Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

2 jautājumi par alimentiem

lilija3

Izdevumus nosaka ienākumi, nevis patērētāju skaits un vajadzības.

Kumparsita

tetis2020
Padomju laikos ar brāli dzīvojām vienā istabā, vecāki otrā - 2 istabu dzīvoklis.
Varbūt salīdzini vēl arī ar alu laikmetu, kad visi dzīvoja alās un nebija vajadzīga ne apkure, ne elektrība.

Kumparsita
Nu tagad ir jaunākie Iphoni pa 1000 euro, šitie visi stāvdrāži arī līdzīgās summās, to arī visu vajadzēs bērniem jo ir taču mūsdienas, nevis alu laikmets!?

Nepiesienies vienam teikumam, lasi visu tekstu kopā. Ko nevar celt, to nevar nest - tu nes vairāk kā vari pacelt un tājā vaino citus!

Inndra

Bērniem vajag pirkt apavus, apģērbus, skolas lietas, telefonus, ir ārstu apmeklējumi un zāles, pulciņi, visādi pričendāļi skolai un pulciņiem, kabatas naudas, draugu jubilejas utt. Mēbeles bērnu istabās arī kaut kad jāatjauno.
Nu arī te ir atšķirība, ko un pa cik pērc. Maniem bērniem abiem, telefoni nav dārgāki par 130 eiro un tie nav podziņnieki.(galu galā arī es pati dzīvoju ar 200 eiro vērtu telefonu) Dzīvo ar tiem jau gadus divus. Mēbeles - plaukti un datorgaldi kā bija, tā ir istabā. Par valsts tikko piešķirtajiem 500 eiro nomainījām gultas, bet arī varēja vēl dzīvot, tā kā tas viss, kas no mēbelēm. Apavus, nekad neesmu pirkusi dārgākus par 40 eiro. Ārstu apmeklējumi ir bezmaksas bērniem, trīsreiz jāpieklauvē un jānospļaujas, paldies Dievam, manējie neslimo, ka būtu zāļu kravas vajadzīgas. Kabatas naudas arī praktiski nedodu, tagad vispār sēdēja visu laiku mājās, kādas kabatas naudas? No apģērbiem daudz kas palike no vecākā jaunākajam bērnam. Un nē, nav manējie ne nošņurkuši, ne nabadziņi, ne uz plikiem matračiem guloši. Arī savu bērnību atceros, tētis bija miris, ar naudu mājās neviens nešikoja, bet nekad nekā man netrūka, ne drēbju, ne apavu, ne pārtikas un arī ne saldumu.

Kumparsita

tetis2020
Es nenesu vairāk kā varu pacelt. To, kas man ir un par ko maksāju - to varu atļauties. Un priecājos par to, ka ir UGF, kas man dod atbalstu, lai varu atļauties bērniem nodrošināt kvalitatīvus sadzīves apstākļus. Jo jaunībā biju nepieredzējusi muļķe un iekritu uz alfonsu, kurš mācēja skaisti makaronus karināt uz ausīm. Un vēl tagad pārmet, ka no UGF saņemto naudu tērēju savām vajadzībām, jo viņam nav izpratnes par reālajām summām, kas aiziet bērnu vajadzībām.

Kā jau iepriekš teicu, manis minētās summas ir par izdevumiem bez ekstrām. Katram bērnam sava istaba, turklāt ņemot vērā, ka bērni ir dažāda dzimuma - tie ir kvalitatīvi sadzīves apstākļi, nevis ekstra. Iphone pa 1000 eur - tā ir ekstra, kuru pat sevi nepirktu.

Papildināts 27.05.2021 16:11:

Inndra
Tev ļoti forši izsklausās viss organizēts

tetis2020

Fakts, ka Jūs nezinat nevienu, kas bērnam tērē

Papildināts 27.05.2021 16:15:

tu vairāk kā 300eur mēnesī gan neko neliecina. Un noteikti nav tiesa. Neviens bērns netrennējas vai kā citādi neizkopj talantus?

Papildināts 27.05.2021 16:28:

Liekas, ka šajā strīdā aizmirsies, ka rūpes par bērnu nozīmē viņa aprūpi - ne tikai ēdiena, apģērba, mājokļa nodrošināšanu un veselības aprūpi, bet arī izglītošani un audzināšanu, t.i.garīgās un fiziskās attīstības nodrošināšanu.

Un vēl - šķiet negodīgs uzstādījums, ka uzturlīdzekļu (ne)maksātāji ir tikai tēvi. Tā nu gan nav.

MelnaisGulbis
Neviens bērns netrennējas vai kā citādi neizkopj talantus?

Tagad Covid laikā? Ne. Gadu jau ne.Un vispār - jeburu talantu var izkopt gan pa dārgo (mātes iegribas pārsvarā, argumentejot par kvalitāti bla bla) gan lēto. Skolas pulciņi (piem., angļu valoda) ar līdzfinansējumu 10 euro nekādigi neatšķiras par privātajiem 300 euro, jo māca jau vienu valodu. Ja bērns būs muļķis, to nelabos arī mācību maksa 300 euro apmērā.

tetis2020
Mēs gan nerunājalm par vienu un to pašu, bet ar Jums īsti negribu strīdēties - visos tekstos tieši vai netieši norādīts, ka māte mantkārīga kuce.

