Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Nomainīt otro svešvalodu pēc viena gada apguves

Aloja

SanSu

Es nesaprotu, jau vismaz divdesmit gadus ir sašutums par krievu valodas mācīšanas metodiku un mācību līdzekļiem, kas paredzēti skolēniem, kas principā krievu valodu jau zina. Bet mūsu dārgā IZM neko nav darījusi lietas labā.

Viss darītais ir individuāla iniciatīva - skolotāji izmanto paštaisītas darba lapas utml.

Es padziļināti nebiju sekojusi krievu valodas kā svešvalodas apmācību metodikai. Pārskaitīju darba burtnīcu un linkus, ko skolotāja salikusi - jā, ir sajūta, ka mācīts tiek ar domu, ka bērns valodu jau zina. Ieliktās mācību multenes ir Krievijas produkts, un domātas krievvalodīgiem bērniņiem, kas apgūst dzimto valodu.

Aloja
Domājot par vielas iedzīšanu, man ienāca prātā - varbūt labāk ir iedzīt to pašu krievu valodu?

Es iespringtu uz šo. Man bija pretēja situācija - lai dabūtu krievu valodu kā otro svešvalodu, nācās iespringt uz angļu valodas mācīšanu, jo pirmā svešvaloda bija vācu. Sarežģīti izklausās, bet tāda tā situācija toreiz sanāca.

Aizej uz skolu un aprunājies, cik tas vispār ir reāli. Tur ir dažādi praktiski apsvērumi, kāpēc var pateikt "nē". Mūsu gadījumā maiņa bija iespējama tikai tāpēc, ka bija arī citi bērni, kam sanāca tāda pati kombinācija, citādi neļautu mainīt, jo tad sanāktu, ka no klases ir viens bērns, kura dēļ ir jāpakārto svešvalodu stundu saraksts, jo tajā laikā, kad visi ietu uz vienu svešvalodu, viens ietu uz citu. Arī šis izklausās sarežģīti, bet tā diezgan bieži gadās, ka ir samežģītas situācijas, kuras uz vietas var diezgan raiti salikt pa plauktiņiem.

Lai kā ar to krievu valodu nebūtu, labāk lai sāk mācīties/mocīties laicīgi. Var jau būt, ka pēkšņi kaut kas atveras. Meitai atvērās, kad treniņos nonāca grupā ar krievvalodīgajām meitenēm, kurām LV bija sliktāka nekā viņai RUS.

Vācu valoda ir skaista un ekskluzīva, bet praktiski lietojama šaurāk nekā RUS.

Ja vecāki joprojām dzivo ar attieksmi, ka viņu šodienas desmitgadnieku nez krievu valodas būs zaudētāji, tad nevajag cepties, ko nav izdarijusi ministrija, bet paņemt skolotāju . Patreiz tam ir laiks un iespējas met pakaļ. Un mācīties melnu muti, neko negaidot no skolas, metodikas un programmas . Viegli gan nebus.

vecaki, kuru vidē arī citu valodu nesēji un viņu bērni ir gatavi sazinaties ja ne latviski, tad angliski, mierīgi var skolai tā arī pamatot- ka priekšmets tiek pasniegts nepilnvērtīgi un lai pārcel uz citu. Ko noteikti atbilstoši gada vielai būs apgūt vieglāk.

undīne

Kad vecākajai meitai pirms pāris gadiem bija jāizdara šī izvēle, viņa ļoti uzstāja uz krievu valodu. Es mēģināju atrunāt, jo bija dzirdēts par problēmām ar mācīšanas metodiku. Bet neizdevās, līdz ar to nu jau otro gadu mokās nejēgā. Ar angļu valodu viņai problēmu nekādu, ar krievu - pilnīgs pīīī. Plānoju meklēt privātskolotāju.

Jaunākajai meitai šogad pat iepīkstēties neļāvu par krievu valodu. Lai arī es vācu valodu tikpat kā neesmu mācījusies, esmu pārliecināta, ka ies vieglāk.

lutekle
Mūsu ģimenē ir arī "citu valodu nesēji". Es brīvi runāju arī vācu valodā, neskaitot angļu un krievu. Un mans viedoklis ir, ka privātskolotajs ir jāpiesaista īpašos gadījumos, nevis man par savu naudu ir jālāpa izglītības caurumi.

Pārliec uz vācu, un pēc dažiem gadiem paņem bērnam privātskolotāju krievu valodā. Tagad arī internetā ir visādas programmas, kur bērni var mācīties krievu valodu no nulles, arī citas valodas. Ļoti efektīgas programmas, un bērni ātri iemācās. Manējā vācu valodu iemācījās joka pēc. Un buldurē, piedevām vēl bez akcenta, jo šajā vecumā izruna labi pielīp.

undīne

Quercetin
internetā ir visādas programmas
Pastāsti, lūdzu, sīkāk, kas tās par programmām.

undīne
Duolingo.com

Tur ir divi varianti - bezmaksas un maksas. Tur ir desmitiem valodu. Bērniem, kuriem patīk spaidīt kompjūtera pogas, ļoti patīk.

Vēl ir Babbel.com

Papildināts 16.04.2021 15:09:

Tas Babbel links aizved nepareizi nezkāpēc , bet vienkārši iegūglē.

undīne

Quercetin

Paldies!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18418167