Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kur mācīties bērnam no ārzemēm, kurš neprot latviešu valodu?

Melissa

Melissa

Labdien! Jautājums tiem, kuri saskārušies ar šo jautājumu. Bērns jau paliels (12 gadi), nezin latviešu valodu, ir arī mācīšanās traucējumi. Savā dzimtenē iet speciālajā skolā. Ar intelektu viss kārtībā. Vairāk uzvedības, koncentrēšanās problēmas. Mācības angļu valodā ir opcija, jo angļu valodu sarunvalodas līmenī zin, bet, vismaz sākumā blakus būtu jāsēž asistentam, kurš var izskaidrot un pārtulkot mācības bērna dzimtajā valodā. Vai kādam ir šāda pieredze? Kur meklēt šādus asistentus?

Esmu zvanījusi uz vairākām potenciālajām skolām, bet esmu turpat, kur biju.

un kada tad ir berna dzimta valoda ? cik zinams Latvija ir skolas ar latviesu, krievu apmacibas valodu, francu, anglu. Pedejas 2 vidrizak maksas skolas.

nemot vera, ka jautajums uzdots maija, es investetu visus llidzeklus, lai berns apgutu latviesu valodu un saktu macibas valsts skola, protams, ja bernam planots vispar dzivot saja valsti ilgaku laiku . Nav saprotams no uzrakstita, kada tam bernam saistiba ar Latvija . Arzemnieks klasiskais, kura vecaki ari arzemnieki, vai latvietis, kura vecaki nav iemacijusi latviesu valodu dzivodami arzemes?

Melissa

Bērns ārzemnieks, kuram vecāki arī no tās pašas valsts, bet viens no vecākiem ieprecējies Latvijā un ar bērnu grib dzīvot šeit.

cipadroms

Padomu saņemšanai derētu precizēt, kāda ir šī valoda, kurā bērns runā. Tas palīdzētu konkrētu padomu sakarā gan par skolām, gan asistentiem.

Melissa

Igauņu valoda.

ja runa ir par Rigu, tad igaunu skola neesat interesejusies, es saprotu, ka macibas tur latviesu valoda, bet tomer tur kads vismaz runa igauniski, kas principa varetu palidzet uzsakot macibas

cipadroms

igauņu skola varētu būt laba vieta, kur vaicāt pēc padoma un palīdzības – iespējams līdzīgi gadījumi jau ir bijuši un viņi varēs kaut kontaktus asistentam piedāvāt vai pastāstīt savu pieredzi par šādu latviski nerunājošu bērnu integrāciju. ja kādam ir pieredze, tad tiem būtu jābūt viņiem.

Ir tā starptautiskā skola "Ekziperī". Bet tur noteikti par maksu.

Papildināts 18.05.2021 16:45:

Un jā, igauņu skolā painteresēties vispirms.

Filma

Ir tā starptautiskā skola "Ekziperī". Bet tur noteikti par maksu.
Pie tam milzīgu.

Igauņu skola ir variants. Tur vismaz būs daži igauņu valodā runājoši pedagogi vai vismaz kontakti igauņu valodā runājošo vidē.

Andahta

Man bij pazīstama angļu ģimene, kuru vecāki darba darīšanās dzīvoja LV. Viņu bērni mācījās Ādažu valdorfā. Gada laikā bērni runāja latviski.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419287