Katrs klātesošs vecāks zin, ko no viņiem tā ikdiena prasa. Tas mēdz būt neizsakāmi grūti, reizēm gribas pašam nošauties vai otru nomušīt. Kaut vai tā pati mājmācība. Sakiet man, ko gribat, ikdienā audzināt bērnu vai vienkārši būt, ir daudz grūtāk, kā reizi mēnesī samaksāt eur 150 vai pat vairāk.

Papildināts 27.05.2021 17:17:

Nevar, NEvar jebkuru talantu izkopt bez līdzekļiem. Turklāt Covid nav nekāds apstāklis bērnu attīstības apstādināšanai.

Kad mēs šķīrāmies, mēs abi pelnījam puslīdz labi un bērna auklei maksājām pēc toreizējām cenām - 400 Ls (vecmammas nevarēja iesaistīties). Bērna tēvs brīvprātīgi piekrita maksāt 200 Ls, toreiz viņš to varēja atļauties. Man pašai alga bija 650 Ls. Taču viņš savu daļu jau pāris mēnešus pēc tiesas sprieduma parstāja maksāt, pārejot uz neoficiālu darba algu, es maksāju 400 Ls -auklei. Bērns daudz slimoja, tas bija iemesls zaudēt prēmijas un ņemt mazāk apmaksātus projektus. Tā kā nebija arī vecvecāku atbalsta, man tas prasīja pariet uz summēto darba laiku uz mazapmaksātiem projektiem, ka rezultātā es zaudēju vismaz pusi no ienākumiem. Bērns nav pavisam īpašs, bet īpašāks kā vidēji citi - daudz slimoja, arī skolā bija mācību traucējumi. Kādus 5 gadus maksāja valsts 30 Ls apmērā. Ap bērna 7 gadu vecumu valsts sāka maksāt 100 EUR uzturlīdzekļos, tas bija būtisks atspaids. Kad bērnam bija 14 gadi, tad bērna tēva darbavieta atteicās maksāt neoficiāli, tāpēc atsāka maksāt piespriesto summu oficiāli. Bet tagad atkal ir sarunājis ar darbadeveju.

Es vispāŗ domāju, ka uz 1 bērnu izmaksas vidēji rēķinot ir lielākas nekā ja ir 2 bērni vai 3. Lielākās izmaksas nav pārtikas pakas, pat ne pulciņi, bet tieši pieskatīšanas, aukļu, klātbūtnes nodrošināšana (īpaši, ja berns ir īpašs)., darba kavējumi. Vēl ir atkarīgs no ģimenes resursiem. Ja ģimene ir pilna, ar vecmāmiņām, ar īpašumiem, ar auto, ar iespēju saglabāt karjeru, bērns nekādas lielas papildus izmaksas neprasa. Bet ja jāzaudē darbs, jāmaksā par katru aukles soli, ja bērns slimo un ir "nedaudz īpašs", tad tas viss maksā milzu naudu. Un ja neiesaistās 2, tad tas maksā vēl dāŗgāk. Man tas ir prasījis zaudēt lielu daļu no saviem ienākumiem, nākotnes pensiju. Par citām lietām nerunāšu. Es neiegūtajos ienākumos noteikti ikmēnesi esmu zaudējusi vairak par tiem 250 + vēl reālie izdevumi. Bērna tēva profesijā algas ir labas. Viņam arī bija laba. Bet tagad uztaisīja mazu jeb "Latvijas vidējo".

Es arī domāju, ka uz 3 bērniem +750, ņemot vera,ka vēl valsts tagad par bērniem maksā 100 EUR par katru, tas ir, 3 bērnu mātei 300 EUR, tas būtu pat par daudz (ja oponē, ka tēvs ir mazapmaksāta darba darītājs). Par 1 bērnu, kā jau jūs zinat, valsts tagad maksā +11 EUR. Manā gadījumā neuzskatu, ka šī summa ir parāk liela. Tā ir pārāk maza. Tēva kaitējums ir darījis lielu postu apstāklī, ka man nav bijis iespēja ieguldīt lielāku laiku, darbu un resursus bērna "īpašā stāvokļa" novēršanā.

Inndra

Īsti nesaprotu tavos komentāros pausto problēmu, jo, ja bērna vecāki kopīgi vienojas, ka bērna mātei pietiek ar 50 EUR no bērna tēva, tad viņu darīšanās valsts neiejaucas un nespiež maksāt valstī noteiktos minimālos uzturlīdzekļus. Ir taču arī tādas mammas, kuras vispār neko neprasa no tēviem.

Papildināts 28.05.2021 20:09:

Inndra
Kurš lai tos piecus bērnus pieskata, izvadā uz mācību iestādēm, pulciņiem utt, kamēr mamma ietu pelnīt savu pusi - 750 EUR? Cik izmaksātu aukle, cik bieži bērni slimotu utt?

Papildināts 28.05.2021 20:15:

Riebjas tādi kapeikpisēji kā tetis2020. Cerams, ka esi veicis vazektomiju, lai neuzražotu jaunus bērnus, kuriem nevarēsi / negribēsi samaksāt uzturlīdzekļus.

Papildināts 28.05.2021 20:22:

Ko nevar celt, to nevar nest - tu nes vairāk kā vari pacelt un tājā vaino citus!

Tas tieši attiecas uz tādu tēviņu bērnu skaitu. Kādēļ taisīji bērnus, ja nespēj viņus "pacelt"? Cerams, ka ar esošajiem esi aprobežojies.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419511