Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Paštaisītas mitrās salvetes

<Martina>

<Martina>

Vairākās diskusijās nolasās, ka vislabāk bērnam dupsi tīrīt ar samitrinātām lupatiņām. Tad nu jautājumi:

Kādu materiālu lupatiņas izmantojiet?

Cik lielas centimetros viņas vajadzētu?

Ja es sašūtu no marles, cik kārtas vajadzētu ņemt?

Kā jūs viņas nakts vidū dabūnat mitras? Ar ūdens pudeli blakus?

Kad ejat ārpus mājas, kur liekat izlietotās un, kur liekat svaigās?

Cik diennaktī vajadzētu šādu lupatiņu?

<Martina>
Kamēr bēbis mazs, es vispār rīkojos savādāk: uz pārtinamās virsmas bija uzklāta parastā kokvilnas flaneļa vai biezāka kokvilnas auduma drānas (apšūtām malām) . Tiem pa virsu zem bebja dupša Ikea kokvilnas mazie bēbju dvielīši (tie, kuri pa 10 gab. Kopā tiek pārdoti). Un bebja dupsi notīrīju ar siltām un slapjām kokvilnas vates plāksnītēm, ko lieto kosmētikas noņemšanai. Tikai es pirku lielākos izmēros tās plāksnītes.

Un plastmasas bļoda ar siltu ūdeni.

Izlietotās vates ar netīro pampi satin un izmet. Notašķītās drānas vai tikai to mazo dvielīti izmazgā kopā ar bebja drēbītēm. Viss super, ekoloģiski un ekonomiski.

Tā divi bērni izauga.

Kad paaug lielāki, iemācījos nomazgāt dupsi zem izlietnes.

Pa nakti un izbraukumos gan izmantoju tikai mitrās salvetes. Nekādu paciņu ar slapjām lupatiņām.

Varu ieteikt ideālu dupša kopšanas krēmu: Weleda White mallow nappy change cream. Super un eko. Nevienu reizi bērnam nebija iekaisis dupsis.

sakii

Norvēģijā "iemācijos" tradicionālo mitro salvešu vietā izmantot vnk sausas medicīniskās lupatiņas, kuras samitrina ūdenī pēc vajadzības. Tur tād ir nopērkamas veikalos blakus autiņbiksītēm un ir smukos iepakojumos, bet Latvijā tieši tādas pat salvetītes ir dabūjamas med. preču veikalos. piem. šādas:

Papildināts 08.05.2021 19:36:

https://medicinaspreces.lv/produkta-kategorija/parsienamie-materiali-un-brucu-kopsanas-lidzekli/parsienamie-materiali-salvetes-vate-absorbejosas-paketes/salvetes-neausta-materiala/

Papildināts 08.05.2021 19:40:

Saslapina ūdenī, notīra dupsi un izmet. Vai arī putekļus noslauka no plaukta, tam arī labi noder

Varu ieteikt Norwex drāniņas. Saslapina un glabā ūdensnecaurlaidīgā maciņā. Viens maciņa nodalījums tīrajām, otrs lietotajām. Labākais kas var būt, daudz labāk var notīrīt dupsi nekā ar mitrajām salvetēm. Drāniņās ir sudraba diegs, kas neļauj tām sasmakt. Ideāli naktī, kad negribas bebi stiept uz vannasistabu, un ārpus mājas, ja nav pieejama izlietne.

kukainis

Kādu materiālu lupatiņas izmantojiet?

Ikea mazie dvielīši ļoti forši. Nu un vispār frotē, ja gadās ķepīga vai iekaltusi kaka, tad vieglāk nomazgāt to bērnu.

Cik lielas centimetros viņas vajadzētu?

Vismaz 15x15, par 30x30 laikam lielākam arī nav jēgas

Kā jūs viņas nakts vidū dabūnat mitras? Ar ūdens pudeli blakus?

Man bija tā veiksme naktī pamperu nemainīt. Dienas laikā ļoti labi srtādā visparastākais ūdens izsmidzināmajā pudelē, tad sanāk tieši pareizais mitrums un nav par slapju

Kad ejat ārpus mājas, kur liekat izlietotās un, kur liekat svaigās?

Godīgi sakot, kamēr bija aktuālas negaidītas kakas ārpus mājas, lietojām vienreizējās mitrās salvetes.

Cik diennaktī vajadzētu šādu lupatiņu?

Atkarīgs no paradumiem. Es lielķaoties bērnu mājās skaloju zem krāna izlietnē. Ja tādas iespējas nav,. tad tIkpat cik autiņbiksīšu reiz 2. Ar vienu mitru noslaiku, ar otru sausu nosusinu. Plus vēl dažas īpaši lielu ķēpu gadījumam. Un tas viss reiz mazgāšanas+žūšanas cikls.

Mājās esot, nekad nekādas mitrās salvetes vai drānas nav izmantotas. Tikai krāna ūdens un dvielis.

Ārpus mājas- ciemos tas pats variants (ūdens un dvielis).

Naktī neko nemazgāju un īpaši neatceros, ka bērns būtu naktī kakājis.

Ja pie dabas, tad jebkuras nopērkamās mitrās salvetes.

Linciic

Mājās un kur vēl bija piemēroti apstakļi - tekošs ūdens un flaneļa dvielīši/ lupatiņas nosusināšanai. Citur - Water wipes (gana daudz kur tirgo). Ja izmanto primāri krāna ūdeni, tad mitrās salvetes maz vajag. Man 1 iepakojums gadam derēja. Bet tas jau ari atkarīgs, cik daudz ar mazo apkārt dzīvojas.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18418929