Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kā vispareizāk uzkrāt bērna pilngadībai?

S.Dzeina

AmaliaHerkir

Es arī pievienojos mazliet filozofiskajam kolizejs viedoklim. "Nekrājiet mantu, ko kodes un rūsa maitā". Cik reižu pedējo simts gadu laikā tepat Latvijā cilvēki savus ietaupījumus ir varējuši uz nagliņas pakārt, bet manta aizgājusi pie citiem. Ja reiz ir nedaudz liekas naudas, tad bērnam pēc dažiem gadiem jau varētu interesēt ceļojumi un dažnedažādi interešu izglītības pulciņi (sporta, mūzikas, mākslas), kur ieguldītā nauda veidos bērna personību visai viņa turpmākajai dzīvei.

Mūsu laikos 18 gadīgie vēl mācās 12.klasē, protams, ka katrs priecātos par tādu dāvānu, bet tajā vecumā daudziem vēl vējš galvā, nevajag cerēt, ka sakrāto izmantos ļoti noderīgi vai glabās studijām. Ja ko krāj, noteikti uz sava vārda, lai var atlikt dāvanu, ja redz, ka nav gatavs tai un pēkšņa nauda tikai var sabojāt dzīvi.

Manējam 18 palika pag.gad, patinu filmu atpakaļ - man visvairāk ir palīdzējis tas, ka es ieguldīju naudu ne tikai bērnā, bet arī savā izglītībā/profesijā un tagad varu to summu, ko būtu krājusi padsmit gados, atlikt dažos mēnešos.

viedaminka

Piekrītu viedoklim, ka nav vērts krāt naudu 16 gadus. Naudas vērtība tik strauji krītas, ka jau pēc 10 gadiem sūri grūti krātā nauda būs viena lielveikalu iepitkuma maisa vērtē. Labāk investēt bērnā un viņa dzīves kvalitātē vai ja naudas daudz, tad te pieminēto dzīvokli kredītā. Dzīvoklī ielaist īrniekus un pa 16 gadiem dzīvoklis būs izmaksāts. Kad berns būs gstavs, dzīvokli pārdosi un būs bērnam starta kapitāls savam mājoklim.

gaura

es domāju, ka ir vērts krāt, bet ETF'os, ne speciālos produktos bērnam.

Ak kungs apžēlojies! Protams, visi dzīvo uz ielas, ja skaita krājkontā, nesūta ne labā skolā, ne uz pulciņiem, ne ceļojumos!

Jautājums nebija par nekustamā īpašuma iegādi vai pulciņu apmaksu, bet par konkrētu produktu vai pakalpojumu.

Iztēlojos to situāciju - bērns grib studēt, un tu viņam pasniedz maišeli ar zeltu vai iedod atslēgu no kāda nebūt neliela mitekļa - še, bērniņ, uzsit gaisā, lai ir, par ko samaksāt studiju maksu. Un tad nu viņš, nabags, mēģina to padarīšanu kaut kā nofīrēt. Nopietni? Vai arī tas ir domāts kaut kads virtuāls zelts, ko var īzī pīzī pārvērst naudā un izņemt bankomātā vai rīkoties kontā? Kā tas notiek? Par šo man nav ne jausmas. Bet, ja virtuāli, kā tad ir ar to pašu drošību, zelta uzglabāšanas apkalpošanu u.c? Un vai tad zelta cenas nesvārstās?

Skumji, ka Latvijā ir tik slikta materiālā situācija ģimenēs, ka tad, ja iegulda bērna izglītībā, neatliek , piemēram, 100 eiro mēnesī, ko ielikt uzkrājumā, pat vienalga, vai tas būtu zelts vai Purvītis. Kas, rēķini kā gribi, 16 gadu laikā būtu 19 000. Stipri šaubos, vai uzradīsies tāda super mega inflācija, lai tāda summa būtu viena lielveikalu iepitkuma maisa vērtē.

Tieši kāds ir iemesls, lai domātu, ka tad, ja veido uzkrājumus naudā, nav ne īpašuma, ne pulciņu, nekā?

Papildināts 31.05.2021 14:24:

Mans vecākais bērns studē un es mācības viņam varu apmaksāt, bet kad mazais būs viņa vecumā, man jau būs pie 60 gadiem, un es nezinu, cik ņipra un finansiāli spējīga tad būšu.

Papildināts 31.05.2021 14:26:

Vecākajam es neko speciāli nebiju krājusi, bet bija draugi, kas saņēma uz 18 gv tos padsmit tūkstošus un visi bija riktīgi priecīgi.

Pēdējās izmaiņas: S.Dzeina, 31.05.2021 14:33.

