Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Agra atgriezšanās darbā

hh_hh

Neesmu droša, ka izvēlējos pareizo apakšsadaļu, atvainojos, ja nē.

Tā kā Latvijā BKA ir pusotrs gads un arī vecāku pabalsts pusotrs gads, tad nezinu daudzus, kas atgriezušies darbā bērnam vēl esot pavisam mazam, bet varbūt tomēr ir kāds, kam ir šāda pieredze.

Vai ar bērna aprūpi tikmēr palīdzēja kāds ģimenes lockelis vai arī algojāt aukli?

Sākotnēji strādāju no mājām, tagad ņemu mazo līdzi uz biroju. Kabinetā esam 3 kolēģes, viņas nebija pret manēžas uzstādīšanu un to, ka kabinets sāk izskatīties pēc bērnu istabas. Bet jā- ko tādu var realizēt tikai tur, kur nav ar cilvēkiem jāstrādā. Svarīgās dienās, kad jāsagatavo kadi darbi nodošanai vai deg termiņi, vīrs ņem bērnu staigāt, bet tas atkarīgs arī no berna- ja guļ labi pa dienu, tad paspēju visu izdarīt, ja ne- zvanu vīram, kurš tad brauc pakaļ. Šīs dienas gan it zināmas iepriekš, tādēļ arī viņš var saplānot savus darbus, lai jebkurā brīdī būtu gatavs.

hh_hh
es godigi sakot nezinu daudzas, kuras nebutu atgriezusies darba. Visas mammas, kuras stradaja pirms berna, atgriezas pec BKA laiku darba. Berns vai nu aukle vai privatais bd. Ne, zinu gan, kadu, kura neatgriezas, bet iemsels nija vnk ka alga bija zema un principa aizietu auklei.

Fausts pēc pusotra gada jā, bet šeit domāju mazākus bērnus. Gadījumus, kad atgriezās darbā ātrak par 1,5 gadu.

Es šobrīd strādāju ārpus Latvijas un saņemšu bērna kopšanas pabalstu no valsts, kur viss BKA ir 52 nedēļas, ieskaitot pirmdzemdību laiku, tā ka pabalsts beigsies, kad bērnam būs kaut kur starp 10 mēnešiem un gadu. Domāju pēc tam palikt Latvijā un meklēt max ātri darbu, lai būtu jau kaut kas pirms beidzas pabalsts.

Papildināts 25.05.2021 11:57:

LivaN, vai bija sarežģīti strādāt no mājām, kamēr bērns mazs? Vai strādāji visu laiku kopš dzimšanas?

Mana šī brīža darba specifika ir tāda, ka darba apjoms nav nenormāli liels, bet kad ir darbs, tad tas nevar gaidīt un jārīkojas nekavējoties. Tas nedaudz biedē, jo bērns jau arī negaidīs, ja grībēs ēst vai vajadzēs mainīt autiņus.

Šobrīd jau vairāk kā gadu strādājam no mājām gan es, gan partneris un darba laiki bieži nepārklājas, tā ka šobrīd būtu gandrīz ideāls variants, bet pēc Covid iespējams nāktos strādāt no ofisa vai nu vienam vai abiem.

Nepilnu slodzi nevari? Pilnu slodzi var būt ļoti grūti, gan fiziski, gan emocionāli. Es ar pirmo bērnu atsāku strādāt 2 dienas nedēļā agri ( mazajam bija 2,5 mēneši). Bet man bija 2 vecmāmiņas, kuras ļoti gribēja satikt mazo, mana mamma pat no darba izbrīvēja vienu dienu nedēļā , lai varētu paauklēt. Auklei nespētu tādu maziņu uzticēt

hh_hh
es ar pirmo berni atgriezos uz nepilnu slodzi no 7 menesi vecuma - algoju akli lidz sasniedza bd vecumu. Man stradajosas omas, ta ka tas nebija variants. Bet aukles ir dargas.

Li šobrīd grūti prognozēt. Esošajā uzņēmumā principā nē. Esam apsvēruši variantu, ka ideālajā variantā, ja abiem paliktu esošais darbs un formāts, tad varētu vienkārši iet apakaļ strādāt pat pirms BKA beigām (varbūt 6 vai 7 mēnešu vecumā), jo šobrīd abi strādajām no mājām, viņš business hours un es vai nu vakarus vai nedēļas nogales, reāli pārklājas pāris pēcpusdienas stundas. Tā ka šādi mainoties pa abiem gan jau tiktu galā. Taču mans esošais projekts beidzas mana paredzamā BKA laikā (kad bērnam būtu kādi 3 mēneši) un ja klients nepagarinās, tad var nākties pēc BKA vai nu strādāt citam projektam ar citādiem darba laikiem vai vispār meklēt citu darbu.

Šeit ir tas sliktākais scenārijs, par ko prātoju, jo nezinu, vai ir reāli iztikt bez vēl kāda bērna pieskatītāja, ja es strādātu ārpus mājas un viņš viens strādātu no mājām un vienlaicīgi pieskatītu bēbi.

Papildināts 25.05.2021 12:29:

Fausts vai bija grūti atrast aukli tik mazam bērnam?

hh_hh
Domāju, ka to nevar ieplānot, kamēr bērns nav piedzimis, jo bērni ir dažādi, ar vienu es mierigi varētu strādāt, ar otru savas brokastis dabūju ap sešiem vakarā, kad vīrs atnāca no darba. Pilnīgs roku bērns. Pat bērna tētim rokas raudāja, vajadzēja tikai mammu.

Sviestabeka

Ar abiem bērniem finansiālu iemeslu dēļ atsāku strādāt agri - pusgada vecumā. Tolaik tāda māmiņalga nebija, ar vīra algu nevarējām iztikt. Vecāko bērnu vedu pie aukles, jaunākajam aukle nāca uz mājām. Aukles meklēju caur paziņām. Ar auklēm ļoti paveicās, bija kā mīļas vecmāmiņas.

Grūtākais laiks manā dzīvē. Materiāli ieguvums bija neliels, jo liela daļa algas aizgāja auklei. Bet bez šīs naudas mums būtu pavisam slikti. Fiziski biju pārmocījusies. Mazs bērns + pilnas slodzes darbs + mājkopība nav labs salikums. Ar vecāko bērnu paralēli vēl naktīs maģistra darbu uzrakstīju. Biju zombijs. Negribētu, lai maniem bērniem tas būtu jāpārdzīvo. Labi, ka tagad ir māmiņalgas.

Nāks citi s..di, šitie aizmirsīsies.

hh_hh
es interveju 10 aukles pirms atradu kadu, kura man dereja.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419515