Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

2 jautājumi par alimentiem

lilija3

Berns nekad nav bijis pie mums. Kad prasija sos laikus, nevienam jau prata/ murgos neradijas, ka tas laiks ir tikai exenes pavadiba. Attiecigi- kopa panem no darzina, kaut kur klimst, plane pa parkiem, veikaliem, spelu laukumiem kopa. Un vina neatkapjas pat 5 m. Tad pec tam noteiktajam 3h dd vakaros eksene iet majas. Un vins ir majas ap 20.-20.30. Tad ir viena sestdiena, kur ari plane apkart. Paras reizes bija pie exenes dzivokli, kad loti lina. Tapec tas viss skiet absurds. Ka tiesa vispar kaut ko tadu ir lemusi. Un mes ar bernu nevaram iet vinam lidz, jo tiesas lemuma saskatsme ir pieskirta tikai tevam.
un tagad exene piwprasa papuldus uzturlidzeklus- 100eur vairak. Mes taja pasa laika dzivojam vienistabas dzivokli, jo nevar saprast, kad ta slauksana beigsies un varesim normali dzivot.

Papildināts 17.07.2021 13:16:

Exene taja pasa laika ire jauno projektu ar 3 istabam. Mani nervi so visu netur, jo mes esam vienas nonstopa, svetdienas berna tevs ari grib atpusties no mezonigas skriesanas un cirka.

Un, protams, seit liela vaina ir bernu tevam un vinu aizstavjiem, ka kaut ko tadu pielava, kad ex pat cekus nesagadaja. Tik iesniedza summas pa pozicijam- tur dzivoklis 600eur, arsts 100, ediens 250, uttt


Kiwis
Pilnīgi nekādu pārtiku, apģērbu utt, ja klāt ir arī bērna māte. Viņai viss ir jānodrošina, jo tēvs jau bērnu nodrošina pilnībā - maksājot uzturlīdzekļus. Tas, ka neļauj tikties ar brāli/māsu tikai parāda cik pirmā sieva ir gudra… es tēva vietā ņemtu otru bērnu līdzi. Ok, par otras sievas klātbūtni varētu vēl pieņemt, ka nepastaigājas kopā…

Tiesa patiesi ir lēmusi, ka turpmāk līdz bērna pilngadībai tēvs ar savu bērnu drīkst būt kopā tikai mātes pavadībā - tas ir, tēvam ir noteikti ierobežota saskarsmes tiesība (trešās personas klātbūtnē?). Un ka bērnam ir aizliegts nakšņot pie sava tēva? Neapskaužu

uz kāda pamata bērna māte vēlas vēl 100€ no tēva? Kaut kā neticās, ka viņa bērnam mēnesī tērē 950€ viņai katrs eiro ir jāpierāda.

Papildināts 17.07.2021 13:24:

ar vienu bērnu trīsistabu dzīvoklis nav nepieciešams jo vairāk, ja jūs dzīvojat 1ist. Tas nozīmē, ka nevarat atļauties ko vairāk. Varbūt ir vērts pārskatīt uzturlīdzekļu apmēru - jo jāmaksā tomēr pēc vecāku spējām, nevis kāds reāli otru izžmiedz sausu…

vienīgi radās jautājums - cik vecs ir šķirtās sievas bērns, ja vēl staigā pamperos un brauc ar ratiem un jau ir vēl viens bērns no jums? Divas attiecības veidoja paralēli, paralēli sievietēm paliekot stāvoklī?

Kiwis

Īpatnēji. Ja bērns nepaliek pie jums mājās, tad īsti vajadzības pēc otriem ratiem, rezerves drēbēm nav. Varbūt exene nedod bērnu uz mājām, jo jums tur nekā bērnam nav?

Tas, ka saskarsme noteikta tikai tēvam, parasti nenozīmē, ka viņš nedrīkst būt kopā ar trešo personu, ja vien tas nav īpaši noteikts. Vai arī viņam ir noteikta saskarsme bez trešo personu klātbūtnes un tikai mātes uzraudzībā?

Pieprasīt jau ex sieva var daudz ko, bet bez pamatojuma švaki būs. Kāpēc tēvs nepārsūdz alimentu apmēru, ja reiz uzskata, ka tiek nepamatoti slaukts?

Papildināts 17.07.2021 14:18:

uno20
vienu bērnu trīsistabu dzīvoklis nav nepieciešams

Vai šeit nedarbojas tas, ka šķiroties bērnam nav "jāzaudē dzīves kvalitāte", tobiš, ja dzīvojot kopā bija 3istabnieks,tad šķiroties bērnam nebūtu jādzīvo 1istabas dzīvoklī Čiekurkalnā. Lai gan, jā, nav forši, ja tēvam jāskaita centi, lai bijusī sieva varētu atļauties dzīvokļu jaunajā projektā.


zeltenezeltene

sandalkoks
hmm. Interesanti. Bērna tēvs maksā uzturlīdzekļus PAR VISU MĒNESI, tā taču ir, vai ne?! Attiecīgi - bērna mātei pilnībā jānodrošina viss nepieciešamais (piem., rati, apģērbs utt), bērnam esot pie tēva. Tā vismaz ir saprasts no tā, ko pati Tiesa ir komentējusi tiesas sēdēs…


zeltenezeltene
No likuma puses, visticamāk, ka tā arī ir. Bet no sadzīviskās puses tas ir šausmīgi neērti, ja katra higiēnas lieta un rezerves apene ir vienmēr jāpaņem līdzi. Man rezerves lietu atvilktnē sīčiem ir ieviesta pat pie manas mammas,kur ciemojamies reizi pāris mēnešos.

