Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Neatgriešanās darbā

Beila

kukainis

Beila
Izklausās nereāli.

Dārziņš jau nav viss vai nekas. Pavisam maziņš mājdārziņš? Dārziņš uz pusi dienas, uz gulēšanu mājās? Tādā režīmā kaut vai pusi slodzes var pastrādāt un nesajukt prātā, vai bīdīt kādas savas lietas savam biznesam. Ja ir kaut drusku jāstrādā, tad IMHO labāk bērnu palaist uz rīta stundām dārziņā, kur viņš ir priecīgs, izspēlējies un vēl pabarots, nevis notupināt pie televizora vai izmisīgi menedžēt savu darbu un vēl ar vienu acu pieskatīt bērnu.

Ja tāda zelta bedre būtu, tad daudzas to izmantotu. Nez, adīt varbūt var, vienlaikus kopā esot ar bērnu, bet lai ar adīšanu nopelnītu jābūt dizainu raks'titājam nevis izpildītājam. Tas nav kaut kas tāds, kas rodas no zila gaisa.

Beila

kukainis
Nē,nè,saprotu,ka nopietnu darbu ar bērna audzināšanu apvienot nevar. Jāpārdomā vēl visi varianti.

Iesaku neieciklēties, ka aukle neatmaksājas. Tu neesi nekāda bezmaksas aukle, tavs darbs, darba pieredzes nepārtrauktība arī ir svarīga. Līdz ar ko tai matemātikai NAV jābūt Tava alga mīnus aukles alga vienāds atmaksājas vai neatmaksājas. Bērns ir arī Tavam vīram vai vīrietim, tāpēc aukles izdevumi jāapmaksā no ģimenes kopējā budžeta vai jādala uz pusēm.

Man beidzās BKA februārī, pašvaldības dārziņš sākās septembrī. Bērns gāja mājdārziņā līdz novembrim, jo adaptācija pašvaldības dārziņā neizdevās. Pati strādāju nepilnu slodzi, bet mājdārziņu apmaksājām ar bērna tēti uz pusēm. Ja man būtu jāapmaksā vienai, droši vien neatmaksātos, bet šādi - atmaksājās, jo mana stundas likme tomēr iznāk lielāka nekā pusīte no aukles likmes.

Naglaarviitni

Bērns ir arī Tavam vīram vai vīrietim, tāpēc aukles izdevumi jāapmaksā no ģimenes kopējā budžeta vai jādala uz pusēm.

Nu, ja mēs rēķinām tā ļoti rupji un mazliet demagoģiski, – vīram tehniski ir vienalga, kas pieskata bērnu, atšķirība tikai tajā, ka sievai nav jāmaksā, bet auklei būtu vismaz tā puse jāpiemaksā (pēc minētā uzstādījuma). Kāda jēga maksāt auklei pusi algas, ja sieva to pašu izdara labāk un bez algas? Pie viena arī ēst gatavo un māju satīra. Ja sieviete grib savus pienākumus deleģēt algotam darbiniekam, kāpēc tas jāapmaksā vīram? Īpaši, ja sievas alga daudz neatšķiras no aukles algas. (Ja sievas alga ir ievērojami lielāka, tad jā, abi noalgo aukli, lai sieva var ienest ģimenei naudu).

Ja sieviete grib savus pienākumus deleģēt algotam darbiniekam, kāpēc tas jāapmaksā vīram?

Tāpēc, ka būt par bezmaksas aukli nav nekāds sievas apriori pienākums, tikai tāpēc, ka viņa ir mamma. Vecāki ir līdztiesīgi, abiem ir tiesības strādāt, pašrealizēties, darba vērtību ne vienmēr var izteikt tikai naudā. Sieviete nekļūst par otrās šķiras cilvēku brīdī, kad viņai piedzimst bērns.

Es brīžiem lasu un nebeidzu brīnīties par to, cik LV sabiedrība tomēr ir tālu no feminisma un vienkārši veselā saprāta.

