Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kur mācīties bērnam no ārzemēm, kurš neprot latviešu valodu?

Melissa

Pag, pag - Savā dzimtenē iet speciālajā skolā... Rīgas Igauņu skola nav speciālā skola. Ja jau savā dzimtenē nevarēja mācīties parastajā skolā, kur ar valodu nekādu problēmu, tad tagad parastā skolā plus vēl ar valodas problēmām būs viss labi? Nu diez vai...


Melissa
Vari painteresēties Natālijas Draudziņas ģimnāzijā, jo tur mācījās bēgļu bērni, kas latviski neko neprata. Attiecīgi skolotājiem ir pietedze ar šādām situācijām.

Derpine

Nu taa ari vienkaarshi iet uz skolu un maacaas. Sakuma iztiekot ar to kas ir.

Nu taa ari vienkaarshi iet uz skolu un maacaas.
Aha.

Vai tad kad no LV aizbrauc uz citurieni kāds sēž blakus un latviski tulko? Nav dzirdēts...


Te pamatproblēma ir speciālā skola. Ja bērnam jau tā ir problēmas, tad papildus stress par valodu tās tikai padziļinās, kas ar garantiju radīs problēmas parastā skolā. Un tā nav 1. klasīte, kur mācības vienkāršas. Es laikam domātu vispirms par valodas mācīšanu un paralēli (sākumam vismaz) par mājmācību. Vai aptaujātu skolas ar speciālajām programmām.

Ieteiktu vecākiem apdomāt - vai tiešām šādā situācijā viņi ir gatavi tik ļoti spīdzināt savu īpašo bērnu un pa visam varītēm vilkt viņu un citu valsti ar pilnīgi jaunu apmācības valodu! Varbūt vajadzētu tomēr vairāk izvērtēt bērna intereses. Es vēl saprastu, ja dzīves vietas maiņa notiktu uz kādu salīdzinoši attīstītu valsti, kur tādam bērnam būtu daudz lielākas nākotnes perspektīvas (Somija, UK, Vācija, Šveice utt.), bet ne jau Igauniju mainīt uz Latviju.

Kaapurs

ja nebūtu piebilde par speciālo izglītību, es teiktu, ka var mācīties gandrīz jebkurā skolā. mums pirms gadiem trīs, četriem atnāca vairākas ķīniešu ģimenes, dažāda vecuma bērni. nepagāja ne cik ilgs laiks, kad korī dziedāja un bija vieni no čaklākajiem grāmatu lasītājiem skolas bibliotēkā.

Resnā Žurka

Latvijā ir paredzētas atbalsta programmas tieši valodas apguvei un programmu atšķirību izlīdzināšanai. Un jautājumiem precīzu atbildi jāvar sniegt IKSD https://iksd.riga.lv/lv/rd-iksd/kontakti. Ja nu tur neko saprātīgu neprot pateikt, tad jautājums igauņu skolai. Varbūt ir ispēja mācīties Igaunijas tālmācības skolā. Visu sarežģī speciālās izglītības vajadzība.

segolena
Dānijā bērnam pielika asistentu, kas palīdzēja iemācīties dāņu valodu un skolā skolotāja aicināja citu bērnu vecākus lai lūdz bērnu ciemos pēc skolas. Gada laikā jau tekoši runāja.


Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419287