Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Neatgriešanās darbā

Beila

kristianna

Pēc BKA atgriezos darbā, bet uz pusslodzi un no mājām (pirms tam strādāju pilnu dienu birojā). Strādāju 2h, kad bērns gulēja diendusu, un tad vakarā/naktī, kad bērns jau gulēja uz nakti. 4h reāli. 8h gan nē! Tā nostrādāju pusgadu un aizgāju dekrētā ar otru bebi. Kad beigsies otrais BKA plānoju darīt tāpat - strādāt uz pusslodzi no mājām.

Beila

kristianna
Izklausās labi. Jautājums tikai,vai mana darbavieta tādu variantu piedāvātu.

Vajag pašai paprasīt pamatojoties uz Darba likuma 134.pantu

Conejito

Nu, es nedomāju, ka darba devējs pats nāks un piedāvās. Manuprāt vislielākā veiksmīga iznākuma varbūtība ir, ja pati ej pie dd ar sarunu, iepriekš sagatavojoties. Ja es būtu dd, man patiktu, ka darbinieks nāktu ar konkrētiem piedāvājumiem - ir tāda situācija, ir covid, nevaru atdot bērnu bd, kamēr atrodu citu variantu (apmēram cik ilgi tas varētu būt?) varēšu strādāt tik stundas, no tikiem līdz tikiem.. Ja esi labs darbinieks un ja darba specifika ļauj, domāju jebkurš normāls dd piekritīs.

kukainis

Conejito
Normāls darba devējs ļaus paņemt bezalgas atvaļinājumu uz tiem pāris mēnešiem, ja vien darba specifika ļauj.

Ne par tēmu, dārziņi -- es meklēju un atradu dārziņu, kurā varu bērnu palaist mierīgu sirdi. Ir dažādi dārziņi. Ļoti daudz adaptējāmies ārā rotaļlaukumā. Privātais, protams. Tagad bērns rītos skriešus skrien uz foršo dārziņu.

Un jā, likums ļauj pieprasīt nepilnu slodzi. Kā arī ir iespējams izmantot atlikušo BKA laiku pa dienām un nedēļām vēl līdz bērna 8 gadu vecumam.

Papildināts 31.05.2021 11:26:

Autorei -- reālākais laikam ir iet prom no darba un reģistrēties bezdarbniekos. TIkai rūpīgi jāizrēķina, tur laikam bija starpība, laikam to jādara tikko kā beidzas pabalsts.

Ja darba vieta patīk, tad jārunā ar vadību, kādas iespējas strādāt no mājām utt. Pašai jāizdomā plāns ko un kā gribi. Man dēls sāka iet Mājdārziņā kad bija 1,7 gadi. Mums bija sistēma , kā strādāju, cik ilgi un kuras dienas dēls iet uz dārziņu , kad mājās. Man gan darbs tāds, ka varu strādāt kaut pludmalē guļot, tik jāpieturas pie darba laika, jo visu laiku jāsazinās ar klientiem. Bet jārēķinās, ka būs grūti, bērnam tomēr vajag pilnvērtîgu uzmanību. Bija tiešām grûti, brīžiem likās, ka palikšu traka. Ja darbs tāds, kur vienalga cikos strādā, tad iespējams savādāk, vari darboties, kamēr mazais guļ. Ja patīk IT tad var apgūt šo profesiju, tur lielu daļu darbu var veikt no mājām, šūšana, adīšana, visādi rokdarbi, kurus vari pārdot. Viena paziņa esot dekrētā sāka tamborēt no virvēm grozus, palikņus utt. Ir savs etsy veikals tagad , kur to tirgo. Padomā, kas Tev patīk , bet gribētos to uzlabot , tad tajā virzienā skaties. Piemēram, ir suns, vienmēr pēc pastaigas ir melnas kājas, kuras jāmazgā, iecelt vannā nevari, bet tīras ķepas vajag. Tad izdomà produktu ar kura palīdzîbu vari atrisināt šo problēmu. Visticamāk , ka Tu neesi vienīgā suņa saimniece ar šādu problēmu, tātad potenciālie pircēji ir.

Conejito

kukainis
Es sapratu, ka autorei svarīgi, lai nezūd ikmēneša ienākumi.

Papildināts 01.06.2021 10:44:

kukainis
Kurā krastā ir Tavs foršais dārziņš? Man visp laikam prasās atvērt tēmu par adaptāciju

kukainis

Conejito
ne-Rīgā.

Adaptācija pagalmā ir SUPER. Pat normāliem apstākļiem, kur nu vēl pandēmijā.

Beila

Conejito
Svarīgi gan. Darbu pazaudēt nebaidos, bet mans partneris diemžēl nav "Vīrs strādā,sieva skaista" atbalstītājs. Nu varbūt piekristu,ka nestrādāju līdz bērna 2 gadu vecumam,bet es gribētu laist tikai no 3 gadiem. Cerams atvērsies kāda radošā čakra man.

Beila
"Vīrs strādā,sieva skaista" nav īpaši labs variants arī sievietei un ģimenei kopumā. Dzīvē visādi mēdz gadīties un būt pilnībā atkarīgai no vīra ir ļoti ļoti bailīgi. Ienākumiem sievai vienmēr jābūt tādiem, lai jebkurā brīdī varētu arī viena pati visu pavilkt. Es to saku no savas perspektīvas, kad apstākļi sakrita tā, ka man uz laiku vajadzēja kļūt par vienīgo ģimenes apgādnieci. Būtu štruntīgs darbs vai hobijienākumi, mēs ēstu no labdarības pakām.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419549