Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mājas projekts

Sapnjupasaule1

Sapnjupasaule1

Kur atradāt savu sapņu mājas projektu?

Izskatītas daudz lapas, daudz māju projektu, bet grūti atrast un izvēlēties tiešām to īsto, vienmēr ir kādi trūkumi, zinu, ka projektu var pielāgot, bet tomēr, tik daudz laiks pavadīts meklējot un kamēr laiks nav ierobežots un pagaidām nav jāsteidzas ar izvēli, var pavadīt daudz stundas meklējot un domājot.

+ tiem, kuri nu bija plānojuši uzsākt šo dzīves notikumu, celt māju, kāds noskaņojums tagad, kad viss palicis daudz dārgāks. Nenolaižas rokas?

Doma ir par 3guļamistabu vienstāvu māju ar garāžu un virtuvi, kura apvienota ar viesistabu.

TrakaAnna

Sapnjupasaule1
Doma ir par 3guļamistabu vienstāvu māju ar garāžu un virtuvi, kura apvienota ar viesistabu.
Pameklē šeit.

It`s a Mad Mad Mad Mad World

Ņemot vēra šī ceturkšņa cenu pieaugumu būvmateriāliem un darbaspēka izmaksām, rūpīgi padomātu, vai to darīt. Ja viss tā turpināsies, tad brīdī, kad nonāksiet līdz mājas būvniecībai, izmaksas būs būtiski kāpušas, un nav runa par 10%...

Bet citādi, iesaku atrast gandrīz ideālo projektu un ar projektētāju vai arhitektu to mainīt līdz Jūsu ideālam.

TrakaAnna

Shulciite
Vai tad ir prognozes, kad kaut kas kritīs? Ja ir nauda un iespējas, manuprāt, vilcināties nav jēgas.

It`s a Mad Mad Mad Mad World

Es lauku māju pasūtīju sūdīgam arhitektam. Beigās bija baigi neapmierināts, ka nevar mums iesmērēt tipveida projektu. Tā ka ļoti jāskatās. Ja vajadzēs atkal, atradīšu netā vnk no arhitektūras lapām un prasīšu kādam arhitektam, ja viņam nav kauna, brutāli nokopēt. Man jau ir liste ar mājām, kas patīk un redzu, ka ir ideāli piemērotas mūsu ģimenei. Jāskatās arī kāds ir zemesgabals. Vienā ļoti iederās 2 stāvi, citā viens. Tāpat arī debespuses svarīgas un kas aiz loga. Tā ka esmu pieseivojusi projektus (vnk foto ar aptuvenu plānojumu), kas mums derētu dažādos variantos.

TrakaAnna
Situācija ir tik neprognozējama, ka pēdējā mēneša cenu kāpumi ir satraucoši. Šajā nozarē neiesaistītie to vēl nejūt.

Es tikai izteicu brīdinājumu, ka situācija nav stabila (kā tas bija vairākus mēnešus atpakaļ). Projektu var gatavot, bet vai tagad uzsākt būvniecību, tas jau ir katra paša risks.

Shulciite
Nu naudas rezerves vajag jebkurā gadījumā, pat, ja cenas baigi nesvārstās, lai var pabeigt uzsākto un vispār varētu mierīgi dzīvot. Ja, mājas budžets ir knapi, knapi savilkts līdz ar galiem (sava nauda + max kredīts un pāri gandrīz nekas nepaliek), tad tā nav laba doma jebkurā gadījumā. Speciāli gaidīt kaut ko nez vai jēgas, nu varbūt pēc gada cenas nostabilizēsies, bet atkal darbaspēks varbūt dārgāks jau būs vai vēl kaut kas normatīvos pamainīsies (piemēram, ja skatāmies energoefektivitātes prasības, tad būvnormatīvos iepriekšējos gados katru gadu tās palika stingrākas), kas pacels izmaksas, varbūt komunikāciju izbūve sadārdzināsies, varbūt pašvaldība kaut kādas papildus prasības uzliks utt.

Es apkārt jau gadus 7 vai vairāk dzirdu, ka cilvēki stāsta, ka drusku jāpagaida, gan jau tūlīt, piemēram, dzīvokļi kļūs lētāki. Tā viņi gaida joprojām, kad tūlīt samazināsies, bet tie, kas nopērk, kad var to normāli atļauties, mierīgi un labi dzīvo tālāk.

Juneberry
Ja vajadzēs atkal, atradīšu netā vnk no arhitektūras lapām un prasīšu kādam arhitektam, ja viņam nav kauna, brutāli nokopēt.
Arhitekts pārzīmēt varbūt arī varēs, taču būvkonstruktors tik un tā zīmēs un rēķinās visu no nulles. Tāpat arī arhitektam ir jāveic aprēķini. Tas vienkārši informācijai, ka, pārņemot ideju, projektēšanas summa tik un tā būs kā par projektu no nulles.

Aloja
Ā, protams par to man nav ne mazāko šaubu. Bet tieši tāpēc tā arī gribu. Jo iepriekš aptuveni parādiju, kas mums vajadzīgs, cik istbas, debespuses utml, nāca klajā ar kaut kādām šausmām. Tā nu vairs neuzticos. Tikai konkrētu pārzīmēt. Pie gataviem projektiem nekad neesmu redzējusi kas man patiktu, tāpēc blenžu dažādu ārzemju arhitektu mājaslapās.

Sapnjupasaule1

Šobrīd notiekošais šajā nozarē tiešām satrauc.

Liekas, neīstajā brīdī nonācām pie mājas būvniecības īstenošanas.

Tas šobrīd notiek jau ar 2 lietām manā dzīvē, ka beidzot izvirzītais mērķis visticamāk nebūs iespējams.( bet tas cits stāsts)

Man arī ir pilns telefons ar projektiem, kurus itkā varētu, bet vienmēr ir kaut kas, kas ne līdz galam apmierina.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419113