Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Nomainīt otro svešvalodu pēc viena gada apguves

Aloja

Bērns mācās 4. klasē. Jau sniedzot dokumentus skolā pirms 1. klases, man bija jāizvēlas otrā svešvaloda - krievu vai vācu. Izvēlējāmies krievu. Tagad 4. klasē to sāk apgūt. Un ja ar pirmo svešvalodu, kas ir angļu, iet diezgan labi, tad krievu valodā ir šausmas. Cilvēks vispār nesaprot slāvu alfabētu. Neprot izlasīt praktiski neko. Burtus atceras, ja tiem piekabina savus apzīmējumus. Piemēram, tas burts izskatās pēc krēsla un taml. Darba burtnīcas nereti spēj aizpildīt tikai ar manu palīdzību. Un attālinātās mācības arī droši vien dos savu mīnusu procesam.

Vai vispār ir iespējams nomainīt valodu pēc viena mācību gada? Es būtu ar mieru sameklēt privatskolotāju, lai pa vasaru iemāca pirmā mācību gada vielu vācu valodā.

Vai skolas pieļauj ko tādu? Un vai tam ir jāveic pārbaudes darbs?

Un vai vispār ir vērts šādu gājienu apsvērt? Nav tā, ka bērns jūsmotu par vācu valodu, kā arī tur ir savas nianses. Bet tomēr tur ir latīņu alfabēts, kas šobrīd ir lielākais klupšanas akmens krievu valodas apguvē.

Četri vēji

Aloja
Vai skolas pieļauj ko tādu?
Runā ar konkrēto skolu.

Teorētiski tāda iespēja ir, cik praktiski - atkarīgsn o situācijas "uz vietas". Un vai tam ir jāveic pārbaudes darbs? Parasti - jā. Lai pārliecinātos, ka varēs iekļauties esošājā līmenī.

No manas pieredzes - gada vielu vācu valodā mierīgi var "iedzīt" pāris mēnešos.

Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

Četri vēji
Tieši cerēju uz pedagoga komentāru. Paldies.

Saprotu, ka pirmā gada vielu var iedzīt, tur nav nekādas raķešzinātnes. Domājot par vielas iedzīšanu, man ienāca prātā - varbūt labāk ir iedzīt to pašu krievu valodu?

Četri vēji

Aloja
Tas jāizlemj jums pašiem, ģimenē. No vienas puses - krievu valodai ir pielietojums. No otras puses - metodika un pieeja ir baisa . Ja nav ikdienas pamatu un vajadzības lietot, tad kā svešvalodu to mācīties ir ļoti, ļoti grūti.

Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

Lapsēns

Aloja
Maini uz vācu valodu, ja iespējams. Man puikam bija tas pats, tagad 11. klasē, veltīgi notriecis laiku, nezin to valodu, mocās. Tā būtu vācu valodu mācījies pēc normālas metodikas. Jaunākajam bērnam paņēmām vācu valodu. Domāju nez kā būs, jo mēs ģimenē neviens neesam mācījušies vācu valodu. Ir labi, miera vējos bērns pats spējīgs visu apgūt.

Ja nav ikdienas pamatu un vajadzības lietot, tad kā svešvalodu to mācīties ir ļoti, ļoti grūti.
Es teiktu, pat neiespējami, vismaz Rīgas skolās, kur pusei grupas tā ir 2. dzimtā valoda. Vecākais pārgāja uz skolu, kur visi no reģioniem un krievu valoda ir svešvaloda, tad ir mazliet vieglāk, skolotāja pielāgojas.

Mums ir izteikti latviska mazpilsēta, tomēr bērns savā grupā laikam ir vājākais krievu valodas apguvē.

Kāpēc krievu valodas apguvē ir slikta metodika? Citām svešvalodām ir labāka?

Naglaarviitni

Kāpēc krievu valodas apguvē ir slikta metodika? Citām svešvalodām ir labāka?

