Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Saskarsmes tiesības covid laikā

Ittux

Ittux

Nav iebildumu, ka bērni tiekas ar tēvu (dzīvo citā pilsētā). Ir iebildumi, ka, esot tur, netiek ievēroti noteiktie pulcēšanās ierobežojumi - tiekas ar citiem radiem jubileju tusiņos. Daļa jaunās ģimenes arī vakcinēties atsakās. Ir runāts, sola, ka ievēros, bet turpina tāpat - un mudina bērnus man par to noklusēt. Bērniem morāles latiņa pietiekama - tomēr izstāsta. Vai ir pamats liegt bērniem tur braukt? (Bērni (10 un 12 gadi) paši arī labprāt nebrauktu, bet šad tad tomēr aizbrauc, lai nebūtu jāuzklausa tēva žēlošanās un pārmetumi no sērijas "nu, kāpēc Tu negribēji braukt"

ReadIt

Mjā, nu, pastulba situācija. Man vienai paziņai kā tev. Viņa gan nolēma laist bērnus pie tēva. Tēvs dievojās, ka visi pasākumi ar radiem un draugiem ārtelpās, droši utt. (pie viena galda ārtelpās bez distances ntajām mājsaimniecībām jau tāpat laikam neskaitās droši..), reāli gan bija arī ''īsas'' ciemošanās iekštelpās ar citiem.

Sanāca gan šmucīgi nedaudz, kad 2 nedēļas pēc viena pasākuma mamma uzzināja, ka trīs no tēva kompānijas bija Covid pozitīvi, bet to viņa uzzināja tikai pēc bērnu kontaktpersonas statusa perioda. Cik sapratu, tur vispār neviens netika oficiāli norādīti kā kontaktpersonas. Tikmēr viens bērns gāja uz b/d, gan otrs - uz nodarbbām ārtelpās ar daudz citiem bērniem.

Draugam apgriezta situācija. Pie viņa grib ciemos meita no iepriekšējās laulības (tā vismaz māte stāsta, ka grib), bet mājās sieva stāvoklī(pag.gadu, jo nu jau ir mazais piedzimis). Ex ģimene tusē visur apkārt, mājas ballītes utt. Draugs pateica, ka neņems meitu vai arī ņems tikai ar negatīvu testu. Māte bļauj - tu nelietis, nemīli bērnu utt. Draugs tik grib pasargāt savu zīdaini. Nu ko, piedāvāja mātei ik mēnesi papildu uzturlīdzekļiem +50 euro, lai pa to naudu izklaidē meitu. Viss, nekādas ciemošanās nevienam vairs nevajadzēja.

Ta kā šajā situācijā arī, parunā ar savu veci normāli - saki, ka uztraucies par saslimšanu, jo liegt kā tādu tu nevari. Piedāvā altenatīvas - regulāri Skype zvani un bonusā iedod atlaidi uzturlīdzekļiem, lai pa to naudu nopērk aliņus un čilo tālāk laimīgs. Rodi abām pusēm kompromisu, jo nevar tikai visu laiku, Es, MAn,...

zeltenezeltene

Mums situācija savukārt tāda, ka bērns, esot pie mātes, tiek vests uz laukiem - principā visu pandēmijas laiku, sākot no 2020. g pavasara. Pat tad, kad bija komandantstunda ieviesta uz JG un vajadzēja atrasties tikai savā dzīvesvietā, viņi bija aizbraukuši uz laukiem, kur satikās visa mātes ģimene (vairākas mājsaimniecības). Bija jau tādas aizdomas, taču tās apstiprinājās, kad zvanījām bērnam, lai apsveiktu JG. No sākuma pateica, ka ir Rīgā ar māti divatā, taču fonā varēja dzirdēt balsis utt. Tad atzinās, ka melo un sāka raudāt. Protams, teicām, ka tā nav viņa vaina un atbildība utt (bērns visai apzinīgs, vnm izrādīja interesi skatīties ziņas un bija/ir informēts par noteikumiem)… pēc tam zvanīja māte un meloja, ka nav laukos ka manu vīru iesūdzēs tiesā, jo viņš viņu izspiego utt. Pēc sarunas sāka sūtīt draudu vēstules, ka tiesāsies par pagaidu aizsardzību un ka viņai saruna ierakstīta. Tur bija daudz sms tad, kad vīrs uzrakstīja, ka abas sarunas (gan ar bērnu, gan viņu ir ierakstītas), atsūtīja pēc mirkļa - INDE

ir grūti, ja divām ģimenēm (vienalga tēva/mātes) ir diametrāli pretēji uzskati par pandēmiju, vakcinēšanos un elementāru piesardzību, lai vismaz bērns nesaslimst

Burunduks30

Tiešām žēl un grūti ko ieteikt. Man tikai tagad zināms sirdsmiers ir iestājies, kad pati esmu vakcinēta. Man 2 bērnudārznieki, gāja dārziņā visu pandēmijas laiku. Labi, ka bērnu tēvam ir līdzīgs uzskats, ar omi satikās tikai laukā, līdz pat šim brīdim ciemos nav bijuši, cik zinu. Es, protams, gribētu iecirsties un nelaist, ja tur vazā apkārt, bet nevarētu arī bez atpūtas viena 24/7 ar 2 bērnudārzniekiem...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419467