Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Nomainīt otro svešvalodu pēc viena gada apguves

Aloja

S.Kamis

bumburums
katru dienu 15-20 minūtes lai bērns palasa par tēmu, kas viņu interesē

Kā lai to pieklājīgi formulē... pēc gada attālinātas "apmācības" bērns nevar palasīt par tēmu, kas viņu interesē, jo nav vārdu bāzes, kas ļautu saprast kaut vai primitīvu tekstu. Uzsākot mācīties jebkuru citu valodu (angļu, vācu, itāļu), savulaik esmu mācījusies nosaukt ģimenes locekļus, krāsas, skaitļus, ikdienā apkārt esošās lietas utt., u.tjpr., aizvien paplašinot vārdu krājumu. Bet skolas krievu valodā, vismaz konkrētās klases gadījumā, tiek mācīti random vārdi bez jebkāda pielietojuma.

P.S. Šobrīd aktīvi meklēju krievu valodas privātskolotāju. Atrast cilvēku, kurš spēj strādāt ar skolēnu bez jebkādām priekšzināšanām, ir daudz grūtāk, kā biju domājusi.

P.S.2. Kā cilvēks, kuram darba pienākumos savulaik ietilpa tekstu, tai skaitā, zinātnisko pētījumu lasīšana angļu valodā, sapratu, ka visus šos gadus esmu iztikusi bez у Антона коса angļu valodas ekvivalenta.

bumburums

S.Kamis
Kā lai to pieklājīgi formulē... pēc gada attālinātas "apmācības" bērns nevar palasīt par tēmu, kas viņu interesē, jo nav vārdu bāzes, kas ļautu saprast kaut vai primitīvu tekstu.
Saprotu.Labi, ja saikļus atceras - un arī tad ne visus

Ņem saistītu tekstu, lasa tad pa diviem-trīs, kad sajūtas drosmīgs: četriem-pieciem teikumiem vakarā un katram vārdam raksta klāt nozīmi. Var gan redzēt izlasīto, gan apskatīties nozīmi.

Ja nedēļas laikā izlasīs kopīgi vienu lapas pusi, mēneša laikā - divas-trīs lapas, būs labi.

Bīstamākais jau ir tas, ka bērnam iestājas paralizējoša bezcerības sajūta: dari daudz, bet neko lāga nesaproti, progresu neredzi, atmet ar roku.

Change your mind and the rest will follow!

bumburums
Manai bija tieši šis variants. Varējām stundām mācīties uzdoto, kā stunda, skolotāja tikai krieviski, bērni vispār nesaprot, ko no viņiem grib, plus no uzdotā noder 5%, pārējais ne mācīts, nekas.

Papildināts 07.07.2021 17:10:

Viss. Tāds riebums un bezcers, ka jāmaina un viss. Tagad pa vasaru ņem vāceni, gan grāmatu nopirkām un DB, gan audio CD ir, plus spèlītes.

bumburums

S.Kamis

Šobrīd aktīvi meklēju krievu valodas privātskolotāju. Atrast cilvēku, kurš spēj strādāt ar skolēnu bez jebkādām priekšzināšanām, ir daudz grūtāk, kā biju domājusi.
Tev PM.

Papildināts 07.07.2021 17:14:

MartaMartaMarta
Viss. Tāds riebums un bezcers, ka jāmaina un viss. Tagad pa vasaru ņem vāceni, gan grāmatu nopirkām un DB, gan audio CD ir, plus spèlītes.
Pareizi. Vēl jau var pagūt nomainīt valodu, it sevišķi, ja vasarā tā ir vienīgā mācību aktivitāte.

Gandrīz mums visiem, mācoties jaunu valodu, jāiegulda ikdienas  darbs - stundā uzzini, kas ir jāmācās , pēc tam darbojies.

Change your mind and the rest will follow!

bumburums
Ja redzi, ka ieguldītais kaķim zem astes, tad ir kā ir. Un otra valoda jau nav vienīgais priekšmets, kurā jāuegulda. Neredzējām jēgu turpināt.

Četri vēji

Ārpus stundu nodarbības 2x ilgākas nekā stundas ir pilnīgi normāla prakse.
Tas ir kā - skolā bērnam 6- 8 mācību stundas un mājās vēl 12 - 16? Ok, pat atmetot to, ka varbūt trešdaļa ir bla-bla priekšmeti, paliek 4 - 6 skolā un 8 - 12 mājās?

Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

Tagad man detalizēti apskaidrojiet, kāpēc bērnam jāliek vasarā mācīties tas, kas skolā nav iemācīts un ko nākamgad pie dajebkāda mācību formāta (attālināta vai pietuvināta) turpinās muļļāt līdzšinējā murgainā variantā? Ja tik ļoti tā krievu valoda vajadzīga, nu tad pārejiet uz pilnīgu ārpusskolas variantu (kursi, privātskolotājs, vecāki paši māca), atkritīs nervu bojāšana un bērnam neiedvesīs riebumu pret šo valodu.

Esmu absolūti pārliecināta, ka mans jauneklis, kurš krievu valodu brīvprātīgi apguva pats no TV, būtu ar visām četrām pretī, ja nāktos viņu spiest izpildīt te jau minētos absurdos uzdevumus un zubrīt arhaiskos dzejoļus, vēl neko daudz no valodas nejēdzot. Un rezultātā tā arī neko nebūtu iemācījies.

Aloja

Observer
Ja tik ļoti tā krievu valoda vajadzīga,
Skolā tiek apgūta 2. svešvaloda. Izvēle ir jāveic jau pie dokumentu iesniegšanas. Un pieļauju, ka izvēle visās skolās nepastāv. Kas ir, to māca, bez diskusijām par "vajadzību".

Aloja
Redzi, Cālī ir dzīvs viedoklis, ka tieši krievu valoda ir ļoti vajadzīga, bet pārējās ne tik ļoti. Kā jau te iepriekš minēja, jaunā krieviski runājošo paaudze itin labi runā arī latviski (kā tam arī vajadzētu būt) un angliski. Vecajai paaudzei (kuras daļa latviešu valodu spītīgi ignorēja) pamazām aizejot, tā milzīgā vajadzība pamazām samazināsies un izzudīs. Vēl ne tik sen nevarēja pat iedomāties, ka kāds varētu neprast krieviski, tagad tā ir ikdiena.

Un tas, ka ir skolas, kurās nav izvēles, kuru svešvalodu mācīties kā otro, ir anahronisms, kas būtu novēršams.

Aloja

Observer
Es šo tēmu aizsāku, un es savam bērnam izvēlējos krievu valodu vācu valodas vietā. Bet mani mudināja citi iemesli, nevis "ja tik ļoti tā krievu valodā ir vajadzīga". Un es gribu vien to, lai krievu valoda kā jebkurš cits macibu priekšmets tiktu mācīts ar normāliem rezultātiem ar normālu metodoloģiju, un lai mācību priekšmets būtu saprotams arī bez vecāku līdzdalības ārpus stundu laika. Manuprāt, samērīgas prasības.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18418167