Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

2 jautājumi par alimentiem

lilija3

Inndra

Notiks tas ka bērnu būs vairāk, nevis tas ka šim algu darbā kāds pacels.
Un, ja tas notiks, tad zaudētāji būs jaunuztaisītie bērni, jo alimentus jau jāmaksā vecākajiem, bet jaunākajiem atlec tik, cik nu atlec. Ja vispār kaut kas atlec.

Papildināts 27.05.2021 14:53:

Man zināma sieviete, mamma. 5 bērni. Izšķīrās ar vīru. Vīram jāmaksā 750 eiro alimentos. Pati viņa nestrādā. Ienākumi ir tik, cik ģimenes valsts pabalsts par pieciem un ex vīra alimenti (es gan nezinu,vai viņš reāli arī maksā vai to dara UGF). Var diskutēt, kur šeit godīgums, jo viņai savu 750 eiro, ko likt pretī vīra alimentiem nav, visi dzīvo no šīs te naudas. Bet to, ka vīrietim esot žēl naudas bērniem, to no viņas dzird ikviens.

Inndra,

Pirmkārt, jā, kam par pamatu ir ņemts tas, ka minimālie uzturlīdzekļi ir tieši 150 eiro? Tiešām? Pamats ir valstī noteiktā minimālā alga un Ministru kabineta noteiktais uzturlīdzekļu apjoms. Kāds ir Jūsu ieteikums - sasķirot bērnus pēc to dzīvesvietas un noteikt, kurā reģionā kuram un cik pienāktos? Jauki! Šķiet, ka pieaugušiem cilvēkiem būtu jāsaprot, ka bērni ir milzīga atbildība, arī materiāla. Un ja paši ir nespējīgi, tad ir UGF.

Laimējies, ka uzturlīdzekļu tēma manus bērnus nekādi neskar, bet nevaru noturēties, kad sākas tās runas, ka bērnam neko daudz nevajag. Nu ir taču mazliet iztēle, ko nozīmē vienam vecākam audzināt vienu vai vairākus bērnus. Tādam vecākam NEKAD nav laiks sev, bieži tas vecāks patiesībā ir gan mamma, gan tētis, jo otra vienkārši nav. Nemaz nerunāsim par periodiem, kad bērni slimo utt.. Mammas, kurām ir īpaši bērni, varētu krāšņi izstāstīt un lai viņām kāds pasaka, kurš ir tas brīdis, kad viņām strādāt algotu darbu. Jā, cik maksā tāda pie slima bērna gultas pavadīta nakts?

Cālī bieži nevar saprast, vai ļaudis izliekas, vai tiešām domā to, ko raksta. Piemēram, domāju, ka Vasiks noteikti ir lāga vīrs, tikai provocē skarbā veidā.

Kumparsita
Atļaušos oponēt. Man uz 2 bērniem aiziet 700-800 eur mēnesī.

1 bērns = 750/2=375, katram vecākam 187. Minimālie ir 150. Nu nav nemaz tik liela atšķirība, 30 euro vidēji.

1 bērns = 500, katram vecākam 250. Minimālie ir 150, tāpēc sanāk milzīga summa, jo atšķirība tomēr ir 100.

tāpat tev aiziet daudz, ja vēl norādi, ka sēž mājās. Ja apģērbs, apavi netiek pirkti, tad jau visu noēd. Vai arī esi no tām, kuras arī dzīvokļa apdrošināšanu, auto riepas un saplēstus blenderus liec iekšā šajās izmaksās?

Inndra

Mammas, kurām ir īpaši bērni, varētu krāšņi izstāstīt un lai viņām kāds pasaka, kurš ir tas brīdis, kad viņām strādāt algotu darbu.
Šis vispār ir ārpus sarunas, skaidrs,ka šāda situācija ir pilnīgi savādāka, tur ir vairāk nekā skaidrs,ka vajag vairāk.

Ministru kabineta noteiktais uzturlīdzekļu apjoms.
Bet kā Ministru kabinets ir noteicis, ka tieši tik (un reiz 2) ir tas minimālais bērnam vajadzīgais?

Es vienkārši stāstu no savas pieredzes. Nedzīvoju zaru būdā un no absolūtas naturālās saimniecības. Vienkārši es uzskatu, ka 300 eiro bērnam ir daudz. Kad vīra bērni pie mums ciemojās pagājšvasar uz mēnesi, es, goda vārds, nejutu, ka mums aizietu par 600 eiro vairāk nekā parasti mēnesī.

Un es atkārtošos, es neesmu neviena pusē, jo arī pašai ir ienākošais maksājums kontā no pirmā vīra.

