Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mājas projekts

Sapnjupasaule1

kino

Sapnjupasaule1
Ja visu laiku ir tā, ka "kaut kas ne līdz galam apmierina", tad sirsnīgi iesaku kaut ko darīt nevis ar projektu, bet gan domas sakārtot. Jo tad, kad sāksies būvniecība, notiekošais apmierinās "ne līdz galam" vēl mazāk. Būvniecības laikā vienmēr rodas kādas papildus problēmas vai izmaksas. Un tam nekāda sakara ar maksātspēju nav, vienkārš, gatavojies, ka var savajadzēties spēja būt elastīgai.

Better to remain silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt. /Mark Twain/

Lielas krūtis var padarīt pievilcīgu pat visgudrāko sievieti ! 

mes pasi esam majas projekta stadija. Vispar jau normals arhitekts palidz izveidot sapnu projektu pa manam. Kaut kadas idejas var pasmelties interneta tiri vizijas izveidosanai, bet mana izpratne labs arhitekts var daudz ieteikt. Labam arhitektam nevajadzetu but tikai parzimetajam.

Spoks

"Kur atradāt savu sapņu mājas projektu?" - laukos, bēniņos, vecā skapī

Norma Džīna

Mēs kad cēlām māju, vai meklējām projektu bijām divi cilvēki, kuri no māju būves neko nesapratām. Tamdēļ izvēlējāmies kaut ko tiem laikiem atbilstošu, bet ne sev īpaši piemērotu, jo nemaz nezinājām, kas ir tas, kas mums ir piemērots. Izvēlējāmies kaut ko par ko mēs vispār spējām savstarpēji vienoties.

paradize
Ar uzsvaru uz normāls, bet var nesalikties. Nu iedomājies, ja sarunā, ka gribi lielus logus, māju novietot dienvidi ziemeļi, jo mēs tā gribējām (skats utml), tad pēkšņi jau uzzīmēts un uzprojektēts austrumi/rietumi un maziem lodziņiem. Un reāli tev ir pretī ar argumentiem, kāpēc mums vajag tieši tā un ka tikai vienas izmaiņas par esošo cenu. Es gan zinu vienīgo argumentu - bija jau kādam tādu taisījis. Un izmaiņas tāpat nesalika visas, kā gribējām. Interesanti, ka tagad man ir daudz lielāka pieredze un joprojām atceros vairākus viņa argumentus kā pilnīgu absurdu. Visbezjēdzīgāk iztērētie tūkstoši manā dzīvē (mēs vēl beigās izlēmām tajā vietā māju nebūvēt).

Sapnjupasaule1

Juneberry
Tad nu gan gadījās "īpašs arhitekts"

Man nav pilnīgi nekādas pieredzes, bet vai nav tā, ka arhitekts pielāgojas klienta vēlmēm, nevis otrādāk

Sapnjupasaule1
Nu manā fantāziju pasaulītē arī tā bija. Es pat labas atsauksmes biju par viņu dzirdējusi.

Godfather

Šobrīd esam mājās būvniecības procesā.

Projekts bija no http://www.newhouse.lv/lv/ Ilgi skatījāmies meklējām, prātojām un lēmām.

Ir tipveida projekts ar nelielām izmaiņām, logu izmērs, izvietojums u.c izmaiņas kas neietekmē būvkonstrukcijas. Projekts ir diezgan vienkāršs, praktisks un nav sarežģīts būvējot, jo pārsvarā visus darbus veicam paši. Negribējām hipotekāro kredītu, jo negribam ķīlu un tik ilgas saistības.

Būmateriālu cenas šobrīd ļoti pieaug (osb + 80%) un vispār kokmateriāli ir kosmoss. Daudzi spriež ka cenas varētu ar laiku kristies un nostabilizēties, bet kad tas būs, ir jautājums.

Šobrīd daudzi ceļas un darba izmaksas arī ir ļoti lielas, tāpēc izlēmām, cik varēsim darīsim visu paši.

Man liekas, ka masu tirgum daudzi arhitekti izmanto tikai savu vārdu, bet darbus veic studenti. Viens ir uzklausīt klienta vēlmes, bet otrs - redzēt iespēju un piedāvāt variantus klientam.

Man bija mājas pārbūve -arhitekts piedāvāja jauno dušas/tualetes telpu standarta kvadrātveida, vieta maz, pods gandrīz dušā. Bet blakus tai jaunajai telpai palika kvadrātmetrs bez pielietojuma (vieta līdz trepēm, bez logiem, skapim arī neērts, etc.). Nu cik grūti bija iedomāties, ka to telpu varētu pievienot un iebūvēt dušu? Toreiz nebija laika, tikai piedāvāju izlabot, bet tagadējo prātu es būtu mainījusi arhitektu.

Sapnjupasaule1

Godfather
Mums arī ir doma, pamazītēm tikt galā pašiem, ir iekrāts + būs vēl papildus ienākumi, kas paredzēti mājai.

Vai kāds ir paaugstinājis zemes gabala līmeni, jo man pieņemamāka vieta mājai ir zemes gabals, kur jāceļ līmenis, blakus ir gabals, kuram to nevajag, bet atrodas tuvāk vilciena sliedēm...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419113