Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Paklājzāliens un suns

bopa

Problēma- suns noskrien savu tranšeju gar 2 žoga posmiem ( uz vieniem kaimiņiem, kuriem ir 3 suņi un ar kuriem komunicē) un gar ielu. Zeme noskrieta melna, no zālāja vairs ne miņas. Zemes līm tur arvien vairāk tad gāžas uz iekšu. Man par šo nesmukumu sāp sirds. Domāju risinājumus. Skaidrs, ka var likt bruģi, bet tas izskatītos mazliet neveikli ( īpaši vienā žoga daļā, kur pašā malā sastādīti košumkrūmi, tad seko suņa skrejamceļš un tad zālājs.

Domāju, varbūt situāciju var glābt stingrs paklājzāliens. Cik saprotu, tas ir blīvāks, varbūt to suns tā neizpostītu. Pirmās nedēļas iežogotu to posmu, lai suns netiek klāt un zālājs ieaugas. Zālāja sēšanu suņa skrējiena ceļā neizskatu, jo tur jau vajag ļoti ilgu laiku, lai saaug labs zāliens.
Vai ir kādi komentāri un novērojumi?

Suns- vācu aitu šķirne, 2 gadi. Skries vēl ilgus gadus.

Papildināts 17.05.2021 10:38:

Resnā Žurka

Ja ir suns, tad ar to vnk ir jārēķinās - jātstāj sunim viņa šoseja. Neviena zāle to slodzi netur, ja nu vienīgi mākslīgā. Ja vajag estētisku risinājumu - es liktu mulču. Izpārdīs, bet tad var sagrābt.

Suņa skrējienam blakus izskatās pavisam švaks arī tas zālājs. Šobrīd gan tas arī tādēļ, ka noiets ar aeratoru. Mums daudz sūnas.

Papildināts 17.05.2021 10:44:

Mulča arī aizetu pa gaisu. Paklājzālienu jau izmanto arī sporta laukumos, tur jau arī traka slodze. Tamdēļ pie sevis domāju, varbūt tas var izdoties.
Jāaizraksta būs pašie zālāja audzētājiem. Atradu Esasygreen, viņi pat salīdzinoši tuvu mums.

Papildināts 17.05.2021 10:44:

https://easygreen.lv/produkti/paklajzaliens-easygreen-active/

Resnā Žurka

Paklājzālienu jau izmanto arī sporta laukumos, tur jau arī traka slodze.
Futbolista naglenes ir sīkums pret suņa nagiem. Suns nav minka, kas nadziņus var spilventiņos noglabāt.

Kaite ir tīri estētiska, ka nepatīk plika melna zeme. Visvienkāršāk un būtiski neietekmē blakus esošās zāles pļaušanu mizu mulča, kad izspārdīta. Citādi ir arī citi berami materiāli, ko var labi pieblietēt, taču tur risks, ka mazi akmentiņi būs arī zālē.

Aizrakstīju paklājzāliena firmai. Redzēs, vai atbildēs.

Mulča noteikti nelīdzēs, tad varēšu grābt izspārdīto ntās reizes. Akmentiņus pat negribu, jo būs žēl suņa kājas, kad skries kā negudrs.

Itkā ir redzēti tādi plastmasas režģi, kurus liek zem zālāja, lai tā augsne un zāliens ir stabilāks.

bopa
Tā diemžēl, bet ir blakne, ja mājās dzīvo suns. Ja grib skaisti, tad palīdz bruģēšana, jo tieši tā- neviens zāliens netur tādu slodzi kādu skrienot gar sētu rada suns. Vēl ir opcija suni vairāk nodarbināt ar treniņiem, lai nav sunim sevi ikdienā jānodarbina skrieno gar žogu.

Katram savs

bopa

Labi pazīstama problēma, arī meklēju risinājumu.
Itkā ir redzēti tādi plastmasas režģi, kurus liek zem zālāja, lai tā augsne un zāliens ir stabilāks.

Uzliku to režģi visvairāk skrienamajās vietās (nav jau arī tik lēts viņš). Pozitīvi ir tas, ka virsma tiešām ir stabila un gluda, vismaz suns vairs "neizskrien" bedres, nesadzen zemi vienuviet. Tomēr - uz tā režģa tik un tā zāle neaug.

Papildināts 19.05.2021 22:53:

Tev vismaz smuki gar maliņu noskriets. Man dārza kursos stāstīja, ka sunim vajag atstāt skrienamo ceļu gar sētu, bet lai to glīti norobežotu, var sastādīt dzīvžogu, t.i., nevis gar sētu, bet kādu pusmetru nost.

Katram savs
Es ar mērlenti izmērīju. Suns noskrien līdz 1.1-1.2 m no žoga. 50 cm laikam deretu mazajiem sunīšiem.
Ja likt bruģi, atkal jāsauc meistari. Tur man cīrs jāpierunā uz to. Pirms kādiem 5 gadiem likām bruģi, bet tad vēl nebija suns un šādas situācijas.

Paskatījos foto. Izskatās, ka tas nokrietais placis paliek arvien lielāks. Jo pirns gada nebija tik traki.

Katram savs

Katram savs
50 cm laikam deretu mazajiem sunīšiem.
Oi, nu, es nezinu, vai runāja precīzi par pusmetru. Bet zinu, ka esmu dzīvē tādus celiņus redzējusi, un palielus skrejošus suņus - tie tiešām izskatījās uz pusmetru.

Suns noskrien līdz 1.1-1.2 m no žoga
Cik viņam būs vieta atvēlēta, tik arī skries.

Tev suns mājā arī iet? Man visvairāk nepatīk, ka pa zemi sastaigā ķepas un tad lāčo pa māju.

teite

Ja ir suns, tad viņam jārēķina skrienamā trase. Pats jau ir iezīmējis, cik daudz reāli vajag. Atliek ar kādu izturīgu stādījumu norobežot no pārējā dārza.

Viss, ko jūs lasāt, drīkst tikt uztverts kā joks, nav ņemams par pilnu patiesību un nekādā gadījumā nav jāuztver personīgi.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419239