Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

No nākamā gada būs lielāki ģimenes pabalsti par katru bērnu

ace

zobubirste

Nav runa par bērnu vērtīgumu vai nevērtību, bet gan to, ka vienam/diviem vecākiem uzturot 2, 3 vai vairāk bērnus, līdzekļi uz galviņām ğimenē samazinās.

Ja šāda loģija, tad kāpēc pie 4. Bērna progresija apstājas? Jo tad pēkšņi vairs ienākumi nesamazinās, vai tomēr, tad zināmas sabiedrības mērķis būs dzīvot no pabalstiem, bet bagātie, kuru aicinājums būs daudzie bērni tā pat to varēs atļauties?

Papildināts 06.05.2021 22:05:

P.s. oi, šitā gaudošana, ka kādreiz nebija pabalstu ir reāli stulba. Būtu priecājušās, ka paliek labāk. Bet tā vietā jāskauž.

Cerams jūsu pašu bērni necieš no tā, ka mamašām bija jāiet govis slaukt, bet viņi brīvdienās var atļauties gulēt, līdz pusdienlaikam- dīkdieņi tādi!


Izskats mainās atkarībā no rakursa.


Gygy

zobubirste
Pieļauju, ka tādēļ, ka ir kaut kāds kopīgais mērķis uz ko tiekties un 4 bērni būtu jau gana labs variants. Ja tiektos uz 7 bērniem, augtu līdz pat 7ajam

Skaidrs, ka visam apakšā nauda, un jāatrod kaut kāds līdzsvara punkts starp vecāku ienākumiem un pabalstiem, lai neiestātos situācija, ka cilvēks dzemdē tik un valsts uztur..


Katram savs

MaigaMillija
Rūgtums būtu mazāks, manuprāt, ja visur tas nebūtu pasniegts kā palielinājums. Bet būtu minēts kā reforma vai tml.
Piekrītu, ka rūgtumiņš ir. Nevaru piedalīties kopīgajos alleluja saucienos, jo arī būšu pie zaudētājiem. Kā saka, sīkums, bet patīkami.

A man tāds filozofisks jautājums - šito nevar traktēt kā diskrimināciju? Viens bērns ir mazvērtīgāks par otro.

Ja jau gribēja diferencēt, tad apstāties vajadzēja pie trim. LĪdz tim bērniem var savietot standarta automašīnā, pēc tam vajag ekstras. Lielāks auto ir dārgāks uzturēšanā, pats maksā dārgāk, bet bērni sabiedrībā jāved, kaut uz tām pašām dabas takām un Rundāles pili. Atstājam ekstras tiem, kuri var tās atļauties.

Papildināts 06.05.2021 22:16:

Un šī pabalsta palielinājumam būtu jāiet roku rokā ar stingrāku to ģimeņu tēriņu uzraudzību, kurām jau tiek sniegts sociālalais atbalsts. Tā teikt, lai pabalsts tiek bērnu vajadzībām.


Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!


Nezinu kur nozuda doma, ka bērna nodokļu daļa aiziet uz viņa vecāku pensiju. Attiecīgi, ja esi izaudzinājis bērnus, kas labi pelna, dabū piešprici. Manuprāt, ļoti godīgi un samērīgi.

Juneberry
Nezinu kur nozuda doma, ka bērna nodokļu daļa aiziet uz viņa vecāku pensiju. Attiecīgi, ja esi izaudzinājis bērnus, kas labi pelna, dabū piešprici. Manuprāt, ļoti godīgi un samērīgi.
Latvijā to nevar atļauties, jo esošie darbspējīgie lielā mērā maksā esošajiem pesinonāriem, kurus saņēmām mantojumā no PSRS. Pensijas tiek maksātas loderiem, kuri knapi sakasījuši 10 gadus darba stāža, jo nevarot šos atstāt bez iztikas līdzekļiem. Daļa darbspējīgo ir sekmīgi emigrējuši un atstājuši savus vecīšus šīs valsts apgādībā.


Dzīve ir gluži kā rožu dārzs, bezgala skaista, bet ar ērkšķiem!

pece
Nav pat runa par visu pensiju, bet kaut kādu bonusa procentu.

Gygy

Juneberry
Vislabākais bonuss ir uzaudzināt bērnus, kuri paši Tev palīdz


Gygy

Nu bāc, es tieši no bērna viedokļa runāju nevis kā māte. Kurš vispār senčiem mūsdienās nepalīdz (es domāju, ja ir virs 70 un pensija nekāda, īpaši tiem, kas vieni dzīvo)? Man tāpat tā liktos godīgi.


Četri vēji

Jaunā sistēma liekas pareizāka, bet jā, uzskatu, ka nav pareizi visur skaļi deklarēt, ka pieaugs, ja daļai samazinās.

Pārejas periodā būtu pareizi aprēķināt jauno pabalstu, bet situācijās, kad jaunais ir mazāks par veco, izmaksāt veco. Būtībā vienkāršs risinājums.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18418959