Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Nodoklis par nekustamā īpašuma pārdošanu

Sarmuks

Sarmuks

Sveiki! Pārdošu nekustamo īpašumu un man jāmaksā 20% no gūtās peļņas (nav vienīgais īpašums). Vai VID var arī nepamanīt, ka būs noticis darījums?

mushmire

Nē nevar nepamanīt. Cik zinu nodokļa maksāšanai/nemaksāšanai ir arī citi kritēriji, ne tikai vienīgais īpašums.

Viss, kas notiek - notiek uz labu.

Puikiņš

Lielā māsa

Eņģelītis

Leila.

Sarmuks
Nē.

Var nepamanīt, bet kādēļ riskēt. Ja atklās, būs jāmaksā arī soda nauda. Ja pārdevējs piekrīt, vari pārdot lētāk un daļu saņemt skaidrā. Viss, kas ies caur kontu tiks aplikts ar nodokli.

Bankas ziņo VID par ienākošajām naudām bankas kontā, ja tā pārsniedz 15k. VID salīdzina ar personas deklarētajiem ienākumiem (gan IIN deklarācijā, gan iesniegtās deklarācijas par ienākumiem no kapitāla pieauguma). Būs jāraksta paskaidrojums par nedeklarētajām summām. Te gan ir tāda nianse, ka banka VIDam noziņo visu konta ieņēmumu daļu vienā summā, tad nu VID prasa paskaidrojumu no personas, no kā šī summa sastāv.

mushmire

VID saņem ziņas arī no zemesgrāmatas par atsavinātajiem īpašumiem.

Viss, kas notiek - notiek uz labu.

Puikiņš

Lielā māsa

Eņģelītis

Nezinu vai var nepamanīt... Bet es deklarēju NĪ pārdošanu un norādīju, ka peļņa bija tuvu nullei (bija sakrāti čeki), nodoklis bija minimāls. VID's čekus neprasīja uzrādīt.

Savukārt NĪ pārdošanu, kuru nebiju nodeklarējusi, man VID's lika nodeklarēt. Nodoklis nebija jāmaksā (biju deklarēta cik tur tos gadus), bet zvanīja un teica, ka no bankas izdrukas esot info.

ailsha

Merinda
kuru nebiju nodeklarējusi, man VID's lika nodeklarēt

Ko lika? - Deklarāciju par kapitāla pieaugumu taisīt?? Es nekādu peļņu neguvu, tā uzrakstīju. Nezinu, ko viņi atbildēs....Lasīju un lasīju, bet gudrāka netiku, kas tur ar to nodokli. Vrb kāds vnk vārdos īsi var pateikt - pārdevu mantotu zemi, jau maksāju nodokļus par to īpašuma saņemšanu, mantošanu. Pārdevu zem novērtētās summas. Vai tad vēl man kas jāmaksā VID? Viņi prasa vai maksāt, vai skaidrot, kāpēc nav jāmaksā?

Deklarēt nenozīmē maksāt. Atkarīgs no kā mantoji, radniecības un cik ilgi atstājēja īpašumā. Mantinieks pats var novērtēt mantojumu. Pat ja būs jāmaksā, jāmaksā 20% no 0, tas ir 0,0 Ja jau pārdots bez uzcenojuma.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419281