Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

COVID vakcinacija

sakta1

lunatka

Latvijas ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija jau sen ir sniegusi oficiālu atbildi uz šo jautājumu.

Sveikas, pie reizes pajautāšu, vai kāda ir vakcinējušies pirms grūtniecības uzsākšanas?

Šeit, kur dzīvoju (Šveicē), grūtnieces vai tās, kuras plāno grūtniecību, nevakcinē. Nu vismaz pagaidām. Vakcinē tikai, ja ir ar hroniskām slimībām vai citā riska grupā ar ārsta nosūtījumu ne ātrāk par otro trimestri. Katrā ziņā es nevakcinētos.

Lyrica

Pauluks93, es gatavojos vakcinēties. Kā arī plānoju mazo. Esmu lasījusi vairākus pētījumus. Tai skaitā arī ginasoc apkopojumu. Tāpat arī pārrunājusi ar draugiem-medicīnas speciālistiem. Lai arī kādu laiku domāju, ka nevakcinēšos, taču padomāju, kas notiks, ja es saslimšu grūtniecības laikā. Un arī RSU izdotais rīkojums bija daļēja motivācija.. Bet ne noteicošais, protams. Šī ir tēma, kur būs gan pret, gan par. Tā kā vislabāk parunā ar ārstu, kam Tu tiešām uzticies..

Lyrica
Plānoju sazināties vēl ar dakteri, man otrdien paredzēta vakcīna, tikai tagad sapratu, ka tas var ietekmēt grūtniecību, bet piekrītu, ka saslimt un baidīties saslimt visu grūtniecības laiku, varētu būt traki.

Man 26 ned, ģimenes ārste ieteica nogaidīt ar vakcīnu līdz rudenim, no ginekoloģes arī viennozīmīgu atbildi nedabūju, tā kā vairāk jā, bet pašai jāapdomā un jāizlemj. Palasot citu valstu rekomendācijas, šobrīd sliecos vakcinēties pēc dzemdībām, septembrī, jo man nav papildus veselības riski vai riski, kas saistīti ar kontaktiem darbā.

Arste iesaka vakcineties pirms planojot bebi, ari jautaju vai nebutu labak gr laika 2-3 trimestri,teica ka labak ja var tad pirms planošanas nevis gr. laikaa

Papildināts 23.05.2021 23:34:

Es gan pati pagaidam nepienemu lemumu. Divas reizes jau parcelu vakcini bet tagad atkal saku apsvert to domu. Protams var but daudz pret, bet ir bail tomer saslimt gr laikaa

Meriona

Esmu grūtniecības 3.trimestrī un vakcinējos pirms nedēļas. Mana ārste, kura ir RDzN ārste, to rekomendēja, norādot, ka vakcīna ir daudz reižu drošāka kā saslimšana ar vīrusu grūtniecības 3.trimestrī. Tad tā var būt ļoti neprognozējama un ar sliktām beigām. Saņēmu pfizer vakcīnu, nebija itin nekādas reakcijas, pat roka nesāpēja. Bērns arī iegūs antivielas, kas ir bonuss. Tagad pēc 2 nedēļām ir otra deva. Uzticos ārstei un Latvijas ginekologu asociācijas rekomendācijām. Bet tas, protams, ir katras pašas lēmums.

Man gan ne viena no apmeklētājām Rīgas dakterēm neiesaka potēties, plānojot bērniņu, un es arī tam viedoklim piekrītu, tāpēc nepotēšos, bet protams nevajag te nevienam uzspiest savu viedokli katrai pašai jāizlemj kāds lēmums šķiet mazāk riskants un viss. Abiem lēmumiem ir riski.

PucitePucite
Ka arsti komenteja iespejamibu saslimt gr.laikaa? Vai vini nesus atbildibu ja nedod Dievs kas?.... es nebraucu virsu, bet apkopoju informaciju. Man pagaiadam iesaka vakcineties, bet kad vizites laika teicu ka vel ne, ari ipaši nespieda virsu

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419413