Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

virtuve procesā. par ko piedomāt?

Melora

Melora

esmu paliela virtuves remonta priekšvakarā. pašai nekad nav nācies no nulles izvirzīt prasības pret attiecīgo objektu, vienmēr pielāgojos, bet šoreiz savādāk. tāpēc jautāju - kam no lietotāja pieredzes pievērst uzmanību? virtuve ir nosacīti liela - ~3x5 m, bet diezgan jocīgas konfigurācijas - ar nišu, logiem, durvīm. lielā tehnika un pieslēgumu vietas īpaši daudz vaļas fantāzijai nedod, bet ar virtuves iekārtu ir savādāk - nevaru izdomāt, kā būtu ērti izvietot traukus, bļodas, katlus, mazo tehniku, etc. un vēl - vai ir ērtas skapīšos iebūvētās kaut kādas furnitūras?

sienu/grīdu apdares materiāli mani satrauc mazāk, pagaidām zinu, ka jāsaplāno reāli daudz kontaktligzdas + apdomāju aiz gāzes plīts stikla paneli, bet virtuves iekārtas jautājums man satrauc visvairāk.

2 + 1, 2, 3 = ♥+∞

-Женщины — это не слабый пол, слабый пол — это гнилые доски.-  Фаина Раневская

-Where hope grows, miracles blossom.- Elna Rae

Katram savs

Melora
apdomāju aiz gāzes plīts
Tiešām gāzes plīts? Kāpēc ne indukcijas?

Papildināts 05.04.2021 21:53:

kā būtu ērti izvietot traukus, bļodas, katlus, mazo tehniku, etc
Man katli un bļodas ir dziļās atvilktnēs zem darba virsmas. Galvenais lai pietiek vieteas visiem taviem katliem un bļodām. Man ir uz robežas, ka būtu par maz, un tad vairs nav ērti.

Papildināts 05.04.2021 21:55:

mazo tehniku, etc.
Par šo man nav laba padoma, pašai stāv vnk plauktos, bet reti lietojamā tehnika - pieliekamajā.

Papildināts 05.04.2021 21:56:

Cepeškrāsni liec darba virsmas augstumā nevis zem plīts.

Papildināts 05.04.2021 21:58:

jāsaplāno reāli daudz kontaktligzdas
Man virs darba virsmas ir 5x2 rozetes - ir labi. Par daudz nav.

Melora
Daudz praktisku ideju var gūt apskatot IKEA virtuves. Tur var saprast, kas patīk un kas tomēr nē. Bet tā- man patīk, ka šķīvji un krūzes ir atvilknēs un nevis plauktos. Ideāli, ja būtu apsildāmie šķīvju plaukti - redzēju no MIELES kolekcijas. Tas man tāds sapnis.

Vēl - iesaku izgatavot maketus ( izmantojām tukšas kastes) un aptuveni salikt, un tad "izmēģināt" virtuvi nosacīti dzīvē. Mēs tā vismaz 3x pārzīmējām izvietojumu.

Katram savs

bubene
apsildāmie šķīvju plaukti
Priekš kam?

Katram savs
Esmu lasījusi, ka ēdiena garšas dēļ to labāk pasniegt uz siltiem šķīvjiem. Tas priekš tādām izvirtībām. Tāpat kā gaismiņas skapī pavelkot durvis. Nav lielas vērtības, bet smuki.

Esmu lasījusi, ka ēdiena garšas dēļ to labāk pasniegt uz siltiem šķīvjiem.

Mākslīgais intelekts tos šķīvjus sildīs pirms ēdiena pasniegšanas? Jeb visu diennakti tie būs silti?
Tāda apsilde nevāji maksās. Gan izpildījums gan izmaksas.

Gaismiņas salīdzinoši tad ir nekas. Ir patreiz redzēts piedāvajums pa 2 eur gab., uzliekams uz eņģes. LED ar bateriju. Var uzlikt un spīdēt kaut tūlīt.

Tad es piedāvāšu automātiski paceļamas un nolaižamas (ar sensoru vai pieskārienu) sienas skapīšu durvis, paceļas un nolaižas vienā gabalā uz augšu. Uzreiz pārredzams un pieejams viss skapīša saturs! Arī nevājš cipars!

