Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Nomainīt otro svešvalodu pēc viena gada apguves

Aloja

Aloja

Bet tak Cālī esi jau vismaz 3 gadus! Var tak drusciņ pameklēt, kas te ir aprunāts n+1 reizi. Realitāte ir tāda, ka skolā to krievu valodu, visticamāk, tā arī neiemācīsies, vācu gan var. Nu un tad pēc tam var iet pilnveidoties uz Gētes institūtiem utt., kur tik sirds vēlas. Nē, ja nu ļoti gribas mocīties ar to krievu valodu līdz vidusskolas beigām, mazohisms jau nav aizliegts.

Observer
Kāpēc lai man no visiem mācību priekšmetiem būtu jāapšauba vienas konkrētas svešvalodas medotika? Jo vairāk, ka, cik ciema mammas un vispār mammas, ko es pazīstu, neviena nav neko teikusi. Un, kā jau teicu - vācu valodu ir izvēlējušies vien 1/8 no konkrētā gada bērnu vecākiem.

Skolēnu sadaļā es iegriežos reti, jo nav bijusi tāda vajadzība ne ar mājas darbu risināšanu, ne citām problēmām. Līdz ar to pārmetumu būtību un jēgu nesaprotu.

Mans bērns arī to skaitā, kas nenormāli mocās ar krievu valodu. Izvēles iespēju nekādu, tikai krievu valoda . Skolotāja uzskata, ka viņš nemācās, jo pārējie klasē visu saprot. Manējam ar krievu valodu vispār nekāda darīšana iepriekš nebija bijusi, bērns cenšās cik nu var, bet nekas labs nesanāk. Visos citos priekšmetos teicamnieks, krievu valodā knapi velk dzīvību.

Aloja
Tie mav pārmetumi, drīzāk izbrīns. Man diez kāpēc likās, ka skolēnu mammas par skolēnu lietām interesējas. Tiesa, pēdējos gados cālis tāds panīcis, agrāk te viss notika daudz rosīgāk (es te diezgan veca mēbele).

Observer
Mēs atgriežamas pie tā paša. Es interesējos par skolēna lietām. Manam bērnam ir savas problēmas, kā arī šobrīd, kovida un bērna temperamenta nesaderības dēļ, esmu spiesta par skolēna lietām interesēties vēl vairāk. Un vēlreiz - ne man, ne kādam citam vecākam nevajadzētu automātiski apšaubīt kāda viena konkrēta mācību priekšmeta metodoloģiju. Pirms 5 gadiem, kad es pieteicu savu bērnu skolā, es, kas strādā vidē ar daudz krievvalodīgajiem, biju pārliecināta, ka šo valodu manam bērnam vajadzēs, un ka vācu valodas apguvei bērns varēs to izdarīt Gētes institūtā. Pa 5 gadiem taču var mainīties uzskati, vai ne?

Manas šābrīža pārdomas ir, vai, iespringstot uz vācu valodu, tas atrisinās otrās svešvalodas jautājumu. Vai tamlīdzīga aina neatkārtosies arī ar vācu valodu? Vai bērns bez krievu valodas varēs iztikt? Situācija LAtvijā ir tāda, kāda tā ir. Vai bērns būs ar mieru mainīt klasi, jo, visticamāk, tāds būs nosacījums. Respektīvi, vai mans piedāvājums izejai no situācijas ir pareizs?

Man šodien nekā nepalīdz atziņa, ka pirms 5 gadiem es pieņēmu kļūdainu lēmumu, laicīgi nepalasot cāli.

Aloja

Vācu valoda ir daudz vieglāk saprotama. Un krievu valodu iemācīsies, kad būs lielāks un būs vajadzība.

Zhozene
Kad es dzirdu, kā mans vīrs cenšas kaut ko pat tikai izlasīt vāciski, es apšaubu šis valodas vienkāršību

Pati es šo valodu zinu

Aloja

Es arī zinu. Iedevu bērnam paburtot rakstu vāciski,iepriekš šo to paskaidrojot. Nekādu problēmu. Krievu valodā joprojām boksterē kā pirmklasnieks,kautgan mācās jau otro gadu.

Aloja
Problēma ne jau pašā valodā, bet faktā, ka to nemāca kā svešvalodu, bet kā valodu, ko bērni jau it kā māk. Ja bērna klasē ir daudzi, kas mājās runā krieviski, tad skaidrs, ka skolotāji iesprings vēl mazāk. Bez tam krievu alfabēts - tomēr jau bērnam ir kā hieroglifi. Daudz smagāka mācīšanās nekā vācu valoda. Uz vīru neskaties - cilvēki pēc 25 apgūst valodas daudz slitkāk nekā bērnībā.

Noteikti ieteiktu pāriet uz vācu valodu. Manam bērnam 2. svešvalodas izvēles iespējas pamatskolā nebija, jāmācās bija krievu valoda. Vidusskolā problēma ar krievu valodu samilza vēl vairāk. 11 klasē, lai vispār būtu sekmīgs vērtējums, gadu papildus apguva krievu valodu kursos: A un A1 līmeni. Tie ir pamati, kurus skolā, diemžēl, iemāca vāji. Ar angļu valodu problēmu nav.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18418167