Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ar auto uz Vāciju

Kumparsita

Cucamonga

17zl x 4. Parastam vieglajam lîdz 3.5t. Ja kopš pērnā gada nekas nav mainījies.
Es šādus ceļa gabalus veicu ar vienu pieturu. Parasti Berlīnē. Bet tas tad, ja braucu viena. Ja līdzi bērni, tad ir pietura -tā, kā aptuveni saka Indza. Tajā posmà Stop taisītu Lodzā vai Poznaņā

He-he-he

Kumparsita

Paldies visiem par komentāriem un ieteikumiem! Ja vēl kādam ir ko ieteikt, laipni lūgti izteikties

Es arī nakšņotu Polijā. Gan tādēļ, lai nākamajā dienā nestaigātu apkārt kā zombijs, gan Polijas naktsmītņu dēļ. Pameklē Booking kādu viesu māju ar vērtējumu 9+, cenas ir salīdzinoši zemākas nekā Vācijā, attieksme ļoti sirsnīga, brokastis (ja tādas tiek piedāvātas) parasti ir garšīgas un daudzveidīgas - ir vērts izmēģināt.

Cik es atceros, tad degviela Polijā uz bāņa ir dārga. Lētāk būs ieliet pirms bāņa un tad jau Vācijā. Mēs parasti ielejam Lietuvā netālu no robežas ar Poliju Nestē, tad Varšavā kaut kur piepilsētā pirms uzbraukšanas uz bāņa un tad lejam jau Vācijā, nobraucot no lielā ceļa kādā mazākā pilsētā.

lejam jau Vācijā, nobraucot no lielā ceļa kādā mazākā pilsētā. Tas gan saprātīgi. Vācijā cenas benzīntankā uz bāņa un, nobraucot pāris km sāņus mazā pilsētiņā krietni atšķiras. Un nakšņot Polijā arī maciņam stipri draudzīgāk, nekā Vācijā.

Kumparsita

Man vēl jautājums par to zaļo rimbuli, ko var mašīnas logā ielīmēt, lai Vācijā var pilsētās iebraukt (tur, kur ir ierobežojumi) - vai ne-Vācijas auto arī tāds ir vajadzīgs? Arī benzīnniekiem? Kā tas rumbulis pareizi saucas un varbūt ir pieredze par to, kur tādu var dabūt?

Man ir gan dīzelim, gan benzīnniekam. Vispār smieklīgi. Nesen lasīju, ka uzlikts sods elektroautomobilim, ka nav tà rimbuļa. Kur dabūt - nemàcēšu teikt. Es dabūju DE autoservisà. Bet nesen gribèju dabūt savam jaunajam auto (dīzelim, ar LV numuriem), teica, ka nevar dot un nevajag. Jo ārzemju. Iepriekšējam auto pirms gadiem 8 ( arī ar LV numuriem) tas pats serviss iedeva bez komentāriem.

Kaapurs

Kumparsita
Man vēl jautājums par to zaļo rimbuli,
to sauc par ''umwelt-plakette'', vairāk informācijas https://www.umwelt-plakette.de/nc/en/store.html

mēs pirkām on-line veikalā, ar piegādi pa pastu (bet pirms vairākiem gadiem, un tas kopā maksāja ap 20 eiro, tagad skatos, ka cena ir kāpusi), bet esmu dzirdējusi, ka to var dabūt arī autorizētajos auto salonos/servisos. kad braucām, negribējām riskēt, jo Berlīnē ieradāmies vēlu vakarā, un viesnīca bija pašā centrā, kur to rimbuli prasa.

To rimbuli var nopirkt arī visās auto tehniskās apskates vietās (vāciski Dekra vai TÜV) un, kā jau minēja, arī vairumā auto servisu. Esam darījuši dažādi - 1) braucot ar savu auto no LV, atraduši internetā TÜV, kas būtu pa ceļam un iebraukuši nopirkt, 2) īrējām auto NL, braucām uz DE un tad pajautājām viesnīcā tuvāko vietu, kur var nopirkt, jo plānojām braukt uz pilsētu, kur centram bija vajadzīga umweltplakette un 3) lai nebūtu jāpērk kārtējais rimbulis citā valstī īrētam auto, esam atstājuši auto stāvvietā ārpus umweltzone un aizstaigājuši līdz centram ar kājām, to gan var darīt nelielās pilsētās. Starp citu, Hamburgā nav umweltzone, ir 2 ielas pa kurām nedrīkst braukt dīzeļi.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419369