Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

DNS fragmentācija

Zivtinja

Sveikas! Vēršos pie pieredzējušās Cāļa saimes, lai painteresētos, kā citās ģimenēs ir rīkojušies pie augstas (kas nozīmē - sliktas) spermatozoīdu DNS fragmentācijas. Vai kādai ir izdevies to uzlabot? Ja jā - ko jūs darījāt?

Manam vīram ir 2 bērni no iepriekšējās laulības, bet tagad, kad man neizdevās palikt stāvoklī, padziļinātā spermas analīze uzrādīja 34% DNS fragmentāciju. Ārsts neko nav teicis, kā to uzlabot, tāpēc nolēmu pavaicāt šeit.

Vai kādai ir pieredze?

Pārējie % labi? Ja labi un nav kaut kādi astes, galvas bojājumi, kustīgi, tad jau nav tik traki. Mums arī bija šī problēma, kādu pusgadu dzēra vitamīnus Orthomol vīriešiem speciāli, Profertil un vēl kaut kādi bija, kaut kas uzlabojās un kaut kādi rādītāji pasliktinājās. Skaties analīzes kopumā.

Estil

paldies par atbildi! Jā, pārējie rādītāji normāli. Morfoloģija 8%, kustīgums (A+B) 50%, arī pārējie rādītāji labi. Bet es trīs gadus nepalieku stāvoklī un mums iesaka ICSI.

No ICSI man bail, jo esmu vecuma grupā 40+.

Error404

morfoliģija 8 un 50% A+B ir super rādītājs.

kā ar tevi pašu? kādas pārbaudes ir veiktas?

Zivtinja pēc 40 palikt stāvoklī ne visām sanāk, varbūt olšūnu kvalitāte nav tik laba, esi Antimillera hormona analīzes taisījusi, lai redzētu, kādas tev ir olšūnu rezerves?

Error404

Man ir veikts viss, ko vien piedāvā. Neko neatrod. Tikai vecumu. Tiesa, vīram izoperēja cistu (bija liela). Pastāv versija, ka pirms tam tieši tas traucēja palikt stāvoklī, jo tobrīd arī morfoloģija bija sliktāka.

Estil

Antimillera hormons man ir 1,05. Vakar labajā olšūnā bija 2 folikuli (tos varēja redzēt sonogrāfijā), kreisajā - vismaz 7.

Vēl es gribēju padalīties - ja nu kādam noder šāda informācija. Sperma parasti ir jānodod 3-5 dienas pēc atturēšanās. Bet es atradu vairākas zinātniskas publikācijas, kur pētījumi rādīja, ka ja ir slikta (augsta) DNS fragmentācija, tad vajag pamēģināt nodot pēc 1 dienas atturēšanās. Pastāv iespēja, ka DNA fragmentācija būs zemāka!. Mums tieši tā arī bija (starp citu ārsts to nebija ieteicis - darījām uz savu galvu). Un - voila! Ja pēc 3 dienu atturēšanās DNS fragmentācija bija 34%, tad ar vienu dienu - 23%: rezultāts, kas starptautiski medicīnā tiek uzskatīts par normālu.

Lūk, te viena no publikācijām.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3800522/

Zivtinja
Vai vīrs ir nodevis spermas funkcionalitātes testu jeb HBA testu?

Tas nosaka, vai spermotozoīdi ir pietiekami nobrieduši, lai apaugļotu olšūnu.

Anna1990

Jā, Anna, viņam 84% nobrieduši. Tas skaitās labs rezultāts.

Zivtinja
Millers ļoti labs, ja nav noslēpums, cik tev ir 40+?

justme

Zivtinja
DNS fragmentācija protams varētu būt labāka, bet visi pārējie rādītāji ir ļoti virs normas, kam nebūtu jātraucē apaugļišanai.

Vienīgi vai MAR tests taisīts? Ja tas ir augsts, tad arī ar šādiem rezultātiem pašiem nebūs iespējams, tad tikai ICSI.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18417973