Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kredīts un ienākumu deklarācija

mada86

Šodien saņēmu vēstuli no vid, ka man esot lieli ienākumi par pagājušo gadu, kas nav deklarēti. Kādi gan man ienākumi...neliela alga, kredīts no bankas dzīvokļa iegādei, bērnu nauda un alimenti.

Kopumā man ir 3 konti: 2 vienā bankā, kur visu laiku ienāca alga, bērnu nauda un alimenti (viens konts tēriņiem, otrs uzkrāšanai), kā arī trešais konts seb bankā kopš studiju kredītu sebā formēju. Un pagājušā gada pavasarī paņēmu kredītu seb bankā, lai iegādātos dzīvokli. Uz mana konta banka pārskaitīja gandrīz 40 000 dzīvoklim un pati banka viņus aizskaitīja tālāk pārdevējam. Šī summa man tagad uzrādās kā ienākums, bet tie taču nav mani ienākumi, tas ir aizdevums, par kuru maksāju no saviem ienākumiem, vai man par to būtu ienākumu nodklis jāmaksā?

un kopš alga nāk uz seb banku, seb bankā atstāju kredīta summu, pārējo pārskaitu sev uz swedbanku, lai vieglāk saprast, kāds man ir kopējais mēneša budžets. Sanāk, ka vid redz, ka man ieņēmumi seb un ieņēmumi swedbankā...dubultā sanāk.

Nu jā un vēl bērnu nauda no vācijas katru mēnesi ...un alimenti no bērna tēva...begās jau salasās summa

Un vai man no šīs naudas būtu vēl nodokļi jāmaksā?

ačuks

mada86
Cik es zinu, tad bankas ziņo VID par ienākošām summām virs 10 000 gada laikā. Es pieļauju, ka seb bankā viss ar kredītu kārtībā, arī darba devēja alga tur ienāk. Bet swed bankā tas ko pati pārskaiti un neviens nezin kur tā nauda radusies.

Atbildi uz VID vēstuli tā kā te rakstīji - seb bankā kredīts, alga tiek pārskaitīta uz to kontu, pati skaitu uz citu savu kontu. Pieļauju, ka var konta izrakstu paprasīt. Vari arī pierakstīt par alimentiem. Neviens no šiem nav ar IIN apliekams ienākums.

ačuks
Paldies par atbildi.

Es jau piezvanīju uz VID, teica, lai rakstu vēstuli un pievienoju konta izdrukas par ienākošajiem maksājumiem. Cerams vairāk jautājumu nebūs.

mada86
Jā, uzraksti skaidrojumu, pievienojot ienākošo darījumu konta pārskatu. Mums bija lidzīgi, no citas bankas sev priekš pirmās iemaksas naudu pārskaitījām. Bija arī 1 darījums - uz nedēļu aizdevām naudu radiniekam (konta izrakstā parādījām kā aizdodam un kā saņema, ar maksājuma uzdevumu palīdzību). Paskaidrojām un vid akceptēja šo skaidrojumu.

Oho, es daru līdzīgi, pārskaitu starp 2 kontiem 2 bankās, tas gan jocīgi, ka to VID uzskaita kā dubultu

jā, uzskaita arī savus maksājumus. man pirms pāris gadiem 3 kontos vid secināja, ka apgrozās ap 200tk. sajutos kā miljonāre un ... muļķe. stulbums, ka banka pati zina, ka izlaidusi kredītu caur kontu, bet ziņo par to vid. bija kredīts vienā bankā - tam skaitīju dzēšanai, citam īpašumam ņēmu kredītu citā bankā, kamēr skaitīju naudas turp atpakaļ, plus vēl vīrs man skaitīja, lai varam līdzdalību parādīt bankai un skaitīt no viena konta. šitā var pie miljona arī tikt un skaidroties vid

Kļavaslapa

Kādos gadījumos bankām ir jāziņo VID? Ienākošās summas virs 10 tūkst., vēl kas, kaut kādas summas par konta apgrozījumu (ienākošie, izejošie, to summas), konta atlikumi? Laikam jāraksta darbā, lai algu skaita pirmo pusgadu uz vienu kontu, otro pusgadu uz citu.

Kļavaslapa
Man bija tā, ka VID uzrakstīja - saskaņā ar vsaa datiem, jums izmaksāta alga xxx, bet bankas kontos ienākošo maksājumu kopsumma yyy. Lūdza precizēt, kur rodas starpība zzz. Viņi man lūdza paskaidrot starpību nevis paši redzeja, ka to es sev no a bankas uz b banku skaitīju. Nesaskatu pamatu oficiālo algu mētāt pa 2 bankām vid dēļ.

tas gan jocīgi, ka to VID uzskaita kā dubultu

Jocīgi būtu ja tā nebūtu. Jo vids nesēž online uz miljons kontiem. Dators redz sausu matemātiku, alga štuka, bet ienāk piecas. Pētīt, štukot ka tā ir tā pati štuka tikai 5x turp šurp pa bankām dzenāta neviens nejāsies. Kvalificēta cilvēka darbs maksā naudu. Tam ir domāta deklarācija, nu ja tur nekā nav, tad nav jābrīnas kāpēc jocīgi jautājumi.

MioMioMio

Tam ir domāta deklarācija, nu ja tur nekā nav, tad nav jābrīnas kāpēc jocīgi jautājumi.
Ko? Man deklarācijā būtu jānorāda pārskaitījumi starp saviem kontiem? Nopietni? Jūs kāda tā darāt?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18417777