Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pārtikas izraisīta anafilakse

Dzoon

Meklēju vecākus, kas saskārušies ar šo veselības problēmu. Bērnībā meitai bija 2x anafilakse no olām. Izslēdzām no pārtikas un centāmies sadzīvot( nevaram arī daudzus dārzeņus, ogas, zivis, medu utt). Tagad bērnam ir 8 gadi un pirms dažām dienām atkal anafilakse no arbūza šķēlītes(kurus drīkst lietot un nekad alerģija nav bijusi). Es vēlos parunāt ar citiem vecākiem, ja kādam ir tāda pieredze, kā sadzīvojat, vai ir nācies lietot Epipen. Cik vienkārši tikāt galā ar lietošanu un vai uzreiz palika labāk? Un kā sadzīvot ar psiholoģiskām bailēm, ka tas var notikt tad, kad esmu darbā. Vai bērbs būs skolā. Mums tas Epipens viens tikai, visu laiku pārlieku no vienas somas uz otru. Laikam jāpērk vēl viens, pirms šīs pēdējās epizodes neuztraucos, bet tagad saprotu, ka alerģija sāk izpausties jau uz iepriekš lietotiem drošiem produktiem un nekas nav paredzams. Agrāk viņš bija valsts kompensēts, tagad valsts dod tikai gadījumos, kad iepriekš jau ir bijis lietots. Drošībai nedod.

pumpurīte

Sveika. Dēlam no piena un olām bija. Kādreiz. Tagad pamazām alerģija samazinās, uz olām beigusies. Pienam ir, bet ne vairs anafalakse. Ejam reizi ceturksnī pie alergologa. Olu noņēma, jo taisijām radināšanu. Tagad pamazām radinu pie piena, bet arī, pirmās piena devas bija 180 gr unn20 min ceptā veidā, 100% ārsta uzraudzībā, dienas stacionārā, jeb pārtikas provokācijas tests. Tad tālāk bija gtafiks ko un cik daudz dodam. 3 gadu laikā anafalakse nav, bet tālāk par šādu ceptu pienu neesam tikuši. Tiklīdz mazāka apstrāde pienam, tā lūpa uzpampusi un arī, tas ir mazāk nekā kad ir anafalakse. Epipen arī stāv, viens, ko piešķir BKUS programmas ietvaros. Tas ko iesaku, griezties pie alergologa un runāt par iespējām, jo pie šī visa var pieradināt.

Es tiešām nevaru komentēt par arbūzu, varbūt bija reakcija uz ķimikālijām, ar ko pimie arbūzi tiek smidzināti.

Paldies par piedzes stāstu. Mēs ejam regulāri pie alergologa uz Bkus un arī radinām pie olas, šobrīd drīkst pielikt 1 olu uz 1l vai 1kg un obligāti cwpt produktu cepeškrāsnī. Man vienkārši šobrīd ir nezisakāmi skumji, ka bērns aug, bet alerģija parādās uz jaunām lietām. Piekrītu, ka varbūt uz ķīmiju arbūzā, pati nepērku neko nesezonas, bet te atnesa kā ciemakukuli un es salūzu, jo meita tik maz ko var un tā lūdzās un tas bija produkts no atļautā saraksta... Bkus mums vairs nedod Epipen, tagad jauna kārtība esot...

pumpurīte

Manam dēlam tagad 11.5 gadi. Varbūt jūsu meita arī izaugs, kas ir ļoti reāls atrisinājums. Vēl. Nebaidaties mēģināt rudenī vēlreiz iedot arbūzu. Vēl papētiet krusteniskās alerģijas. Mums savu laiku aizliedza dot banānu, tur ir līdzīgas olbt in organisms var pārprasts. Varbūt beigās nav vaina arbūzā bet produktā, ko vēl tajā bridi ēda un reakcija uz to. Bija vēl produkti ar līdzīgām olbaltum, es tikai vairs neatceros. Papētat web resursus

pumpurīte
Paldies par idejām. Es vairāk sliecos uz to, ka tiešām nebija vaina arbūzā, bet ķīmijā, ko viņš saturēja un organisms noreaģēja. Šobīd reaģē arī uz citiem atļautajiem produktiem ar sarkaniem pleķiem un kasīšanos, bet bez tūskas, par laimi. Uz kādu brīdi pariesim uz stingru diētu un tad jau pamazām. Ir ļoti noderīgi parunāties ar kādu, kas gājis tam pašam cauri un laba pieredze iedrošina!

Sveika, manam bērnam alerģija no olām un visu veidu riekstiem, no šiem produktiem anafilakse. Vēl ir diezgam daudz aizliegto produku no kā ir dermatīts un izsitumi. Ļoti grūti ir ikdienā ar dermatītu, jo nieze būtiski ietekmē dzīves kvalitāti, miegu utt. Ja ir ievērojusi diētisku pārtiku, tad āda ir diezgan laba, taču ir jau 7 gadi un ir arvien grūtāk izvairīties no dažādiem saldumiem, relatīvi aizliegtajiem produktiem. Mums ir iepirkti 2 epipen, jo jābūt vispār ir 2, vienīgi salīdzinoši ātri beidzas derīguma termiņi. Izmantot nav sanācis, bet aptieciņā ir prednisalona svecītes pie šādiem gadījumiem, esam 4 reizes izlīdzējušies ar šo variantu. Ir grūti, jo apkārt mums nav alerģisko bērnu, šogad arī jālaiž uz skolu, ja dārziņā ar ēdienkarti bija viegli, ļoti sekoja līdzi, tad māc šaubas kā tas tiks organizets skolā

Papildināts 25.06.2021 23:53:

Mūsu gadījumā problēma ir tā, ka anafilakse ir izpaudusies no tiem produktiem, kur rakstīts, ka var saturēt arī riekstu daļiņas...līdz ar to, ir vēl vairāk ierobežots produktu klāsts, bet es diezgan daudz arī eksperimentēju, zinu ražotājus, kur var ēst, eksperimentēju. Antihistamīni vienmēr pa rokai arī.

Bailes ir, līdz ar to viss tiek darīts, lai nenonāktu līdz anafilaksei, tad jau var nedaudz atslābt un atkal būs nākamā negaidītā reize, kad atkal kaut kas negaidīts notiek un atkal ir bailes, panika un tā uz apli, nebeidzamas aplis...

Kā Jums izpqužas anafilakse? Lūpu tūska vai nopietnāk? Kur Jums ir alergologs?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419183