Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mastīts

Vikija92

Man ir aizdoma par mastītu. Ir diezgan sāpīga labā krūts (starp padusi un krūts gala areolu) tur ir arī tādas, kā piedzītas cīpslas. Pašai visu laiku turas temperatūra 37³-37⁴. Vakar vakarā tas viss sākās un bija arī tākā drudzis, jocīga gava (tā kā iesāpās, pavelk), nav spēka, lauž kauliņus. Mazais ēd pēc pieprasījuma (9mēn). Varbūt ir kāda forša smēre, ko pasmērēt???vaig yādu ātro palīdzību, jo rīt tieku uz aptieku.

teite

Vikija92
Sagriez svaigu kartupeli šķēlēs un liec uz sāpīgajām vietām. Barojot varbūt jāpamaina poza, lai bērns var citādāk zīst. Barojot viegli ar glaudošām kustībām to piedzīto vietu pamasē virzienā uz krūts galu. Galvenais neielaist

Papildināts 12.04.2021 03:15:

Citām palidz kāposta lapa, man tā nepalīdzēja, tikai kartupelis. Pat jau riktīgi sapampusu, cietu un sarkanu dabūju vaļā metodi, starp citu, ieteica 1.slimnicas ātrajā uzņemšanā, kaf tur naktī aizdkrejuar so problēmu. Dr aizsūtīja mājās likt kartupeli

Viss, ko jūs lasāt, drīkst tikt uztverts kā joks, nav ņemams par pilnu patiesību un nekādā gadījumā nav jāuztver personīgi.

Vikija92
https://www.mammamuntetiem.lv/berns/zidainis/34355/butiskakais-par-piena-sastregumu-un-mastitu-tas-nav-viens-un-tas-pats

Man vienmēr pie piena sastrēgumiem (nevis mastīta) ir palīdzējusi masāža! Tāda gana stipra krūts masāža, kamēr bērns zīž krūti vai siltā dušā. Un tā vairākas reizes diennaktī, katrā zīdīšanas reizē. Plus paracetamols uz nakti, ja galīgi slikti un temp. kāpj.

teite
Milzīgais paldies par padomu!

Papildināts 12.04.2021 09:43:

teite

teite

Vikija92
Palīdzēja?

Papildināts 12.04.2021 09:47:

mea
Jā, nakts melnumā par to pat neiedomājos pateikt parasti jau barošanas laikā sastrēgums

Viss, ko jūs lasāt, drīkst tikt uztverts kā joks, nav ņemams par pilnu patiesību un nekādā gadījumā nav jāuztver personīgi.

mea
Tieši šo rakstu lasīju pirms rakstīju šeit. Pie tā, ka mastīts tiku pateicoties tā apraksta simptomiem. Sastrēgumam ir augstāka t° un piedzīta, cieta visa krūts, spīlējošas sāpes visu laiku. Man tā nav. T° turas stabili 37+, krūts mīksta, nav karsta, sāp tikai tā vieta, kur zem ādas jūtu tādus kā resnus, cietus asins vadus(nemāku aprakstīt). Pati krūts nesāp un ir ļoti mīksta. Tas sāns ļoti sāp, kad tur spiež.

Papildināts 12.04.2021 10:04:

teite
Arī, man šī būs jau trešā diena, ka tā krūts tāda. Sākumā vīrs smēja, ka man ir tas kovids, bet pati biju pārliecināta, ka mazais ir uzspiedies ar roku un tā ir tāda kā sasituma trauma. Mazam no rīta ļoti patīk pa mani mīcīties, mīļoties, līst pāri man pie loga. Mazums uzspiedās ne tā. Bet tad jau nebūtu t° un tad es sajutu sānā tos cietos. Tagad uzliku, tad redzēs kā būs. Cik ilgi man jātur?

Vikija92
Ja domā, ka mastīts, tad obligāti ir jāsazinās ar ārstu, jo tas ir ļoti nopietni. Arī ja ieildzis sastrēgums un ar mājas metodēm nepalīdz, tad arī jāsazinās ar ārstu.

Man jau parasti šķiet, ka ir tikai sastrēgums.

mea

Pie ārsta mēnesi ilgas rindas un viņas nr nav iespējams dabūt. Bet doma ir par mastītu. Domā tas var būt sastrēgus, ja viņš pupā tik karājas?? Visu visulaiku izzīž, tā ka nav bijis tā, ka tas pieniņš uzkrājies stāvētu.

Papildināts 12.04.2021 11:18:

mea
Laikam tas kartupelis palīdzēja, jo vismaz nesāp tik ļoti vairs. Es vēl ar bepantenu pasmērēju. Nezinu vai tas arī palīdzēja, bet nu iekas, ka ir labāk.

Vikija92
Man pēc apraksta šķiet, ka ir tikai sastrēgums. Ar masāžām, kartupeli vai kāpostlapām būs līdzēts.

teite

Vikija92
Visticamāk, ka sastrēgums. Tāpēc svarīgi izbarot katru krūti savā reizē lidz galam tukšu.

Liec tik ilgi, kamēr pavisam pazūd simptomi.

Man ar slinki ēdošo bērnu tā bija teju ikdiena, nezinu cik kg kartupeļu iztērēju pa to laiku otrs bērns bija ātrais rīma, nevienu reizi sastrēgumu nebija.

Papildināts 12.04.2021 15:56:

Bepantens nelīdzēs. Kartupelu laicīgi jāmaina, kā kļūst sauss un sāk melnēt, liek jaunu

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18418165