Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Nomainīt otro svešvalodu pēc viena gada apguves

Aloja

nezinu, nezinu , es skola macijos vacu valodu. nu labi godiguma labad jasaka, ka tas bija vel vecos padomju laikos . esmu gandriz parliecinata, ka neviens no manas klases diezko labi vairs vaciski neruna noteikti ne tapec, ka visi mulki, bet nav vides, nav vajadzibas, lidz ar to valoda, ja ta varetu izteikties, nepielip. Jaa, vacu valoda izmanto latinu alfabetu, bet ar to visa vienkarsiba ari beidzas. Visas valodas, kur mainas locijumi, galotnes, tas visas ir sarezgitas, ne salidzinat ar to pasu anglu valodu, kas mana izpratne ir loti vienkarsa . Es varu kludities, jo katrai gimenei, bernam var but savi plani, varbut paredzets studet, stradat Vacija vai Austrija utt, tad nu si valoda loti noderes, bet, ja ir nodoms palikt un stradat Latvija, krievu valoda kaut vai tikai saprasanas limeni, tomer daudz noderigaka par vacu. un nekur nav zvanits, ka vacu liksies baigi viegla . es tomer spiestu uz krievu valodu

Man ir tada sajuta, ka krievu val. programma - gramatas ir sastaditas taa, lai berniem taa valoda riebtos. Tiesham nesaprotu, kas sastada tas programmas? Es sezhu klat krievu val attalinatajas stundas un man tiesham zhel tos bernus kaa vini mokas ar lasisanu, nemaz neizteiksos, ka neko nesaprot no izlasita teksta.

80-90% berni tieshi krievu val. stundas sakuma uzraksta, ka viniem nestrada mikrafoni, pateikt neko nevares...tas vien ir raaditajs, ka neko diemzhel neprot pateikt.

P.s.Macas 2.gadu.

Manējam šodien pirmā klātienes krievu valoda pēc 5 mēnešu pārtraukuma. Šausmas cilvēka acīs bija redzamas jau vakar vakarā,jo līdz šim es sēdēju blakus.

Vīrs ir kategoriski pret vācu valodu. Krievu valodu Latvijā vajagot zināt.

Aloja

Krievu valodu vienmēr paspēs iemācīties. Skolā gan diezvai, riebumu vienīgi iedzīs.

Naglaarviitni

Aloja
Vīrs ir kategoriski pret vācu valodu. Krievu valodu Latvijā vajagot zināt.

Manējais arī bija. Sapulcē, kur atzīmēja valodu, biju es. Samierinājās. Jo, pirmkārt, krievu valodu pamazām es ar sīčiem mājās mācāmies - pa jokam un tāpat vien.
Otrkārt, tas līmenis un temps, kāds ir krievu valodā skolā, valodu neiemācīs. Es tam noticēju no iepriekšējo gadu komentāriem un pārbaudīju uz savas ādas. Ja grib skolā mācīties krievu valodu, ir alfabēts jāiemācās krietni iepriekš, lai uzreiz var lasīt, un ļoti aktīvi mājās jāstrādā papildus. Ja Tavs vīrs to darīs - karogs rokā un bundziņas kaklā.
Treškārt, vācu valodā ir mazākas grupas, līdz ar to individuālāka pieeja, jo vairākums izvēlas mocīties ar "latvijā vajadzīgo" krievu valodu.

Skolā neiemāca nevienu valodu, tikai apgrābsta pamatus.

Vakar runāju ar vīru. Tagad sanāk, ka eju pret viņu, ja sāku runāt ar skolu vai vispār kustinu šo jautājumu.

Papildināts 19.04.2021 08:43:

Pateica, ka esmu uzķērusies uz nepārbaudītas informācijas internetā maldiem

Naglaarviitni

Pateica, ka esmu uzķērusies uz nepārbaudītas informācijas internetā maldiem
Toties viņam informācijas nav vispār [par skolas programmu].

Četri vēji

Aloja
Vēl jau mēnesis laika. Izsniedz vīram bērnu, grāmatu un uzdoto krievu valodā, lai absolvē šo klasi kopā ar bērnu. Tā teikt - karogs rokā un bundziņas kaklā
Ja viņš to izdarīs un joprojām atbalstīs - super, lai turpina. Bērns būs ieguvējs, jo valoda tiešām var noderēt. Ja šis mēnesis parādīs, ka ne viņam ir iekšā šo turpināt, ne arī rezultāti ir, varbūt mainīs domas.

Jebkurā gadījumā - būsi ieguvēja, tikai rīkojies jau tūlīt un tagad

Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

Naglaarviitni
Skolā neiemāca nevienu valodu, tikai apgrābsta pamatus.
Īsti nepiekritīšu, jo vācu valodu es apguvu skolā kā pirmo svešvalodu. Jā, it kā pamatus no 4. klases līdz 9., jo vēlāk pārgāju uz angļu valodu. Bet tas man netraucēja 10 gadus vēlāk Vācijā, ļoti īsā laikā šos pamatus atcerēties. Pamatformas, teikuma uzbūve, artikuli - tas, manuprāt, ir galvenais. Vārdu krājums jau ir mainīgais, ko var pievilkt.

Bet varbūt arī savas pieredzes dēļ es kaut kā redzu jēgu vācu valodai, kamēr vīrs, kam nav bijusi nekāda saskare ar šo valodu, neredz.

Četri vēji
Izsniedz vīram bērnu, grāmatu un uzdoto krievu valodā, lai absolvē šo klasi kopā ar bērnu.
Tak neko tādu viņš nedarīs. Pasaka, ka jāmācās un viss.

Senāk jau bija vienkārši - krievu valoda bija visur. Domāju, ka tas ir iemesls, kāpēc man nav problēmu ar krievu valodas izrunu. Esmu dzirdējusi, kā tā skan.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18418167