Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

NEW 2021/ MA/SA/ĀG meitenes palīdz viena otrai un kopā iet pretī brīnumam!

RedRose

Cielava85

Meitenes, vai tā var būt, ka mēnešreizes pēc MA ir kā smērēšanās?? 14. aprīlī bija tīrīšana ar tabletēm, tad dzemdes abrāzija. Smērējās apmēram divas nedēļas. Tagad 3.diena ļoti minimāla asiņošana. Tā parasti man mēnešreizes ļoti stipras.

Jana_07

Cielava85
Man pēc SA bija, ka 4 dienas smērējās, pirms tām USG ārsts teica, ka MR plānojas īsas, un es domāju, ka tas viss un tad 5. dienā sākās īstas MR, kad jau negaidīju

Manuprāt, tas ir ļoti atkarīgs no sievietes organisma. Man, piemēram, pēc SA, mēnešreizes bija kā pēc pulksteņa un tādas kā parasti. Bet ir dzirdēts, ka vispār kāds mēnesis izkrīt. Tur jau organismam pēc tā visa ir jāatjaunojas.

Labdien!

Vispirms gribu pateikt neizsakāmu paldies visām meitenēm, kas šajā forumā ir dalījušās ar savu pieredzi un stāstiem. Mēs piedzīvojām 2 SA, kas, protams, bija ļoti sāpīgi. Pēc pirmā ārsti teica, ka tā vienkārši notiekot un, lai mēģinot vēl. Izmeklēšanas parasti sākot veikt pēc otrās vai trešās reizes. Tad nu pēc otrās reizes es vairs negaidīju neko no ārstiem un sāku pats maksimāli ievākt visu informāciju, cik vien spēju. Lieki piebilst, cik grūti tas viss bija sievai, tāpēc es gribēju maksimāli iesaistīties un darīt visu, kas ir manos spēkos. Mēnešiem sēdēju internetā un lasīju visu par šo tēmu. Esmu izlasījis visus "MA/SA/ĀG meitenes palīdz viena otrai un kopā iet pretī brīnumam!" grupu čatus no A-Z un tieši šeit - Cālī, sasmēlos visvairāk noderīgās informācijas. Tāpēc vēlreiz - milzīgs paldies ikvienai, kura jebkad šeit ir padalījusies ar savu pieredzi!

Protams, būs cilvēki, kas teiks, ka internets nav tā labākā vieta, kur smelties info, bet es tam nepiekrītu. Ja Tu spēj loģiski un kritiski domāt, tad tā ir lieliska vieta, kur smelties info. Galvenais ir pareizie avoti.

Tad nu vēlējos padalīties ar to, ko biju apkopojis. No sākuma es kopēju ārā visus, manuprāt, visnoderīgākos komentārus. Tur sanāca ļoti daudz lappušu kopā pa vairākiem word dokumentiem. Tad izveidoju maksimāli īsu un konspektu apkopojumu prioritārā secībā, jautājumu formātā, kurus uzdot ginekoloģei. Mans plāns bija pārbaudīt visu, ko vien ir iespējams, neatkarīgi no tā, ko saka ārsts. Dabūt ieteikumus, nosūtījumus un darīt, jo ātrāk, jo labāk. Mēs pārbaudījām gandrīz visu no zemāk minētā un ātri vien atradām vairākas problēmas, kuras varējām sākt novērst.

Tātad, šeit ir jautājumi:

1. Vai progestorona un HCG līmeņi ir bijuši normā grūtniecības laikā (viens no tiem bija ļoti zems)? Kas jādara, lai tos uzlabotu? Varbūt jādzer utrogest?

2. Vai nav nepieciešams pārbaudīt folskābes līmeni? Un vai nav nepieciešams jau tagad abiem ar vīru to atsākt dzert? Kādā devā? Vīrs lasīja, ka pēc MA citām esot bijis jādzer 1000mg dienā.

3. Kā ir ar saderību? Vai ir kaut kas jāpārbauda? Asinsgrupas?

4. Gribētu uztaisīt trombofīlijas analīzes un ar vīru uztaisīt kariotipa analīzes. Lai tās veiktu par valsts līdzekļiem, kāda ārsta nosūtījums ir nepieciešams? Endokrinologa, hematologa vai kāda cita, kas ir līgumattiecībās ar valsti? Vai tās var taisīt jau tagad vai vēl jānogaida?

5. Vēl vairogdziedzera analīzes vajadzētu uztaisīt un pārbaudīt - vairogdziedzera hormoni (tsk. autoimūno). Kā arī homocisteīnu un antifosfolipīdu analīzes.

