Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

No nākamā gada būs lielāki ģimenes pabalsti par katru bērnu

ace

Katram savs

teite

Arī tu... Kas ar jums, cilvēki?
Tu jau pirmā atsāki par vissirslikti.lv. Tā kā es esmu apdalīto lokā, tad labprāt iemetu repliku.

vivalavida
Arī jaunajā modelī maksā par bērnu skaitu, tik formulējums cits. Aprēķini ir, jā, mazliet zem 10%zaudēs. Bet nav aprēķinu par to ka jaunā pabalstu sistēma ļaus virzīties uz valstiskā mērķa sasniegšanu t.i dzimstības palielināšanu normālas ģimenēs. Īpaši tāpēc, ka uz šiem pabalstiem paļauties nevar ilgtermiņā. Šodien šitā, rīt tā, parīt vēl šitā. Kurš būs zaudētājs nekad nevar zināt.

Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

Arī jaunajā modelī maksā par bērnu skaitu, tik formulējums cits
Par faktiski aprūpē esošo bērnu skaitu, nevis piemaksu par to, ka bērns ir piedzimis 3. vai 4. pēc kārtas.

Pašlaik šis ir veids, kā valsts cenšas atbalstī ģimenes. Mūsu ģimenē pabalstu apjoms nav ietekmējis bērnu skaitu. Uztveru to kā bonusu, lai amortizētu sarūkošos ienākumus uz katru ģimenes locekli līdz ar nākamā bērna piedzimšanu.

Būtu lieliski, ja par katru bērnu tiktu maksāts vienāds pabalsts, bet tad ir jāparedz papildus atbalsts ģimenēm ar vairākiem bērniem. Piemēram, Īrijā tas ir Working Family Payment.

teite

pece
Laiks rādīs. Pieļauju, ka stipendijas studējošajiem kā reiz būs atbalsts "labām" ģimenēm. Ja mācās, tad dabū līdzīgi kā lidz tam, ja muļķi laiž, tad nekā. Vecāki paši tad ieinteresēti atvases motivēt un mērķtiecīgi virzīt mācīties.

Kā jau te minēja - zaudētāji būs tie, kuriem rudenī būs 2.-4.kursa studenti mājās. Nepadomāja lēmēji par šo mazo, bet tomēr eksistējošo "bērnu" grupu. Un atkārtošos - par šo vajadzētu vērsties pie likuma izstrādātājiem, ka reāla diskriminācija šiem 3 studējošo gadu studentiem.

Papildināts 29.05.2021 07:20:

pece
Uz pabalstiem principā nedrīkst /nevajag paļauties. Tāpēc tos sauc par pabalstiem nevis iztikas nodrošināšanu. Tak katrs normāli domājošs cilvēks saprot, ka bērna uzturēšana primāri ir viņa paša pienākums. Pabalsts vnk ir patīkams bonuss, kura pēkšņa neesamība nedrīkstētu kļūt par radikālu eksistences apdraudējumu.

Viss, ko jūs lasāt, drīkst tikt uztverts kā joks, nav ņemams par pilnu patiesību un nekādā gadījumā nav jāuztver personīgi.

Sta, viator!

Klau, bet tie studenti nevar stāties vēlreiz pirmajā kursā? Savulaik tā darīja, lai iekļūtu budžeta grupā. Tagad tās budžeta grupas pārskata katru semestri vai katru gadu, bet senāk - kā pirmajā kursā iestājies, tā paliek līdz studiju beigām.

Lūk, un daži gudrinieki tad gāja šādu apkārtceļu. Iestājās 1.kursā budžetā; tad ieskaitīja apgūtos kredītpunktus, līdzīgi, kā atbilstošos krefītpunktus ieskaita, ja maina studiju programmu, un turpināja mācīties 2.kursā.

Varbūt kādam noder ideja. Bet varbūt vēl var pakluegt, lai stipendijas tomēr piešķir visu kursu daudzbērnu ģimeņu studentiem.

Nav vērts darīt labi to, ko nav vērts darīt vispār.

teite
Kā jau te minēja - zaudētāji būs tie, kuriem rudenī būs 2.-4.kursa studenti mājās. Nepadomāja lēmēji par šo mazo, bet tomēr eksistējošo "bērnu" grupu. Un atkārtošos - par šo vajadzētu vērsties pie likuma izstrādātājiem, ka reāla diskriminācija šiem 3 studējošo gadu studentiem.
Man šķiet likumdevējs par šo diskutēja, bet neizskatīja, ka tā būtu atbalstāma grupa.

