Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Informātika, java skrip,

Bettija1122

DaigaR liels, liels paldies, buramies cauri un pat sākam saprast

In_ka

java skript pašus pamatus

Ja tas vajadzīgs skolai, tad varbūt nevajag sarežģīt, bet meklēt iesācējiem atbilstošus resursus, piemēram - tavaklase.lv datorikas stundās ir arī par Javascript. (ir aizdomas, ka daudzi skolotāji tikai sāk mācīties).

Nedaudz pameklējot trāpīju uz šādu resursu - programmēšanas pamati (autors J.Peisenieks).

Protams, angliski ir lieliski resursi, bet ievadam man šķiet der arī šis.

P.S. Neesmu DaigaR kolēģe, bet šad tad palīdzu savam bērnam saprast, ko mācās.

In_ka
Paldies, apskatījos ar interesi.

Ja runa ir par šo materiālu: tavaklase.lv , tad tur zem nosaukuma "Ievads Javascript" meitene rāda Javascript bibliotēku p5*js.

Javascript bibliotēka nav Javascript!!!!!!!!!

Bibliotēkām ir pilnīgi atšķirīgas, jau gatavas, saprogrammētas funkcijas, kuras atvieglo, optimizē un viekāršo darbu ar pamatvalodu, šajā gadījumā Javascript. (Varbūt tur ir vēl kaut kādi materiāli, bet uz Javascript meklēšanas laukā Tavaklase man neko vairāk neiedeva.)

Start(IT) materiāls ir lietojams, bet ... jau pašā sākumā nāk ārā frāzes, piemēram, "un soursā mēs ieliekam... " , "atveram mūsu failu pārlūkprogrammā, inspektojam elementu .... " Un tas viss 1 minūtē 28 sekundēs. Iesācējiem, kuri neko nesaprot? - K-hm.....

Visu es neskatīšos, laika žēl, bet - manas meitas skolotājs lieto Start(IT) materiālus, diemžēl, viņi piedevām vēl ir diezgan kļūdaini. Bija pasmieklīgi, kā es vienu Python darbiņu, kad sīce man paprasīja, braši "aizlaidu slīpi" , jo skatījos uz materiālā ievietoto algoritmu un, daudz nedomājot, pēc tā algoritma tos dažus desmitus koda rindu sadrukāju. Kad nestrādāja, kā vajag, sāku skatīties, ko tad es tur saprogrammēju un konstatēju, ka algoritms ir nepareizs. Pagrūti iemācīties, ja materiāli ir ar kļūdām.... Žēl to bērnu, kuriem neviens nevar palīdzēt.

Labi, šo konkrēto materiālu par Javascript tikai nedaudz paskatījos, neko par viņu nesaku vairāk, varbūt tālāk ir labāk.

Mjā, man kā programmētājam ir kauns redzot to, kādā līmenī skolās tiek mācīti programmēšanas pamati. Taču saprotu to sāpi - skolotāju algas ir pārāk mazas, lai pievilinātu darbā programmētājus, kas ir ne tikai labi profesionāļi, bet spēj arī sagatavot bērniem saprotamus mācību materiālus. Jo programmētājiem patīk runāt žargonā ar visādiem soursiem un inspektošanu.

Programmēšana taču var būt tik jautra! Var sākt mācīt pamatus ar dažādu animētu kustonīšu pārvaldīšanu, izmantojot Javascript, un bērniem būs pat azarts ne tikai pabeigt mājasdarbu, bet izdomāt klāt kaut ko jaunu.

Tas, ka vecākiem jāpilda bērnu mājasdarbi, vispār ir greizi. Saprotu jau, neviens vecāks negrib, ka bērns atpaliek vai saņem sliktu atzīmi. Taču ja bērns nespēj tikt galā patstāvīgi, un ja šāda problēma ir lielākai daļai klases, tad tas jau ir signāls, ka ar mācību programmu kaut kas nav labi. Tādā gadījumā varbūt pat būtu pareizi, ka visa klase nodod sliktus darbus - tas būtu kā signāls skolotājam - klau, tu dari kaut ko nepareizi, vai arī "tie, tur augšā" tev ir iedevuši greizus mācību materiālus. Šādiem signāliem vajadzētu sasniegt augšas. Taču kamēr vecāki palīdzēs bērniem pildīt mājasdarbus, nekas neuzlabosies.

Kad es gāju skolā, zāle bija zaļāka ne man, ne vecākajam brālim vai māsai vecāki nekad nepalīdzēja pildīt mājasdarbus - gan tāpēc, ka tam nebija laika (pa dienu darbs, pēc darba - apkopt lopus kūtī, tad fiksi pagatavot vakariņas un pēc tam visi gulēt). Nez, kaut kā visiem viss izdevās un dažu labu gadu visi paspējām pabūt pat teicamnieki. Kaut kas ar to izglītības sistēmu ir aizgājis greizi, nez, vai dēļ Covid, vai vispār.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18418717