6. Vēl vīrs grib pārbaudīt sevi, kā arī aiziet pie reproduktaloga uz vizīti. Kādu viņa varētu ieteikt? Kura klīnika skaitās labākā? Vai IVF Rīga un Fodina ir labi? Vai viņam jāiet arī pie androloga? Grib uztaisīt komplekso spermas testu, ko piedāvā IVF, kas iekļauj arī spermotozoīdu DNS analīzes. Vai ir arī kādi citi tesi vīrietim?

7. Vai ir kādi vitamīni, ko vīrs var lietot? Wellman?

8. Vai nav jāpārbauda ķermenis uz kaut kādām infekcijām vai baktērijām, kas varēja ietekmēt grūtniecību? Varbūt jāpaņem endometrija paraugs?

9. Vai nav jāpārbauda testesterons, HOMA insulīns un aktivetie limfociti?, kad organisms uzskata augliti par ko svešu un atgrūž.

10. Varbūt ir vērts aiziet pie imunaloga uz pārbaudēm?

11. Vai gripas poti drīkst tagad veikt un vai tas ir ieteicams? (tajā brīdī tas bija aktuāls jautājums)

12. Kā ar D vitamīnu?

Es negalvoju, ka visus terminus esmu 100% pareizi uzrakstījis un, ka kaut kur nav kāda muļķība uzrakstīta. Es to visu ņēmu no meiteņu ieteikumiem šeit. Jebkurš var kļūdīties, mēs tomēr neesam ārsti. Taču domāju, ka par 95% tur viss ir korekti.

Ārsti:

Sieva nomainīja ginekoloģi uz Janu Brikuni. Ir ļoti svarīgi, cik zinošs un palīdzēt gribošs ir Tavs ārsts. Es varu ieteikt uralogus - Dainis Ģīlis, Vilnis Lietuvietis. Andrologs - Juris Ērenpreiss.

Klīnikas:

Ava Clinic, IVF Riga

Vēl iesaku abiem uztaisīt pilno STS paneļa testu un vīrietim spermas bakterioloģisko analīzi ar antibiotiķu jūtību. USG vīra mantībai, arī sēkliniekiem. Jā, vīrietim šis būs neērts jautājums, bet tas ir jāizdara - jāpārbaudās no A-Z. Jo ātrāk atradīsiet, kur varētu būt problēma, jo ātrāk varēsiet sākt to novērst un atkal mēģināt. Šeit jāpiemin vēl viena atziņa - es negaidītu otro neveiksmi, lai sāktu meklēt problēmas cēloņus, bet sāktu veikt visas pārbaudes uzreiz pēc pirmās neveiksmes. Vienalga, ko saka ārsts.

Pats par sevi saprotams ir:

1. Veselīga ēšana - dārzeņi, salāti, augļi, olbaltumvielas.

2. Smēķēšanai un alkoholam - nē. Par narkotikām vai anaboliskiem preperātiem vispār ne runas.

3. Zāles, ja nepieciešams, lietot tikai saskaņojot ar savu ginekoloģi, vīrietim - andrologu, uralogu. Tai skaitā ibumitīni un citas it kā ikdienišķas lietas.

4. Mērenas un nepārspīlētas sportiskas aktivitātes svaigā gaisā. Vīrietim testosterona palielināšanai ieteicami vingrinājumi lielajām muskuļu grupām - kājas, mugura, krūtis, bet - mēreni, neizspiežot pēdējos spēkus no sevis.

5. Regulārs sekss. Ne katru dienu, bet 2 - 3 reizes nedēļā.

6. Vīrietim neapspīlēta apakšveļa - vislabāk brīvi bokseršorti. Spermatozoīdiem nepieciešama temperatūra, kas ir zemāka par ķermeņa temperatūru, tāpēc arī sēklinieki atrodas tur, kur tie ir - zemāk. No sēdoša darba, protams, grūti izvairīties mūsdienās, bet galvenais ir piedomāt par to kā jūtās Tava mantība. Piem, velo sports nav tas labākais variants mantībai. Tā pat arī pirtis nav ieteicamas šajā laikā.

7. Vīrietim paiet 3 mēneši kamēr sperma atjaunojas. Respektīvi, ja ir bijusi slimība ar ļoti augstu temp. (virs 39 grādi), STS slimība, dzertas antibiotikas jebkādā sakarā, smēķēts vai lietots alkohols lielos daudzumos. utt utt. Tas viss slikti ietekmē spermu un ir nepieciešami 3 mēneši, lai tā būtu "vesela". Vienvārdu sakot, es ieteiktu vīrietim vismaz 3 mēnešus pirms mēģināšanas atteikties no visiem kaitīgajiem ieradumiem un rūpēties par savu veselību un labsajūtu. 3 mēnešus darot pilnīgi visu, lai spermas rezultāti būtu maksimāli labi.

