Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Tūpļa guļa!

MazaLelde20

Momos

Boogie
Kādas bija dzemdības, kad bērniņš nāk ar dupsi pa priekšu? Vai ir ar ko salīdzināt? Man kaut kā bail laikam būtu, nezinu, vai neprasītu ķeizaru tādā situācijā.

sunny droplet

Boogie
Lielākais risks tūpļa guļas dzemdībās ir, ka tad, kad bērns jau ir dzemdību ceļos, dupsis piedzimis un galva iesprūst. Tad nekāds ķeizars vairs nevar glābt. Tur pirms tam tad ir jākonsultējas ar dakteri, kam ir liela pieredze šādu dzemdību pieņemšanā, jāizvērtē mātes iegurņa un bērna galvas izmēra saderība. Bet es tomēr neriskētu. Lai gan pati esmu dzimusi ar dupsi pa priekšu, savai mammai pirmais bērns un nekādu sarežģījumu nebija, bet mamma arī saka, ka šodien neriskētu. Toreiz bija citi laiki.

Alise Meja.

Adrians.

Daniels vienmēr mūsu sirdīs...

Anahita

Lielo puiku ķeizaroja, jo bija tūpļa guļa. Daktere ieteica neriskēt, bet man nemaz nebija vēlmes riskēt. Pēc ķeizargrieziena pateica, ka labi, ka nebija sagriezies pareizi, jo priekš manis 3.5 kg mazulis esot par lielu.

Deizija25

Man gan nebija dupsis pa priekšu - man vispirms kājas piedzima. Vissāpīgākais ir tad, kad dzemde mazo stum ārā, bet dakteris neļauj dzimt, tur dupsi, jo nav vēl nav dabūta rociņa. Viena roka bija ārā, otru vajadzēja dabūt, lai nesalauž plecu. Tad, kad rokas bija sadabūtas, tad jau dzemde pati mazo izstūma.

Apzināti neizvēlētos dzemdēt pati, bet man nebija variantu, jo kad ierados slimnīcā ķeizaram bija par vēlu.

Togad manā mēneša grupā bija mamma, kurai mazais dzima ar dibenu vispirms, sanāk kā v burta veidā. Tas gan bija traki, bet arī tai mammai viss beidzās laimīgi.

Varbūt es neesmu perfekta, bet dažas lietas manī ir ekselentas

sunny droplet

Deizija25
Ar kājām pa priekšu ir daudz lielāks risks nekā ar dupsi, lai gan pēc Jūsu apraksta nevar īsti izvērtēt, vai Jums dzima ar kājām. Jo, kad dzimst ar dupsi pa priekšu, ir vispirms dupsis, tad ārsts palīdz pa vienai piedzimt kājām, tad izrotē vienu pleciņu, tad otru un tad dzimst galviņa.
Kāju guļa ir riskantāka, jo kājiņas var izslīdēt vēl pirms pilna atvēruma un attiecīgi bērniņš iesprūst dzemdību ceļos. Kāju guļā biežāk mēdz dzimt priekšlaicīgi dzimušie mazulīši neplānoti.

Pēdējās izmaiņas: sunny droplet, 19.05.2021 13:49.

Alise Meja.

Adrians.

Deizija25

sunny droplet
Man dzima ar kājām pa priekšu. Pārdūra ūdeņus, un kājas uzreiz izkrita laukā, un tad bija jāsaķer rociņas - precīzāk rociņa, jo viena jau bija laukā. Paldies Dievam, viss bija labi - nekādas problēmas ne dēlam, ne man.

sunny droplet

Deizija25
Ūdeņus pārdūra jau pie pilna atvēruma, cik saprotu? Paldies Dievam, ka Jums ūdeņi paši nenogāja vēl pirms tam. Protams, viss labs, kas labi beidzas.

Papildināts 19.05.2021 15:20:

Deizija25
Tikai, vai tad tiešām pirms dzemdībām nebija zināms, ka bērns ir kāju guļā? Un dzemdības bija tik straujas, ka nejutāt un laicīgi neaizbraucāt uz dzemdību iestādi?

Alise Meja.

Adrians.

Deizija25

sunny droplet
Zināju, un bija paredzēts un jau nolikts ķeizars, bett puika ieradās pats divas nedēļas ātrāk kā noliktais ķeizara datums.

Slimnīcā ierados par vēlu, jo nesapratu, ka dzemdības jau ir sākušās. Esmu no tām veiksmīgajām, kurām nekas nesāp kamēr ūdeņi nav pušu. Pavelk, bet nesāp. Sapratu, ka viss ir pa īstam, tad, kad bija jau spiedienu sajūta, kad mazais nāk ārā. Tajā brīdī līdz slimnīcai bija 70km, ko braukt. Kad ierados slimnīcā, tad bija jau redzamas kājas dzemdību ceļos, līdz ar to ķeizaram par vêlu.

sunny droplet

Deizija25
Man ir grūti pat iztēloties, ka var nepamanīt, ka notiek dzemdību process. Esmu dzemdējusi 3x. Bet kaut kā neiet mazliet kopā. Teicāt, ka kājas izkrita, kad pārdūra ūdeņus, bet tagad sakāt, ka aizbraucāt un jau kājas bija laukā. Ok, lai vai kā, labi, ka Jums tā paveicās.
Tas, ko es gribēju teikt - ka ar dupsi pa priekšu dzemdēt mazuli ir mazāks risks nekā ar kājām pa priekšu.

Alise Meja.

Adrians.

Deizija25

sunny droplet

Kājas ar visu placentu bija redzamas ceļos - nekas vēl nebija laukā. Placentu pārdūra, un kājas izkrita.

Nu redz, esmu dzemdējusi četras reizes,trīs reizes atvēra ūdeņus, jo paši neplīsa. Man nesāp, kamēr nav atvērti ūdeņi, kad tie ir atvērti, tad mazais līdz pusstundai jau ir uz vēdera. Ceturtajā reizē paši sāka tecēt, bet sāpes sāka parādīties tikai pie 6cm atvēruma, pusstunda un mazā bija klāt.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18418731