Papildināts 27.05.2021 15:08:

Ak jā, un vēl kas mani mulsina, ka daļu īres maksas var likt iekšā bērna izdevumos. Es gan neesmu īrējusi dzīvokli, bet vai tiešām ar bērniem īres maksa ir lielāka un apkure dārgāka? Man jau šķiet,ka summa ir tāda kāda viņa ir, vai tu dzīvo tur ar bērniem, vai divatā tik. Tāpat mājās es dubultā krāsni nekurinu, man vairāk malkas nevajag tikai tāpēc, ka man ir jāapsilda vēl bērni.

Šķiet, ka pieaugušiem cilvēkiem būtu jāsaprot, ka bērni ir milzīga atbildība, arī materiāla.

Nu te atkal vēlējuma izteiksme. Dzīvē nenotiek tā kā tam "jābūt" gandrīz nekad. To pieaugušiem cilvēkiem būtu jāsaprot.

Kumparsita

tetis2020
Minimālie ir 150
UGF maksātie minimālie ir 129 eur par bērnu vecumā no 7 gadiem. Un nē, es auto riepas un blenderus neskaitu iekšā bērnu izdevumos. Īrējam 3-istabu dzīvokli.

Papildināts 27.05.2021 15:22:

Inndra
vai tiešām ar bērniem īres maksa ir lielāka un apkure dārgāka?
Ar bērniem vajag lielāku dzīvokli, līdz ar to ir lielāka īres maksa un lielāki visi komunālie maksājumi.

Man jau šķiet,ka summa ir tāda kāda viņa ir, vai tu dzīvo tur ar bērniem, vai divatā tik.

Tas ir veids kā mākslīgi palelināt uzturlīdzekļus, tādējādi saņemot bonusiņu sev. Tieši tā, jo arī manas domas - neatkarīgi cik istabā būs cilvēku, elektrības rēķins būs nemainīgs. Te atpakal bija tēma, kur māte gribēja, lai tēvs sedz arī pusi par paklāju tīrīšanu un blenderu remontu (nzinot, kas tos sasmērējis un saplēsis, un vispār - vai šīs lietas ir vajadzīgas bērna vajadzībām).

Vienkārši es uzskatu, ka 300 eiro bērnam ir daudz.

Protams. Es arī nezinu nevienu, kuram aizietu tādas summas. Dīvaini, ka parasti astrālas summas uzrāda mātes, kuras ir šķīrušās un vēlas uzturlīdzekļus, Jau esmu teicis - kad mēs dzīvojām kopā ar sievu, zinu cik tērējām bērnam. Škiroties pēkšņi uzrodas tādas izmaksas kādas tās nebija dzīvojot kopā (piemēram, botes pa 100 euro). Mākslīgi uzpūsta nauda.

Inndra

Ar bērniem vajag lielāku dzīvokli, līdz ar to ir lielāka īres maksa un lielāki visi komunālie maksājumi.
Nu es kā dzīvoju mājā, tā dzīvoju, ja bērnu nebūtu, tā istaba vienkārši stāvētu tukša. Un ir arī milzum daudz cilvēku, kas, kā dzīvoja divatā divistabniekā, tā dzīvo arī ar bērniem turpat.

Kumparsita

Inndra
Kad vīra bērni pie mums ciemojās pagājšvasar uz mēnesi, es, goda vārds, nejutu, ka mums aizietu par 600 eiro vairāk nekā parasti mēnesī.
Nav jau runa tikai par pārtikas izdevumiem. Bērniem vajag pirkt apavus, apģērbus, skolas lietas, telefonus, ir ārstu apmeklējumi un zāles, pulciņi, visādi pričendāļi skolai un pulciņiem, kabatas naudas, draugu jubilejas utt. Mēbeles bērnu istabās arī kaut kad jāatjauno. To visu nepērk katru mēnesi, bet, saskaitot kopā summas un izdalot uz visiem gada mēnešiem - tā arī tās it kā lielās summas rodas.

Protams, ka esošajai dzīvesvietai tā mēneša laikā nepieaugs ne īres, ne apkures izmaksas. Varbūt tikai elektrības un ūdens patēriņš.

Kur tas teikts? Padomju laikos ar brāli dzīvojām vienā istabā, vecāki otrā - 2 istabu dzīvoklis. Mana šķirtā ģimene arī īrēja 2 istabas. Tagad katram bēnam vajag savu un vislabāk privātmājā. Redzi, liekas, ka tu lec augstāk pa savu d*rsu, jo principā nevari izdzīvot ar minimālajiem uzturlīdzekļiem dēļ saviem personīgajiem uzskatiem. Vēlme pēc 3 istabām u.c. ekstrām, ir tikai tava vēlme. Tāpēc tajā visā nav nepieciešams nosodīt tēvus, kuri neapmierina māšu personīgās iegribas. Bērniem ar minimālajiem ir gana un vēl pāri paliek.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419511