8. Mēs arī atteicāmies no ceļošanas, gan pirms mēģināšanas, gan tās laikā, gan grūtniecības laikā. Par lidošanu esot gaidības ir rakstīts, kuros mēnešos tas ir OK un kuros nav ieteicams, bet mēs vienkārši atteicāmies pavisam. Jāpiebilst gan, ka ceļojām tikai uz tropiskām zemēm, kur pavisam cits - ļoti karsts klimats, cits ūdens kvalitātes un tīrības līmenis, citas baktērijas, citas slimības, cits ēdiens utt. Mēs vienkārši to visu izslēdzām. Palikām savā vidē, pie kuras organisms no dzimšanas ir radis. Varbūt pārspīlējām, bet, lai vai kā, tā izlēmām. Pirms ieņemšanas, aizlidot kaut kur Eiropā, sasmelties pozitīvu enerģiju un D vitamīnu gan jau nav slikti, bet pēc pozitīva testa es gan atturētos.

Tik tiešām iesaku vīrietim aiziet pie Ērenpreisa un veikt visus nepieciešamos testus, galvenais - DNS fragmentācijas tests un spermogramma. Man izdevās būtiski uzlabot slikto DNS fragmentācijas rādītāju dažus mēnešus dzerot izrakstītos spermotrend un andragold forte. Pirms tam, dzerot antibiotikas, bija arī jāatbrīvojas no dažām atklātajām infekcijām/baktērijām, par kuru esamību man nebija ne mazākās nojausmas līdz testu rezultātiem. Sievai arī šis tas atklājās pēc testiem un visu grūtniecības laiku bija jāšpricē fraksipirīns, vēlāk kleksāns. Kā arī jādzer daudz folskābes un utragestanu.

Vēl viena lieta - Pārtraukušās grūtniecības (missed abortion) materiāla ģenētiskā izmeklēšana. Mēs taisījām IVF, tas ir dārgi. Tā pat kā daudz kas cits šeit aprakstītais. Bet nenožēloju nevienu izdoto kapeiku, jo atradām visādas kaites, varējām tās novērst un beigu beigās beidzot sagaidīt mūsu mazo eņģelīti.

Ir lietas, kuras var izdarīt par valsts naudu ar attiecīgo nosūtījumu. Ir, kuras jāsedz tikai pašiem. Skataties kā jums pašiem labāk vai ātrāk.

Runājot par valsts naudām - jūs varat jau laicīgi pierakstīties rindā par valsts naudām uz mākslīgo apaugļošanu. Ja nu galu galā tas ir nepieciešams, tad vismaz nebūsiet velti zaudējušas laiku, kas būs jāgaida rindā. Ir metodes, kuras apmaksā un ir, kuras neapmaksā. Katrā gadījumā, mūsdienās ir tik daudz dažādu iespēju. Galvenais ir nekad, NEKAD nepadoties, nenokārt galvu, meklēt problēmu cēloņus, rīkoties, mēģināt vēl un vēl kamēr izdodas!

Sanāca baigi gari, bet man pilnīgi viss, ko uzrakstīju, šķiet patiesi svarīgs. Piedevām es noteikti jau esmu kaut ko piemirsis.

Es ceru, ka kādai/kādam šis noderēs!

Artis_123
Liels paldies, noderēs! Es tikko piedzīvoju otro MA, ļoti vēlos atrast iemeslus pirms mēģinām vēl.

Varbūt kāda var ieteikt kādu labu psihologu? Zinu, ka katram savs, tomēr ļoti priecāšos par kādiem ieteikumiem. Varat rakstīt man arī privāti, ja nevēlaties publiski.

Papildināts 28.05.2021 10:38:

P.S. Rīgā

RedRose

Sveikas meitenes! Kā jums iet?

RedRose
Sveika! Māmiņdienas laikā lielas skumjas uznāca, bet tā normāli. Ikdienā nu jau reti, kad uznāk lielās skumjas un domāšana par eņģeļmeitiņu. Ar cerību un ticību domāju par nākotni. Pēc pāris mēnešiem varēsim sākt domāt par nākamo bērniņu. Nespēju noticēt, ka drīz jau būs gads pagājis!

Kā Tev iet?

Peperomia

Pienenjpuka
Man palīdzēja BKUS psiholoģe, neatceros gan viņas vārdu.

Papildināts 01.06.2021 19:19:

Viņa tieši strādā ar šāda veida zaudējumiem/sērām.

Peperomia
Paldies!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18417797