Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kā vispareizāk uzkrāt bērna pilngadībai?

S.Dzeina

inkarmo
Jāskatās, cik tev ir citu attaisnojamo izdevumu summas. Tagad, kad attaisnojamiem izdevumiem limits ir 600 eiro, man nav nekādas jēgas no uzkrājošās apdrošināšanas, jo es ,piemēram, 10.daļu no saviem ienākumiem ziedoju labdarībai un tas ir vairāk, kā 600 eiro gadā. Plus vēl kāds veselības čeks. Summa tik pāriet no gada uz gadu, līdz dzēšas.

Vēl jāņem vērā, ka, par gadiem, kamēr nestrādā, bet esi bērnu kopšanas atvaļinājumā, neko nevar iesniegt. Jāskatās, vai vēl plāno bērnus.

Bet tāpat izmantoju šo produktu dēļ apdrošināšanas. Tas, cik tev beigās būs kopējā summa, atkarīgs no tā, kādu apdrošināšanu izvēlies, kādos fondu plānos ieguldi un kādas būs komisijas par tavu apkalpošanu.

Jauna ēra
Uzkrājošā apdrošināšana 600 eiro limitā neietilpst, tai ir savi limiti, daudz lielāki.

inkarmo

Peka par to nodokļu atmaksu es baigi neiespringstu, bet nu iespēja patīkama, protams vairāk uztrauc, lai nezaudēju iemaksāto. Kura sabiedrība Tev bija? Cik saprotu, jebkura sabiedrība to nepiedāvā.

Man ir tikai apdrošināšanas parastās,kas neko nekrāj - nelaimes gadījumu, īpašuma. Ar uzkrājošajām nekādas pieredzes.

Jauna ēra

atkarīgs no tā, kādu apdrošināšanu izvēlies, kādos fondu plānos ieguldi un kādas būs komisijas par tavu apkalpošanu. - tā, šis ir tas, ko īsti neizprotu. Kur Tev ir šī apdrošināšana? Es laikam zinu Mandatum (jo FB noskatījos vebināru) un Seb, bet Seb klients neesmu un arī negribu būt. Mandatums stāstīja, ka minimāli optimāli ņemt uz 10 gadiem, vislabāk sākt ar 50 mēnesī (mazākais ir 30), sūtīja aprēķinu tabulas utt. Taču tur nekas nebija par kādos fondu plānos ieguldi un kādas būs komisijas par tavu apkalpošanu.

... jo tu esi jau tik sen, vārdus vējš kā lapas dzen. ja jau es tev esmu lieks, manī vēji, tevī prieks

inkarmo
nu tur baigi jāskatās, reālais ieguvums jau ir no nodokļu atmaksas, kas vienmēr lielāka kā komisijas maksa. Vērstpapīru tirgi mēdz būt svārstīgi un 10 gadu laikā noteikti būs gadi, kad summa būs mīnusā. Ja ierēķināsi IIN atmaksu, tad visdrīzāk mīnusu nebūs. Ja šis psiholoģiski neder, tad neder.

Peka
Man ir bankā, kad gāju runāt par līgumu, piedāvāja divus veidus - ar lielāku procentu iespējamo peļņu, bet arī riskantāku, un otru - stabilāku, bet ar mazākām iespējām nopelnīt %. Bet kā tas galu galā izpaudās, es pat laikam tā īsti nesapratu.

What a wonderful thought it is that some of the best days of our lives haven't happened yet!

S.Dzeina
Vieni, droši vien, pārsvarā iegulda akcijās, otrs fonds - obligācijās. Bet tas jau klientam nav tik svarīgi. Bankas, šķiet, vecāku jeb maksātāja apdrošināšanu nepiedāvā.

Nopērc labāk dzīvokli bērnam (arī kredītā der) un tas būs labākais ilgtermiņa palīdzības veids, bet salīdzinoši jaunā mājā.
Ļoti labs ieteikums. Un izirēt, lai īrnieki sedz kredītu. Super dāvana bērnam.

Bērnam ir un būs īpašumi, šajā tēmā mana interese ir tikai un vienīgi par naudas uzkrājumiem, nevis izvēlēm - uzkrāt vai pirkt. Es galīgi nemaz neprasīju par zeltu zeķē vai Purvīti virs kamīna.

salīdzinoši jaunā mājā.
A ko tā? Mož labāk salīdzinoši vecā mājā, piemēram, kādā Rīgas Antonijas ielas jūgendstila arhitektūras piemineklī? Vai Tu domā, ka īpašumiem Klusajā centrā pēc 16 gadiem būs vērtība dikten kritusies?

Papildināts 01.06.2021 14:34:

Peka
Jā, šķiet, ka tā ir - Vieni, droši vien, pārsvarā iegulda akcijās, otrs fonds - obligācijās

Var arī sekot līdzi svārstībām tajos, bet es nezinu, kāda no tā jēga, ja procesu tāpat nevar ietekmēt, manuprāt, tas būtiskāk ietekmē, kad līgums beidzas, ja tad ir iekritiens, tad peļņas % sanāk mazāki, ja es pareizi sapratu.

What a wonderful thought it is that some of the best days of our lives haven't happened yet!

inkarmo

Nopērc labāk dzīvokli bērnam (arī kredītā der) un tas būs labākais ilgtermiņa palīdzības veids, bet salīdzinoši jaunā mājā. vispār mani fascinē šāda veida ieteikumi It kā tas būtu tāpat kā ledusskapi nopirkt. Varētu padomāt, ka jebkuram zeķē stāv piķis nekustekļiem vai jebkurš vēlas iegrābties mega kredītā, vai pilnīgi jebkuram tos kredītus tā arī dod...

Ja budžets vai kredītņemšanas spēja atļauj paņemt dzīvokli hruščenē Bolderājā jebšu trijnieku Mazpisānos, tad diez vai tas būs superpuper ieguldījums bērna nākotnē, drīzāk liekas klapatas sev uz kakla. Tas viens. Otrs - kur zvanīts, ka jaunais cilvēks vispār vēlēsies palikt un studēt LV. Pat nevajag ārzemes. No Dēpils uz Liepāju arī var sanākt pārcelties Ņemot vērā arī to, ka ar 18gv pēkšņi nesāk saņemt mistisku piķi, ar ko tam iegūtajam dzīvoklim komunālos samaksāt un da vispār - iemitināties tur un maksāt par savu dzīvošanu.

Nē, nu protams. Ja iespējas ļauj, var tak pirkt, izīrēt, turēt, pārdot utt. Galīgi jau nebūs zemē nomesti līdzekļi. Bet vai tas tiešām būs baigais ieguldījums bērna nākotnei...nu, visādi var sanākt.

Es tomēr par naudu. Un galu galā nav taču viss piķis uzreiz jāizsniedz aploksnē vai uz kartes, lai dara, ko grib.

... jo tu esi jau tik sen, vārdus vējš kā lapas dzen. ja jau es tev esmu lieks, manī vēji, tevī prieks

inkarmo
Naudu jāiegulda, nevis jākrāj. Tāpat arī ne visi dzīvo dēpilī vai liepājā, puse Lv pa Rīgu vien ganās. Protams, ieguldīt nekustamajā vajag ar galvu, taču, ja ir tāda iespēja, kapēc ne? Viss atkarīgs no vecāku kapacitātes.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419485