Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

No nākamā gada būs lielāki ģimenes pabalsti par katru bērnu

ace

teite

Vai es Jūs personīgi aizvainoju? Uz rupjībām neatbildēšu un nevajag tā satraukties, par mani mès te vispār nerunājam (mani bērni ir tikai mana un viņu tēva rūpe un nekādi pabalsti vai neesamība to nemainīs). Bet reizēm der palūkoties plašāk, ārpus sava burbuļa. Tādēļ uzskatu, ka ne pati reforma, bet tās pasniegšanas veids (bērnu pabalsti kļūs LIELĀKI!) ir sūds, jo daudzās ģimenès tā nebūs.

teite
Nu zin, man pietiek, ka viens studē otrajā kursā. Pēc šitā plāna stipendija nepienākas. Un sīkajai vēl samazina pabalstu.

Tu spēj vispār iedziļināties?

BAigais atbalsts.

teite

MelnaisGulbis
Piedošanu, nebija plānots kādu aizvainot. Vienkārši sāk jau pamatīgi kaitināt viena daļa, kuriem nekad un nekas nav labi, nekādā veidā un nekādā izpildījumā. Jebkurās reformās kāds būs lielāks ieguvējs, kāds mazāks. Nerunājot par subjektīvo uztveri kā katrs individuāli uztver JEBKURAS pārmaiņas.

Kāda motivācija ir teoretizēt situāciju, kura reāli varbūt (visticamāk) nemaz nebūs? Turpināt bezjēdzīgu kašķi?

Papildināts 27.05.2021 22:13:

ace
Neesmu pilno likumprojektu pētījusi, varbūt tur tev līdzīgas situācijas ir atrunātas? Pieņemu, ka likumprojekta autori par visām iespējamām kombinācijām vnk nav iedomājušies, kā kau tad nereti medz gadīties. Pavisam nopietni, iesaku rakstīt atbildīgajiem rakstisku situācijas preparējumu. Redz, arī skolēniem atļāva kārtot iestājeksāmenus vēl citā laikā, kaut sākumā gudras galvas bija izdomājuši, ka "laimes spēle", ja nebūsi pozitivs, tad tikai būs izredzes tikt kārotajā skolā.

Vērtīgāk šūmēties tur, kur tam ir jēga nevis te cālī 20 lapu garumā.

Viss, ko jūs lasāt, drīkst tikt uztverts kā joks, nav ņemams par pilnu patiesību un nekādā gadījumā nav jāuztver personīgi.

MazaisMurmulis

teite
Ja nemaldos bija jau aprēķins, ka apmēram 7% ģimeņu pabalsti samazinās. Tas nav maz, nevar teikt ka " teorētiskos izņēmuma gadījumos..."

teite
Pat, ja mani tas nekādi neskar, uzskatu par pienākumu paust attieksmi. Arvien kladzināt, ka ģimenes pabalsti tiks palielināti, kaut uz gandrīz 10.daļu tas neattiecas, ir neētiski.

Nedomāju, ka mēs te runājam par starpību naudas izteiksmē. Tas tad būtu smieklīgi, jo 11.38 vai 25, mēnesī, t.i saucamais palielinājums 46 centi dienā jau nu neko nerisina.

Katram savs

teite
kāds būs lielāks ieguvējs, kāds mazāks.
Tomēr nevajadzētu būt tā, ka kāds ir zaudētājs.

Un pat ja tā ir, tad vismaz nevajag skandināt, ka pabalstu PALIELINA. Nē - dažiem palielina, citiem samazina.

nevajag skandināt, ka pabalstu PALIELINA. Nē - dažiem palielina, citiem samazina.
Nu vispār jau pabalstu tiešām palielina, tai pat laikā pārstājot maksāt piemaksas par bērna kārtas skaitli ģimenē, līdz ar to mainās pabalstu summa, ko ģimenes saņem.

teite

MelnaisGulbis
Par "palielinājumu" jau tika apspriests stipri daudz tēmas sākumā. Bija rezumē =nepareizi definēta reforma. Ko var visu laiku par to pašu, ja tas jau "100 x" ir minēts šajā tēmā. Jā. Nepareizi nosauca. Ja ir konkrētas pretenzijas, tad jāvēršas atbildīgajās instancēs nevis jābubina cāļa kašķa sadaļā. Te neviens tēmā esošais nevērsīs uz labu svaigi nolemto. Uzskatīt te varam katrs visu ko, tas NEKO nemainīs, ja nerīkosies reāli un tur, kur to sadzird.

Papildināts 28.05.2021 16:17:

Katram savs
Arī tu... Kas ar jums, cilvēki? Pilnmēness gadījumā nav, ka visi ar jaunu sparu sāk šūmēties?

Viss, ko jūs lasāt, drīkst tikt uztverts kā joks, nav ņemams par pilnu patiesību un nekādā gadījumā nav jāuztver personīgi.

vivalavida
Nu vispār jau pabalstu tiešām palielina, tai pat laikā pārstājot maksāt piemaksas par bērna kārtas skaitli ģimenē, līdz ar to mainās pabalstu summa, ko ģimenes saņem.
Tu tak saproti, ka tā ir spēle ar vārdiem, nekas vairāk.

Papildināts 28.05.2021 18:39:

teite
Pilnmēness gadījumā nav, ka visi ar jaunu sparu sāk šūmēties?
26.05. bija kaut kāds jaudīgais pilnmēness

Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

pece
Tu tak saproti, ka tā ir spēle ar vārdiem, nekas vairāk.
Pieņemu, ka pamatā šai "vārdu spēlei" ir aprēķini par nepieciešamo un pieejamajo finansējumu. Fakts ir tāds, ka tiek mainīts pabalsta aprēķināsānas modelis. Un man prieks, ka šis jautājums ir iekustējies. Ticu, ka pēc kāda laika tas akal tiks pārskatīts. Tā piemaksa par bērna kārtas skaitli bija kārtējais nevajadzīgais samudžinājums. Tieši tāpat kā ar neapliekamā minimuma aprēķiniem.

Šobrīd esam tajos vairāk kā 90% ģimeņu, kuras iegūst no izmaiņām. Tas man kā daudzbērnu mammai ar maziem bērniem, ļauj strādāt nepilnu slodzi, būtiski nepazeminot dzīves līmeni. Vecākiem ar pieaugšiem bērniem, bērniem studentiem un jaunāko bērnu skolas vecumā tomēr ir daudz lielākas iespējas pilnvērtīgi iesaistīties darba tirgū un nopelnīt iztiku.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18418959