Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Mājas projekts

Sapnjupasaule1

Godfather
Ja tās būtu vienīgās izmaiņas cenās. PVC profiliem cena auga, pašam stiklojumam arī, tērauda cenas šobrīd aug pa dienām, noliktavās tukšums, putupolistirols palicis vienā cenā ar akmens vati!!!, koka cenas augušas, darbaspēks, sadzīves tehnika u.c. Noliktavas neuztur rezerves, jo uzskata, ka tuliņ būs krīze, kas burbuli palielina vēl vairāk.

Bet daži te uzskata brīdinājumu par kaut kādu kārtējo muldēšanu. Šobrīd paveicies tiem, kuri jau noslēguši būvniecības līgumu, es pati raustītos tagad meklēt būvnieku un parakstīties uz mājas būvniecības darbiem. Ja varat lēnām paši, ok., apbrīnoju Jūsu uzņēmību. Priecājos, par katru, kuram tas izdodas.

nu jā, es piekrītu, ka ar arhitektiem nav vienkārši, viņi jūtās, kā mākslinieki, bet bieži vien ir bezgaumīgi amatnieki. mūsējā arhitekte arī nebija nekāda dižā ideju ģenerētāja kā mēs cerējām), bet nu mēs kaut kā, ja nepatika, tad nepiekritām, un kopējiem spēkiem radījām savu projektu.

Godfather

Shulciite

Jā, visiem būvmateriāliem pieaug cenas. Tas atgādina “treknos gadus” kad gāzbetona bloki bija jāpasūta pus gadu iepriekš, un cenas visam arī bija augstas.

Daudzi būvnieki jau ieberzās ar tāmēm, kuras rēķināja gada sākumā un parakstija līgumus, jo tagad viss ir dārgāks. Domāju ka šobrīd būvnieki esošajām cenām rēķina vismaz + 20-30% cenu pieauguma iespējas, tāmējot.

Es ieteiktu slēgt līgumu ar brigādi tikai par darbu un materiālus meklēt un pirkt pašam. Tas ir sarežģītāk, bet nepārmaksāsi, jau par tā augstajām cenām.

Celt pašu spēkiem var, bet tas prasa gandrīz visu brīvo laiku no aprīļa līdz novembrim, vairākus gadus. + fizisks darbs.

Un, galvenais, lai pašam tas patīk, jo ja jāceļ māju kā katorgu, tad labāk nevajag.

Dzeltenacielava

Mēs atmetāmies tikko ar rekonstrukciju. Metāla cenas ir neadekvātas, masīvu kokmateriālu vienkārši nav, stikla bīdāmās sistēmas (nopietnas) var pasūtīt uz 2022.gada rudeni un meistari izmaksā 140-180 eiro dienā par darbu un uz tiem jāgaida. Tas nav paceļami.

Sapnjupasaule1

Dzeltenacielava
Es īstenībā arī vakar sapratu un pateicu vīram, ka laikam pagaidām jāatceļ šī doma uz kādu laiku. Tāpat darba pietiek un daudz visādas citas lietas darāmas, jāpalīdz vecākiem tikt ar jau esošajām lietām galā, kas jau tā aizņem visas brīvdienas.

Tāpat nevaram vienoties par īsto vietu pat, varbūt ar laiku mainīsies domas un skaidrāka būs vīzija par māju īstajā vietā.

tulpe1

hmm... lasu un nevaru saprast, kas jums tieši neapmierina, mājas forma, fasādes apdares vai plānojums.

es ieteiktu tā: izdomajiet vēlamo kvadratūtu. Ja ir jau zemes gabals nopirkts pārliecināmies par apbūves platību, katrā teritotijā tā atšķirās.

*vidēji latvieši būvē ~200m2 mājas uz 300m2 būs jau ļoti plaša māja. lauku mājiņas pāsrsvarā taisa uz 120-150m2

mājas forma- varat to izvēleties profesionalajos arhitektūras saitos šeit: links. vai šeit: links Vispār vērts pasekot twiterī šiem saitiem (es tā daru un iesaku citiem) noseivo/ atdzīmē/ nopino to kas patīk un stiep pie arhitekta. Jautā vai tādu ēku mācēs uztaisīt ar XXX kvadratūtu.

fasādes apdares- tās var domāt ilgi, pat tad, kad ēka jau gatava. Vari pasūtīt skices un vizualizācijas, konsultēties ar dizainerien vai ainavu arhitektiem. Līdz kamer viss patīk. (šī nebūtu problēma)

iekšējais plānojums- par to jārunā ar dizaineriem, pārbīdīs sienas, podus un virtuvi, tā kā labi izskatās. Arhitekti ar šo nelabprāt nodarbojās, viņiem interjeri neinteresē.Vislabāk to darīk kad jau ir ēkas piemie uzmetumi.

Ainavas dizainu var taisīt kopā ar fasādēm- tā būs vispareizāk!

tulpe1

labas arhitektūras idejas: latviešiem paštīk šadi risinājumi.

ļoti mūsdienīgie askētiskie varianti. nav plaši izplatīti, bet dzīvē izskatās ļoti labi un iespaidīgi:

bet, ja tās kastītes jau ir apnikušas, tad var pamēģināt kaut ko romantiskāku

Pavisam drosmīgajiem un radošām personībām var arī ko tādu :

pelēkais nezvērs

labas arhitektūras idejas: latviešiem paštīk šadi risinājumi

Jā, mans kaķis arī pasmējās par "risinājumiem", kas patīkot latviešiem..
Kur es kaut ko tikpat tizlu esmu jau redzējis?
Podriņķis līdzīgus šķūņus bija sabūvējis savās kāpās. Droši vien cilvēciņš tiešām to uzskata par "labu arhitektūras ideju".

Opsā lillā, abi gali pillā. Sukā, runcīt, kažokā.
Цинизм - это искусство называть вещи своими именами. А. Г. Невзоров
La Femme Fatale ..   

tulpe1

pelēkais nezvērs
"Droši vien cilvēciņš tiešām to uzskata par "labu arhitektūras ideju". "

paldies par komentātu- Ļoti labi, kā naglai uz galvas!

Ja , nu reku ir problēmu sankne un atbilde uz visiem jautājumiem

Estētikas izjūta jāizkopj, nevis mākslinieki vainīgi, ja mēs paskatamies, kas tiek sabūvēts- mati ceļās stāvus.

Pēdējās izmaiņas: tulpe1, 18.07.2021 15:41.
Pēdējās izmaiņas: tulpe1, 18.07.2021 15:49.
Pēdējās izmaiņas: tulpe1, 18.07.2021 15:55.

Man mati stāvus ceļas no tādiem arhitektiem, kas fasādēs paredz ļoti dārgus materiālus vai lakota koka detaļas (fasādes paneļi vai latas u.c.). Kad projektē māju, jāņem vērā:

1) budžets;

2) ēkas uzturēšanas izmaksas.

Pa nagiem gribas sist tiem arhitektiem, kas domā par mājas izskatu tikai 5 gadu periodā pēc nodošanas, bet nedomā vispār kā tādu fasādi uzturēt (koka gadījumā, demontēt, ņemt nost veco laku, slīpēt, par jaunu lakot $$$$$$$) un kā tā iskatīsies (nekopta) pēc gadiem 7-9....

Ja plānojat māju, tad ņemiet vērā augstāk minēto. Jo tie 7 gadi palido vēja spārniem, un maksāt taaaaadu naudu par fasādes atjaunošanu toč negribēsiet.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419113