Ratus, galu galā, var piemeklēt lietotus par simbolisku naudu, un rezerves apģērbu iepirkt pa lēto humpīšos vai sinsay. Var, protams, iziet uz principu, bet tad būs kā kivičiem, mamma neielika peldkostīmu, lai tik bizo bērni pa pliko

Melora

Kiwis
riktīgi jocīgi. saskarsmes tiesības tēvam nozīmē - tēvs ar bērnu kopā pavada laiku. ja grib - ar māti, ja negrib - bez viņas. tas jau nav konvojs kaut kāds. nu ja vien tēvs ir adekvāts un rīcībspējīgs un spriedumā nav kas īpaši precīzi ierakstīts

kāds te riktīgi karina makaronus

Bērna tēvs maksā uzturlīdzekļus PAR VISU MĒNESI, tā taču ir, vai ne?! Attiecīgi - bērna mātei pilnībā jānodrošina viss nepieciešamais (piem., rati, apģērbs utt), bērnam esot pie tēva.
bērnu uztur abi vecāki. pārbaudījums viņu sadarbībai un robeža abu pieaugušo spējai savos konfliktos neatspēlēties uz bērnu. nespēj par ratiem vienoties - pērk katrs ratus vai dodas uz bāriņtiesu un kasās tālāk


2 + 1, 2, 3 = ♥+∞

-Женщины — это не слабый пол, слабый пол — это гнилые доски.-  Фаина Раневская

-Where hope grows, miracles blossom.- Elna Rae

Tiesa ir lemusi, ka xxxx( berna tevs) ir pieskirtas apgadnieka tiesibas, vai ka tur. Attiecigi neviens cits un vina uz to ari pastav.

Laikam man vienkarsi viss sis ir sakrajues un gribas norunat dusmas nost. Jo es tur neko nevaru ietekmet. Viniem pasiem jatiek gala.

Kiwis
Attiecigi neviens cits un vina uz to ari pastav.

Bet Tu taču nepretendē uz viņas bērna apgādību. Labi, tagad vasarā var nēsāties pa spēļlaukumu, bet rudenī, ziemā ko?

zeltenezeltene

Kiwis
Pag' kāds tad ir tiesas spriedums? Bērns ir tēva apgādībā? Kādēļ tad jāmaksā vēl priekš mātes uzturlīdzekļi? Tāpat derētu noskaidrot precīzi kas teikts par saskarsmi - tā ir ierobežota vaj neierobežota - šis fakts arī ir svarīgs.


Melora

Kiwis
īss ekskurss terminoloģijā un tās būtībā:

- “aizgādības tiesības” ietver tiesības un pienākumus rūpēties par bērnu un viņa mantu un pārstāvēt bērnu viņa personiskajās un mantiskajās attiecībās, tai skaitā – tiesības noteikt bērna dzīvesvietu.

- Savukārt “saskarsmes tiesības” ietver bērna tiesības uzturēt personiskas attiecības un tiešus kontaktus ar jebkuru no vecākiem, tai skaitā - abu vecāku tiesību aizvest bērnu uz noteiktu laika periodu uz vietu, kas nav bērna pastāvīgā dzīvesvieta.

-Ja vecāki dzīvo šķirti, vecāku kopīga aizgādība turpinās. Bērna aprūpi un uzraudzību īsteno tas no vecākiem, pie kura bērns dzīvo. Jautājumos, kas var būtiski ietekmēt bērna attīstību, vecāki lēmumu pieņem kopīgi. Vecāku domstarpības izšķir bāriņtiesa, ja likumā nav noteikts citādi.

Katram vecākam ir pienākums un tiesības uzturēt personiskas attiecības un tiešus kontaktus ar bērnu. Šis noteikums piemērojams arī tad, ja bērns ir šķirts no ģimenes vai nedzīvo kopā ar vienu no vecākiem vai abiem vecākiem. Tam vecākam, kurš nedzīvo kopā ar bērnu, ir tiesības saņemt ziņas par viņu, it īpaši ziņas par viņa attīstību, veselību, sekmēm mācībās, interesēm un sadzīves apstākļiem.

Bērnam ir tiesības uzturēt personiskas attiecības un tiešus kontaktus ar brāļiem, māsām un vecvecākiem, kā arī citām personām, ar kurām bērns ilgu laiku ir dzīvojis nedalītā saimniecībā, ja tas atbilst bērna interesēm.

avots

vajadzīgs paņemt spriedumu un aizdoties pēc jurista konsultācijas, kas izskaidro abu pušu tiesības un pienākumus. tiesa NELEMJ, ka ar bērnu var tikties TIKAI tēvs ekskluzīvi [kā vispār kaut ko tādu var izdomāt - tas ir saskarsmes tiesību ierobežojums]un arī māte to nenosaka - to pēc saviem ieskatiem nosaka pats tēvs - kur, kā un ar vēl kādām personām pavadīt atrunāto laiku ar bērnu [izņemot galīgi ekstrēmus gadījumus, kad bērnu tēvam nevar uzticēt]. tāpat nevar vienpusīgi paaugstināt uzturlīdzekļus.


2 + 1, 2, 3 = ♥+∞

-Женщины — это не слабый пол, слабый пол — это гнилые доски.-  Фаина Раневская

-Where hope grows, miracles blossom.- Elna Rae

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419511