Tāpēc, ka joprojām tiek mācīta krievu valoda tā, it kā mēs dzīvotu PSRS un visi to valodu jau tāpat zinātu. Temps ir ātrs, informācijas daudz. Neteiktu, ka neapgūstami, bet jāstrādā ļoti - un mājās regulāri pie tā, ko apgūst, nevis tikai stundu laikā papļāpāt. Tā nekas nesanāks.

Pāriet uz vācu grupu būtu jāvar; tas, cik tur mācīts, pa vasaru ir apgūstams mierīgi, bet vecākiem pie tā būs jāstrādā, ļooooti šaubos, ka bērns pats būs motivēts strādāt.

Savējiem krievu burtus jau rotaļājoties iemācīju pirmajās klasēs, tālāk īpašu problēmu nav - ja es regulāri mājās atkārtoju iemācīto –, bet skatos uz apjomu - ir smagi. Vācu valoda salīdzinoši mazāk un lēnāk tiek mācīta.

Varu salīdzināt, jo kamēr nebija kovida, mums bija iespēja tikt uz abām svešvalodām, ko bērni arī izmantoja.

Aloja
Par krievu valodas katastrofāli slikto mācīšanas metodiku (ar retiem izņēmumiem) šeit ir diskutēts jau vismaz padsmit gadus. Un tas bija iemesls manam dēlam skolā šo valodu neizvēlēties, mācījās vācu (ko es gan neprotu, bet nu tika galā pats). Krievu valodu apguva pats no TV (krievvalodīgu radu/draugu mums nav), bez piespiešanas, var runāt, rakstīt gan ne, bet tas arī darbā netika prasīts. Vidusskolas pēdējā klasē klasesbiedri teikuši, ka viņam jau esot pat lielāks vārdu krājums nekā tiem, kas krievu valodu mācījušies skolā.

Tiešām nesaprotu, kāpēc skolā ņemt krievu valodu, ja vien ir kaut mazākā izvēles iespēja. Ja gribēs, iemācīsies to valodu ārpus skolas (šā kā tā arī skolas krievu valodas programma būs jāmāca vecākiem pašiem, turklāt vēl piespiežot bērnu pildīt tās nejēdzīgās prasības, kas attiecīgi rada pretestību).

Observer
Tiešām nesaprotu, kāpēc skolā ņemt krievu valodu, ja vien ir kaut mazākā izvēles iespēja.
Izvēlējos krievu valodu tās plašā pielietojuma Latvijā dēļ. Man bija un ir uzskats, ka vācu valodu vislabāk ir apgūt Gētes institūtā. Un bija doma, ka, ja bērnam šo valodu vajadzēs, apgūs to tur. Es pati runāju vāciski, tā ir mana pirmā svešvaloda, ko apguvu no 4 klases. Taču domāju, ka daudziem manā klasē vācu valodu nevajadzēja. Ja angļu valodu vajag ikdienā, tad vācu valodas nepieciešamība ir vairāk loterija. Pretēji krievu valodai, ko es darbā lietoju ikdienā krievvalodīgo kolēģu dēļ. Un redzu, ka arī viņiem aug krievvalodīgi bērni. Nedomāju, ka viņi pazudīs.

Un tīri statistikai par to, kā izvēlas valodas - no četrām lielajām klasēm (vairāk nekā 100 bērnu) vācu valodu apgūst tikai viena pusgrupa. Tātad 1/8 no visa konkrētā gada skolēniem latviskas vides pilsētas skolā.

Naglaarviitni
Temps ir ātrs, informācijas daudz.
Jā! Un attālināto nodarbību dēļ temps ir ātrāks, jo paspēj padarīt stundā mazāk.

Lusesita

Es domāju, ka ir vērts ari krievu valodā ielauzīties, tas noder. Jā, acīmredzot taisniba, ka krievu valodu māca vēl uz vecajiem lauriem un tā laika pedagogi, kad kr val bija pašsaprotama, tip, vairāk vai mazāk bija fonā. Tagad vajag pavisam citu pieeju, bet kur to raut?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18418167