Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mastīts

Vikija92

cikucaka
Divas man pazīstamas sievietes savus bērnus baroja līdz 3 un 4 gadiem. Pirmajai puika plēsa publiskā vietā drēbes nost un taisīja histērijas, ja nebaroja viņu. Otrai meitenīte esot bijusi kautrīgāka, bet uzstājusi, ka jābrauc nekavējoties mājās kā gribējusi pupu. Meitenītei tagad problēmas ar sakodienu. Meitene tagad iet kādā 5klasē. Tapēcan kaut kā to lielo bērnu barošana liekas traka. Gribās jau sabiedrībā arī iztiet. Man būtu neerti 3gadnieku pupot,vai cīnīties, lai paciešās (piem) kamēr iepērkamies, kafeinīcā.

Klusapele

Vikija92
Nu kad būs iz't'iešana uz kafe'i'nīcu tad arī domāsi barot ar krūti publiski vai nē. Neesmu nekad redzējusi, ka kāda publiski lielus bērnus barotu. Parasti tā ilgā barošana ir pups pirms miega nevis cauru dienu krūts. Pēc gada vecuma bērnam galvenais ēdiens ir normāls ēdiens un krūts ir tikai nomierināšanās veids. Tāpēc nevajag te muļķības bīdīt, ka draudzenes cauru dienu ir barojušas 3 un 4 gadus vecus bērnus. Mazliet reālāk fantazēt vajag. Un par krūtsbarošanu un sakodiena problēmām vispār paklusēšu. Tādas muļķības.

Papildināts 18.04.2021 13:08:

Pirms kāds prasa, nē, es savus bērnus tik ilgi nebaroju, bet es tiešām nesaprotu kāpēc dažām liekas normāli līdz 4 gadi dot pudeli vai knupi pirms miega, bet krūti ne. Kāda starpība? Tā pati zīšana vien ir.

Vikija92

Jābeidz dzìvot stereotipos

Manējais man peldkostīmu plēsa nost pie baseina 11 mēnešos ceļojuma laikā. 3 un 4 gados bērni plēš nost drēbes? Vai nu fantazē, vai jādomā, ka bērniem ir kādas problēmas.

Man arī nācies atklausīties lìdzīgos padomos- nebaro ilgi, jo slikti zobi bùs. Nebaro, jo vēlu sāks runāt. Nebaro, jo noņemt nost varēs tikai ar traku cīņu. Un tās bija mammas, kas nebaroja vispār ar krùti, vai nesanāca ilgi.

Rezultātā dēls sāka runāt 1g 3 mēn, ar zobiem viss labi, noņēmu no krùts 1 vakarā, pasakot, ka sāp pupiņi un varēs tikai rociņu paturēt uz krùtīm.

Vispār riebjas šī stereotipiskā domāšana, itkā visi bērni bùtu vienādi. Nu nebaro ilgi, vai vispār nebaro, katram savs.

Vēl par stereotipiem- esam bilingvāla ğimene, katrs vecāks ar bērnu runā savā valodā, tagad, 2,5gados dēls runā divās valodās ļoti labi, klāt nāk arī trešā valoda, angļu. Skaita 3 valodās lìdz 15, pazìst daudzus 3 alfabēta burtus, dzied dziesmiņas visās 3 valodās, ytt. Bet atceros, kā man centās iestāstīt, ka bilingvāli bērni, turklāt puikas, sāk vēlu runāt Esam apgāzuši visus šos mìtus par valodām, krùtsbarošanām,utt. Bet nu nobeigums tāds- dariet ko gribiet ar savu bērnu, bet šausmināties par to, ka kāds dara citādāk- atstājiet savu viedokli pie sevis.

Man gan tâ krùtsbarošana pēc mastìta tiešâm nav bijusi viegla, bet esmu laimìga, pat ķēru kaifu barojot, jo dēls to ļoti izbaudīja. Imunitāte mums arī saka paldies, nekad nav bijis nekas, izņemot iesnas ( un viens vīruss pēc ceļojuma).