Tulip

limonade
Es no sākuma lasot pabrīnījos, kāpēc Tu runā par kaut kādu aukles izdevumu dalīšanu. Likās tik dīvaini. Bērnam taču ir divi vecāki, a priori tas nevar būt nekāds mātes izdevumu postenis, bet kopīgs, tāpat kā ar to saistītie pienākumi.

Naglaarviitni

Njā, plika demagoģija. Sievas pienākumu deleģēšana

Papildināts 19.06.2021 11:03:

Beila
Mana draudzene savulaik piestrādāja apdrošināšanas kompānijā par brīvo aģentu. Tīri neko papildus ienākumi sanāca, strādāja arī no mājām. Bet nu jāgrib tādu darbu darīt.

bezmaksas aukle.. otrās šķiras cilvēku..

Super izteiksmes līdzekļi, runājot par būšanu ar savu bērnu

Nevājais feminisms.

Pēdējās izmaiņas: Filma, 19.06.2021 15:21.

kukainis

limonade
Hmm, pēc šīs loģikas vīram jākompensē pusē no ienākuma zaudējuma arī tajā pirmajā pusotrā gadā. Taču tas strādā ģimenēszkur budžets dalīts. Biežāk tomēr budžets ir kopīgs. Un tad matemātika nepielūdzama, īstermiņā maciņš pilnāks, ja neapmaksā tajā periodā mājās paliek sieviete nevis vīrietis.

Savulaik samērā ātri aizgāju strādāt. Un bērnu pieskatīja aukle un bērna tēvs, jo viņam bija maiņu darbs. Tā ka bērna tēvs var būt tipat veiksmīgs bērna pieskatītājs.

bezmaksas aukle.. otrās šķiras cilvēku.. Super izteiksmes līdzekļi, runājot par būšanu ar savu bērnu Nevājais feminisms.
Nav runa par būšanu vai nebūšanu ar bērnu, bet tiesībām brīvi izvēlēties - palikt mājās vai iet strādāt. Ja sievietei vīrs liek palikt mājās, jo iet strādāt ir "ekonomiski neizdevīgi", tad der parēķināt, vai ilgtermiņā nesanāk gluži otrādi. Attiecības ar vīru var dažādu iemeslu dēļ arī beigties, un šādā situācijā darba pieredzes nepārtrauktība, kas ļauj neizkrist no aprites, arī sociālā apdrošināšana itin nemaz nekaitē.

Visādi ieteikumi iet bezdarbniekos vai mācīties adīt ir aicinājums finansiāli ilgtermiņā šaut sev kājā, manuprāt. Es arī absolūti nevaru strādāt mājās ar bērnu, darbs pārāk atbildīgs, kļūdas maksā pārāk dārgi, lai tā cūkotos. Ar bērnu labāk esmu kopā ārpus darba laika un pilnvērtīgi.

Kad strādāju tās 3 dienas nedēļā pēc BKA, tās bija 2 pilnas darbadienas - mēs apmeklējām mūzikas skoliņas, muzejus un zoodārzus tajās dienās, un vasarā dzīvojāmies pludmalē. Stipri foršāka kopā būšana nekā ar strādājošu mammu pie multenēm kā pagājušajā Covid pavasarī.

Ja tiešām ir ģeniāla biznesa ideja, ko sākt realizēt jau BKA laikā, tad tas ir pavisam cits stāsts, kas neizskatās, ka ir autores situācija, jo viņa tikai taustās, ko darīt un vai vispār darīt.

Hmm, pēc šīs loģikas vīram jākompensē pusē no ienākuma zaudējuma arī tajā pirmajā pusotrā gadā.

Pusotrā gadā jau ir māmiņalga. Mēs te Latvijā vispār zināmā mērā esam diezgan privileģētā stāvoklī, salīdzinot ar pārējo pasauli, ka tik ilgi varam būt valsts apmaksātā atvaļinājumā ar tiem bērniem. Nav kā visādās vecā kapitālisma zemēs, kur vai nu sūti bēbi silītē, vai nu kļūsti par full time mommy uz mūžu un savus diplomus un jaunības sapņus pakarini uz nagliņas.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18419549