Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bezspoguļu kameras

kļavas lapa

stabilizācija ir bezjēdzīga. Jālieto atbalst fotografējot tā kā tā.

Lielo stiklu laiks pagājis. Attēlu veido nevis stikli, bet sensors. Cilvēkiem acīs nav lieli stikili.

Ja kas Olympys jaunākās kameras ir padārgas. Pa tādu cenu var nopirkt telefonu ar labāku kameru. Plus klāt būs telefons.

Citādi ar jebkuru kameru var gaišā laikā labas bildes dabūt. Nav starpības kādu. Fotokamera pa lielam ir kaste kur var pieskrūvēt stiklu, aiz kura ir sensors un to sensoru apmēra un iegūšt bildi. Telefonu ražotāji izpiegojot savu klientu bildes attīstīja AI kas tās tipiskās bildes māk sataisīt jēdzīgas. Kameru ražotāji ir izmirstoši dinozauri. Vēl var pagūt nopirkt kaut ko, ko būs likt antikvariāta veiklā.


Spoks

pusotra štuka nav dārgi

Spoks
Olympus aizgāja no manis
Kāpēc Olympus aizgāja no Tevis?

Spoks

kļavas lapa
sievišķis atņēma ar varu


sievišķis atņēma ar varu
Skaidrs.

Bet tā, vai vēlreiz Olympusu pirktu?

Spoks

tagadējais fuji ir krutāks ar to, ka viņam filtrus var uzskrūvēt

Papildināts 26.04.2021 21:52:

tam pašam Nikonam ar nav nekādas vainas

tagadējais fuji ir krutāks ar to, ka viņam filtrus var uzskrūvēt
filtrus var uskrūvēt....es pilnīga iesācēja. vai filtri ir tie, kad grib kadu spožu objektu foķēt, tad tos skrūvē? Jeb tas ir kas cits...

Tad tādus visām kamerām uzskrūvēt nevar, tā sanāk...

tam pašam Nikonam ar nav nekādas vainas
bet kā ar šādu nikonu ir foķēt dabas ainavas, kukaiņus, putniņus un mēnesi?

Papildināts 28.04.2021 19:49:

pusotra štuka nav dārgi
nu piemēram, šis aparāts. Vai tam filtrus var vai nevar uzskrūvēt?

Spoks

https://valdisosins.com/2013/10/13/kam-vajadzigs-polarizacijas-filtrs/
es sapriecājos par iespēju ka var likt filtrus, pazavēros ebajā cik maksā (20-40) tā arī nevienu neesmu nopircis
var paķert kautko lietotu un izdomāt vai vispār kautko tādu vajag

Papildināts 29.04.2021 11:07:

krutāk jau ir "spogulene", viens bodijs un pilna mugursoma ar pribambasiem. un kamēr skrūvē makro objektīvu, objekts jau aizmucis

Papildināts 29.04.2021 11:08:

a tā... izvilki no kabatas telefonu ar AI, kā Vasiks stāsta, un nofočēji

filtru lieto lai debesis zilas un smukas. Citas krāsas arī smukākas.

Bet pa 1500 telefons bildēs labāk nekā kamera pa 1500.

Un aizņems mazāk vietas.

Cita lieta ka telefonam nevar pielikt ārējo zipspulžu tīklu, nevar attālināti fočēt, nevar grozīt objektīvu manuāli fokusējot, grūtāk kontrolēt ekspozīcijas parametrus, mainīt filtrus, telefons vieglāks un tāpēc vairāk kratās, nav skatu meklētāja un vajag tēmēt skatoties ekrānā, kas reizēm ir nepareizi.

Tomēr cilvēkam, kurš iemūžina savu kaķi, suni, dzīves gaitu, bērnus, darba notikumus... telefons ir īstā izvēle. Bet ja grib pirkt kameru, tad iespējams šobrīd ir pēdējais laiks. Iespējams drīz tās ražos tik mazos apjomos, ka cenas būs kosmosā.

Kameras uzņem arī to gaismu, ko cilvēks neredz. Piemēram var redzēt TV pults spīdēšanu caur kameru.

Tā nredzamā gaisma ko uzņem kamera tiek pārveidota uz redzamo. Tāpēc kameras bildes ir sliktākas (reizēm) un filtrs noņem šādas gaisamas. Tos uzliek, groza, maina...


kļavas lapa
Sāc ar to, ka saproti cik esi gatava naudiņas nolikt? Kad saproti cik esi ar mieru tērēt, tad jāsāk skatīties. Olympus ir mirstošs brends. Pēdējais, ko dzirdēju, ka viņi pārdod vai jau pārdeva kameru biznesu. Ja bildēsi RAW formātā, tad Fuji kamerām ar X-Trans sensoru var būt problemātiski ar pēcapstrādi Adobe LR. TOP 5 bezspoguļi iesācējam sarakstā būtu noteikti Sony a6000. Salīdzinoši pieejama cena un plašs objektīvu klāsts. Kas attiecas uz stabilizāiju, tad ir divi varianti vai nu pašā kamerā (IBIS) vai lēcā. Ja kamerā viss super liekam kādu objektīvu gribam. Ja lēcā, tad rēķinies, ka tādas lēcas būs dārgākas plus grūtak būs noturēt pilnīgi manuālu objektīvu (nav elektronikas iekšā) uz kameras bez IBIS.

Ir arī jāsaprot, ko īsti gribi bildēt vai vismaz ar ko sākt. Katram no Tevis nosauktajām kategorijām ir piemērojami objektīvi. Par labi un lēti var droši aizmirst. Portretiem? 50 mm vai 85 mm ar f/1.8 vai f/1.4 būs tā populārākā izvēle. Protams, ir 135 mm un 70-200 mm. Neviens nav lēts. Kukaiņiem noteikti tad ir Macro objektīvs. Ainavām kāds platleņkis (16-35 mm) plus CPL un/vai ND filtri. Putniem? Nu, ja pilsētā baložus tad ar 300 mm pietiks. Pie ezera, kur tālumā kāda dzērve vai gārnis? Nu tad jau 400-600mm un pat tad par maz var būt.

Un vasikos baigi nevajag klausīties. Kaut telefoni bildē labi. Pilnkadra kamera plus labs objektīvs attēlu iemūžina labāk.

Papildināts 30.04.2021 19:47:

Vasiks
stabilizācija ir bezjēdzīga.

Muļķības. Stabilizācija palīdz samazināt iespēju iegūt izplūdušu kadru, viegli kameru noraustot vai pie lēnāka slēdža ātruma. Tavā tik ļoti mīļotajā telefonā arī ir stabilizācija. Manā ir OIS un salīdzinot ar veco pie filmēšanas man video sanāk daudz glūdāks.

Lielo stiklu laiks pagājis. Attēlu veido nevis stikli, bet sensors.

Kāpēc pagājis? Tāpēc, ka ir 100x zoom uz telefona? Cik no tā ir reāls optiskais un cik ir digitālais zoom uz sensora? Attēlu veido sensors, objektīvs, kameras procesors un tajā uzstādie algoritmi, un galu galā pats fotogrāfs.

filtru lieto lai debesis zilas un smukas.

Ne tikai. Un to dara CPL filtrs ne kurš katrs. CPL filtrs nestrādās tiešā saules gaismā un nekādas zilākas debesis nesanāks. CPL ir ļoti labs, lai noņemtu atspīdumu no ūdens vai objektiem, kuri ir mitri.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18418453