18417387