Uz pabalstiem principā nedrīkst /nevajag paļauties. Tāpēc tos sauc par pabalstiem nevis iztikas nodrošināšanu. Tak katrs normāli domājošs cilvēks saprot, ka bērna uzturēšana primāri ir viņa paša pienākums.
Jā un nē. Ir kaut kāda paļaušanās, ka vismaz atbalstu nesamazinās, ja jau reiz bērnu dzimstība ir prioritāte.

Es jau sen esmu samierinājusies, ka savus bērnus nepareizos laikos dzemdēju. Kad nākamā gada 2 kursa students piedzima, māmiņalga bija smieklīga. Bonusā valsts pagājušo gadu nogrieza iespēju ārzemēs studējošiem latvju bērniem saņemt atbalstu dzīvošanas izmaksu nosegšanai, paldies valdībai par šo! Kaut kā izauga šis bērns, Ar otru arī īsti neesmu tikusi pie lielajiem pabalstiem. Mani skars pabalsta samazinājums, jā, tas būtisku lomu manā budžetā nespēlē, un kā līdz šim, tā turpināšu arī par bērniem rūpēties un atbalstīt, neatkarīgi no valsts izpildīšanās. Tomēr, man būtu gribējies, lai deputāti ir tik godīgi un skaļi un nepārprotami pasaka, 90% palielināsies pabalstu apjoms, bet 10% tas samazināsies, jo mēs tā pielēmām. Ok, akceptējam situāciju, bet runāt puspatiesībās ir kretīniski!

Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

kukainis

Ai,. vienk'ar'si pret'iga rekl'ama, nebiju iedzi'lin'ajusies, ka k'adam pabalsti var samazināties.

Reāli, tie studenti vēl ilgi ir pabalstāmi. Lai visi strādā makdonaldos? Atļaujiet iesmaidīt. Tad jau mēs nevienu zinātnieku un nevienu mediķi pēc kāda laika nedabūsim vai arī dabūsim par tādiem tikai turīgu vecāku bērnus.

Un stipendijas pamatā jādala pēc sekmēm mācībās un reālajiem ienākumiem ģimenē nevis bērnu skaita ģimenē. Atceros, kā man skauda kursabiedra glaunais makbooks -- trāpīju 2009. gada krīzē, kad budžeta stipendijas sāka dot nevis tiem ar labām sekmēm, bet vispirms trūcīgajiem un no daudzbērnu ģimenēm. Manā ģimenē bija pāris lati virs trūcīguma robežas, viņš no ļoti turīgas daudzbērnu ģimenes. Ziemā ilgi nostaigāju slapjām kājām, izvairījos iet ārā no mājas, jo ziemas zābaki saplīsa. Vot , joprojām liekas netaisnīgi.

Papildināts 16.06.2021 19:26:

Jā un nē. Ir kaut kāda paļaušanās, ka vismaz atbalstu nesamazinās, ja jau reiz bērnu dzimstība ir prioritāte.
+1

Kāds varbūt ierēkīnājis bērnam pulciņu tieši pabalsta apmērā. Vai ko citu.

Paturpinot tēmu.

Par sociālo stipendiju daudzbērnu ģimeņu studējošiem bērniem.

Grozījumi Augstskolu likumā ir pieņemti, kur noteikts, ka kārtību nosaka ministru kabineta noteikumos. Tad nu pašreiz tie ir nodoti sabiedriskā apspriešanā:

https://www.izm.gov.lv/lv/grozijumi-ministru-kabineta-2004-gada-24-augusta-noteikumos-nr-740

Kā man te ieteica, savus komentārus nosūtīju. Bet nu dejiski ta stipendija plānota tikai tiem, kas saks mācīties 1. kursā. Manuprāt klaja diskiminācija.

Komentārus var sniegt līdz 10.07., ja kādam vēl interesē.

Pēdējās izmaiņas: ace, 09.07.2021 14:36.

teite

Starp citu. Nesen runāju at vienu studentu, kurs veiksmīgi kopš pirmā kursa saņem Vītola fonda stipendiju (jābūt labām atzīmēm, tur laikam atlase pec sekmēm. Un nedrīkst strādāt. )

Viss, ko jūs lasāt, drīkst tikt uztverts kā joks, nav ņemams par pilnu patiesību un nekādā gadījumā nav jāuztver personīgi.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18418959