Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bērns sāk apvelties

Marie

Puikam deviņi gadi, un sāku pamanīt, ka viņš pēdējā pusgada laikā sāk kļūt tāds "ar polsterējumu". Nu ne ļoti, bet tāda kaut kāda tendence ir.

Vecākais dēls ap šo vecumu arī sāka teikt, ka bikses ciet netaisās, un mēs aizsūtījām viņu uz kārtīgiem sporta treniņiem, un ļoti ātri bikses sāka derēt un viss liekais aizgāja muskuļos. Šim bērnam kārtīgs sports veselības stāvokļa dēļ ir izslēgts.

Ēdam diezgan veselīgi, tiešām. Nu ir pa retai reizei makdonalds, bet nu tiešām reti, varbūt reizi mēnesī. Ikdienā dārzeņi daudz, nav bulku un saldumu. Katru dienu ejam staigāt, nu ļoti lielus gabalus puiks noiet nevar, bet nu pāris km var.

Es saprotu, pusaudžu vecums tuvojas un tā, bet vai tiešām nenovēršami ir kļūt apaļīgam, ja nav tās fiziskās slodzes? Jeb uzturs tomēr ir tā atslēga?

Marie
Man arī likās, ka ēdam veselīgi, kamēr vīrs nebija aizgājis pie dietologa

Papildināts 13.05.2021 09:04:

Olga Ļubina, šķiet, strādā ar bērniem. Vrb ir kaut kādas nianses kontekstā ar veselību.

Nē, mēs toč ēdam tīri labi un pareizi. Es pati staigāju pie uztura speciālista, esmu stresā uzēdusi padsmit kg, bet nu jau nometusi arī. Nu ne 100% pareizi, bet nu normāli. Pārējiem gimenē liekais svars, kā izskatās, galīgi nedraud..

Beatrise11

Tas nav tā paša covid dēl? Tagad daudziem bērniem sāk parādīties punčuki, vairāk laika viedierīcēs, mazāk fiziskās aktivitātes.

Es mēģinu visu taisīt max diētiski, lai neuzņemtu liekas kalorijas, ko neiztērē. Pilngraudu makaroni, krāsnī cepti paštaisītie frī ar tējkaroti eļļas, un tikai šad tad našķi.

Lapsēns

Marie
fakts uz punča, ka uzņemto/patērēto kcl bilance ir ar + . Uz skolu nav jāiet, ledusskapis degungalā, acīmredzot dažu km pastaiga nekompensē apēsto. Jāskatās, kur var bik pielikt klāt kādu kustību, varbūt pavingrot, izdomāt vēl kut ko vai pavisam neuzkrītoši paņemt nost. Ja nav baigi satraucoši daudz tas pufīgums, varbūt arī nevajag neko sevišķi darīt. Manējiem ir bijis rāvieniem ka uzēd nelielu punci , kam seko augšana.

Covids varbūt arī, bet puika vispār mācās tālmācībā, vinām tāpat uz skolu nekad nav jāiet ... Mēs nopirkām kaut kad xboxu ar kinnect, lai viņš pakustās. tad nu, ja kādu dienu neiziet pastaigā, tad liekam šito paspēlēt.

Vispār es rakstu, un saprotu, ka mēs visu laiku kaut ko "liekam" , bet tā nu tas ir, ja varētu, tad viņš vispār tikai sēdētu un lasītu. Nu acīmredzot tā ir, ka tomēr ledusskapis acu riekšā, un pat veselīgais ēdiens, ja to ed visu laiku un par daudz, rada tās kalorijas. Nu baigais puncis jau nav, bet nu tāda neliela vispārēja apvēluma tendence...Ko var manīt īpaši tādēļ, ka viņš vienmēr ir bijis no tādiem ļoti tievajiem bērniem.

Lapsēns

Marie
Vasara nāk, tad jau visu ko var izdomāt. regulāri ar ričukiem uz upi/ezeru/jūru/mežu utt.

Deizy

Marie
kāds "nenopietns" sportisks hobijs, - skeiti, skrituļošana, slēpņošana? Tā, lai pašam gribas kustēties un tas nebūtu ar presingu. Protams, ideāli, ja kopā ar draugiem, bet tas ne vienmēr iespējams

Man , godīgi sakot, grūti iedomāties 9 gadnieku, kas ķer kaifu no pastaigām kopā ar vecākiem. Kādreiz jau var, bet nu dien dienā?

Papildināts 13.05.2021 11:26:

Mana 11 gadniece visu laiku bija ļoti tieva, bet pat viņai pēdējos mēnešos parādās vairāk miesas uz kauliem. Jo regulārie treniņi nenotiek, pa ziemu arī soc kontakti visai ierobežoti. Nu jau ir labāk, ceru, ka dzīve atgriezisies normālās sliedēs un bērni un jaunieši netiks galīgi sačakarēti

Papildināts 13.05.2021 11:28:

Marie
Tev bērns kādu laiku atpakaļ ārstējās BKUS? Bija tēma, vai nē? Tad labi saprotu, ka tā nopietnā sportošana ir uz jautājuma. Ja gribi, uzraksti man uz CP, ir ko teikt par šo tēmu iz personiskās pieredzes.

Dzīvot ir vērts, lai mīlētu, audzinātu bērnus, dejotu un lasītu grāmatas. Pārējais ir tikai līdzekļi mērķa sasniegšanai

Man , godīgi sakot, grūti iedomāties 9 gadnieku, kas ķer kaifu no pastaigām kopā ar vecākiem. Kādreiz jau var, bet nu dien dienā?
Es jau saprotu, ka galīgi neķer kaifu. Piespiedu kārtā velkamies, lai vismaz izkustētos. Viss caur piespiešanu...Saprotu, ka tas nerada vēlmi kustēties vēl, bet nu ko lai dara?

Deizy
Jā, ārstējās . Uzrakstīšu cp!

Katram savs

Marie
un saprotu, ka mēs visu laiku kaut ko "liekam"
Pavingrojiet kopā. Mēs tā darām. Man arī motivācija saņemties.

Var pielāgot bērnam interesantus vingrojumus, pameklē. Ak, bet Tu tak noteikti zini.

Bērnam droši vien ir pieejams ledusskapis? Vai un cik bieži viņš to "apmeklē"? Es novēroju, ka manējais, ja es nepiedāvāju ēst, dažreiz līdz vēlai pēcpusdienai neēd. Organisms pats regulējas.

Papildināts 19.05.2021 20:55:

Deizy
Marie
Es jau saprotu, ka galīgi neķer kaifu.
Man tāds netipisks bērns, viņam tīri labi patīk. Tiesa, mums ir iegansts - suns.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419131