Ai, dariet ko gribiet, es tikai palielīties gribēju

Papildināts 18.04.2021 13:57:

P.S. Tādu palielu jau baroju tikai 2x dienā, pirms dienas un nakts miega, ne veikalā. Bet ja tas man netraucētu un mazais gribētu, barotu jebkur. Kāda kuram daļa, kas ko ēd, es taču neizsaku piezìmes, piem., kad redzu kā ļoti apaļìgi cilvēki stumj iekšā McDonaldu vai saldējumu.

Klusapele

cikucaka

Un tās bija mammas, kas nebaroja vispār ar krùti, vai nesanāca ilgi.

Vai tās kurām tikko sadzimuši un iztaisās par baigiem ekspertiem uzreiz.

es tikai palielīties gribēju

Reizēm vajag arī palielīties.

Klusapele
Ja autorei ir pirmais bērns, turklāt 9 mēn tikai, tad noteikti dabùs aplauzties vēl daudz par ko Es, pirms bērna, biju sev apsolījusi, ka nebùs nekādu multeņu lìdz 5 gadiem, nekad neļaušu ēst mašīnā, pēc dzemdìbām ātri sākšu sportot kā agrāk, utt. Aha, kā tad

Klusapele

cikucaka

Jā. Līdzīgi. Iedomas bija savādākas kā realitāte. Bet neteiktu, ka sliktāk. Dzīve visu saliek kā vajag un kā jābūt.

teite

cikucaka
Un cik tev ir bērnu? Zini, ka var aplauzties arī pēc pirmā, otrā un trešā bērna ari to ļoooti bieži sanāk redzēt, kā 1 bērna mammas lielās, ka viņām tas un šitas. Un tad piedzimst nākamais bērns....

Viss, ko jūs lasāt, drīkst tikt uztverts kā joks, nav ņemams par pilnu patiesību un nekādā gadījumā nav jāuztver personīgi.

teite
Man viens, un tieši to arì saku, ka aplauzos riktìgi, jo biju plānojusi ideālo krùtsbarošanu bez mastītiem, mierìgu bērnu, tìru mašìnu, daudz sporta uzreiz pēc dzemdìbām Un kas man ko nepalielìties, ja ir ar ko? Nesaku, ka nākamie bùs tik gudri, bet ceru, ka vismaz mierìgi, jo man tika superašais, ziņkārīgi- zinātkārais, ar daudz niķiem un ļoti kaprīzs

Par ņemšanu no krùts biju pati šokā, ka tik viegli izdevās, jo zinot dēlu, biju rēķinājusies ar vismaz pāris bļaušanas naktīm.

teite

cikucaka
Es agrāk teicienu "tikai nepiebrīni" uztvēru tikai kā vecu tantīšu pļāpas. Bet... reāli, tiešām nedrīkst ne par ko brīnīties un iesmiet, jo ir nācies redzēt gan brīnīšus, gan pašai šo izbaudīt uz savas ādas lai cik tas būtu neticami. Kožu mēlē, situ pa pirkstiem un cenšos savu domiņu pieturēt nematerializētu lai pati7to pašu nedabūtu ahri vai vēlu

Viss, ko jūs lasāt, drīkst tikt uztverts kā joks, nav ņemams par pilnu patiesību un nekādā gadījumā nav jāuztver personīgi.

Vikija92
Pilnīgi pareizi saki, traki izskatās tie milzīgi bērni ar sievietes pupu mutē, pups nav rotaļļieta, bet tik lieliem bērniem tā jau nav nepieciešamība, nekas labs un normāls tas nav, nemācēt bērnu 3 gados nomierināt nebāžot mutē pupu...

Papildināts 19.04.2021 20:41:

3 gadīgs bērns ar rokām zem maiciņas... tagad saprotu no kurienes tie ozabočennie bērndārznieki rodas

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18418165