Melora

Katram savs
Tiešām gāzes plīts? Kāpēc ne indukcijas?
tie laikam mani tarakāni. nedzīvoju Rīgā, šeit mēdz būt elektrības pārrāvumi pailgi, un kopš tādus piedzīvoju ar zīdaini uz rokām mājā ar siltumsūkni ziemā (-20), no elektrības only vitāli būtiskos mezglos cenšos izvairīties. tagad ir autonoma gāzes virsma, ko pie vēlmes var nomainīt pret indukcijas, ja manai tarakāni beigtu savu deju.

katli un bļodas ir dziļās atvilktnēs zem darba virsmas
paldies. atradu iebūvējamās blum furnitūras. iedvesmojos kā visu var ergonomiski un pārskatāmi savietot.

bubene
šķīvji un krūzes ir atvilknēs un nevis plauktos
jā, šis man arī patīk. īpaši, kad 6-gadniekam ir traukmašīnas dežūra, un būtu ērti izkrāmēt

2 + 1, 2, 3 = ♥+∞

Melora
tie laikam mani tarakāni. nedzīvoju Rīgā, šeit mēdz būt elektrības pārrāvumi pailgi, un kopš tādus piedzīvoju ar zīdaini uz rokām mājā ar siltumsūkni ziemā (-20), no elektrības only vitāli būtiskos mezglos cenšos izvairīties. tagad ir autonoma gāzes virsma, ko pie vēlmes var nomainīt pret indukcijas, ja manai tarakāni beigtu savu deju.

Plīts jau gluži nav vitāli svarīgi. Nu ok, ja pēc vētras elektrība nav 3 dienas, tad čābīgāk, bet, ja runa ir par 1 dienu max, tad jau var arī iztikt. Ar apkuri gan ir čābīgāk, bet nu tur vienīgā alternatīva bez elektrības ir malkas kamīns. Gāzei Jums ir gāzes vads vai baloni? No gāzes parasti cilvēki atsakās, jo tomēr tā netīrība ir lielāka. Ar baloniem vispār čau - vēl vietu nepatīkami aizsit.

Ja ir liela telpa un plašumi, tad es ieteiktu plānojot pamēģināt vai varat iztikt bez sienas skapīšiem. Mēs virtuvi uztaisījām tikai ar grīdas skapīšiem un pilnīgi pietiek, viss ir viegli sasniedzams, nav jāķer krēsls vai kāpnes, nav jāsatraucas, ka verot durvis kaut kas uz galvas kritīs, vai atkal, ka paliks durtiņas vaļā un galvu atsitīs utt.

Ja ir stūra skapīši, tad var ielikt kādu izvelkamo plauktu ikdienā lietojamām lietām. Mums, piemēram, plīts ir tuvu stūrim, tad blakus ir izvelkamais stūra plaukts, kur stāv griķi, rīsi, milti utt. Diezgan ērti. Citā vietā, kur stāv ne tik bieži izmantotas lietas ielikām parastus plauktus. Citādāk mums viss glabājas atvilknēs (pamatā trauki, katli) vai plauktos (pārējie sīkumi), nekā īpaši. Cepeškrāsns mums arī ir zem plīts - negribējām taisīt nekādus skapju torņus līdz griestiem.

Vēl iesaku apdomāt kā labāk gribat - durvis, atvilknes ar rokturiem vai bez. Mēs izvēlējamies variantu, kur ir iefrēzēta grope uz iekšu aiz kuras attaisīt - ļoti patīk, nav jāsatraucas, ka kaut kur atsitīsies, jo rokturi bieži mēdz būt asiem stūriem. Vienīgais rokturis virtuvē ir cepeškrāsnij.

P.S. Neaizmirstiet ieplānot vietu trauku mašīnai, vēlams blakus vietai, kur glabāsiet tīros traukus, kā arī tuvu izlietnei.

Mēs sagaidījām pirmo virtuvi un pēc nedēļas jau noteikti varēju pateikt, ko nekad vairs nedarīšu- izlieti netikšu stūrī. Neskatoties uz to, ka neesmu īsa auguma, nu tiiik neērti. Arī trauku zaudētāju ielika skapī vīrs izloetnes- to arī vairs nedarīšu nekad.

Man patīk ideja par virtuvi tikai viena līmeni, diemžēl mums virtuve mazā, tādēļ neder. Bet par rokturiem- sienas skapjiem nav rokturu vispār, bet ir tā kā pagarināts durvis, kas apakšējā daļā iet pāri skapja apaksai- ļoti ērti

Papildināts 06.04.2021 11:04:

*žāvetaju

Melora

JanisB
Plīts jau gluži nav vitāli svarīgi
kā to ņem. ar vairākiem maziem bērniem ir būtiski kaut putru vai ūdeni tējai uzvārīt... gāze ir balonu. jā, zinu par gāzes putekļiem utt, bet balons pagaidām tā ļoti netraucē.

iefrēzēta grope uz iekšu aiz kuras attaisīt
paldies par ideju!

Neaizmirstiet ieplānot vietu trauku mašīnai
jap, par šo domāju. ir ~0,9x3,20 liela niša gāzes virsmai, cepeškrāsij [šīs var autonomi, var vienu uz otras], dubultajai izlietnei. traukmašīnai vieta tur būtu. jādomā arī par efektīvas atkritumu šķirošanas integrēšanu

2 + 1, 2, 3 = ♥+∞

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18417977