What a wonderful thought it is that some of the best days of our lives haven't happened yet!

inkarmo

Es jau te vienā tēmā ierakstījos, bet tā arī neviens neatbildēja. Ir kādam tā uzkrājošā apdrošināšana? Es gribētu saprast no cilvēka parastā viedokļa. Ar "dīleri" jeb kā viņtursauc, jau runāju, viss esot šokolādē, nodokļu atmaksa, bērns apdrošināts, nauda makā pēc ciktur gadiem. Abet reāli tas tā arī darbojas? Nu, piemēram, par katru bērnu katru mēnesi iemaksāju ciktur eiro. Un tā gadus desmit. Un tiešām tur galā iznāk solītais cipars?

... jo tu esi jau tik sen, vārdus vējš kā lapas dzen. ja jau es tev esmu lieks, manī vēji, tevī prieks

S.Dzeina
Tu laikam nesaprati, nevis dzīvo uz ielas, bet naudu iegulda papildus nekustamajā īpašumā, kas nes peļņu un vēl arī paliek ģimenes īpašumā. Un nē, nav bērnam jādod ātrajai realizācijai, ja pēkšņi sagribas studēt, to visu menedžē vecāki. Protams, ja gribas tā ar pontiem smalki pasniegt, var arī 16 gadus naudu tupa saldēt bankā un noteikti uz bērna vārda .

Papildināts 31.05.2021 16:52:

A ko nez tas 18gadīgais ar padsmit tūkstošiem iesāk? Tas tā kā kabatas nauda domāts, notriekšanai? Vecāki 16 gadus krāj, lai čabulītis uz apaļo jubīli var papriecāties un "pazīmēties"? Un tad izrādīsies, ka bērna draugam senči dzīvokli uzdāvina pa 100+ tūkstošiem un čušs vien sanāks ar tiem padsmit tūkstošiem un pontiem.

inkarmo
Es to vēl nezinu, par maz laika pagājis. Draudzenei bija 5 gadu, viņa maksāja minimālo mēneša maksu, pieskaitot nodokļa atmaksu, sanāca  plusos.

eseni

Dzīvoklis un vēl papildus naudas uzkrājums viens otru neizslēdz, vai, Tavuprāt, tomēr?

Konkrēti divi no tiem bērniem par šo naudu maksā par studijām Latvijā un viens vēl arī nopirka motorolleri, viens studē ārzemēs, nezinu gan, kā tagad ar covid tas izvērtās. Manam lielajam bērnam tas par studijām būtu 3 gadi x 3,5k gadā ir 10,5k. Pilnīgi normāli izlietota nauda.

Protams, nevar paredzēt, kur gribēs mācīties mazais bērns un kādas tad būs izmaksas, bet kaut kāda papildu nauda nekad nav par sliktu. Un manā gadījumā šī iecerētā uzkrājuma mērķis ir tieši naudas uzkrājums ar lielāko nolūku studiju maksai, - jau iepriekš minēju, ka es nezinu, vai man tad būs iespējas mācības apmaksāt. Faktiski man ir vienalga, vai uz mana vai bērna vārda būtu tas uzkrājums.

What a wonderful thought it is that some of the best days of our lives haven't happened yet!

inkarmo
No cilvēka parastā viedokļa, jā, solītais cipars sanāk, IIN atmaksu dabūju , 'vecāka apdrošināšanu, paldies dievam, nevajadzēja izmantot. Tas gan nebija bankā, bet apdrošināšanas sabiedrībā. Viens bērns savus tūkstošus jau ir saņēmis, otrs vēl saņems. Un nē, vēl nav notriecis, cik zinu

A ko nez tas 18gadīgais ar padsmit tūkstošiem iesāk

Samaksā studiju maksu, piemēram, ja vecāki tajā brīdī to nevar atļauties.

Ļoti normāls variants, ja ģimenē tie maksājamie eiro neko lielu nenozīmē. Pie tam man, piemēram, bija līgums, ka var arī nemaksāt, ja nu gadījumā finanšu situācija mainās. Bērns dabūtu uzkrāto summu. Nezinu, vai tagad ko tādu piedāvā.

Un nē, šī maksājamā summa nenogriež ne pulciņus bērnam, ne ceļojumus.

S.Dzeina
Bet tu tak saproti, ka tā summa uz 18 gadiem netuvu nebūs tā vērta kā tad, kad sāk krāt. Ja paskatos 18 gadus atpakaļ, tad toreiz mana mamma pa 2,3 tk latu dzīvokli pirka. Tagad tas maksā 20tk eiro pat neskatoties uz to, ka ēka jau ir par 18 gadiem vecāka.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419485